Gönderen Konu: 2. Vites Sallıyor  (Okunma sayısı 4487 defa)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
2. Vites Sallıyor
« : 25 Ekim 2008, 21:59:43 »
uzun araştırmalarım sonucunda sorunumun buyuk ihtimalle distributor veya bujilerde oldugunu dusunmeye başladım. Son kezde size danışmaya karar verdim. Arabam 1. vitesde zorda olsa kalkıyor. 4.000 devire geliyorum ve 2. vitese attıgımda devir 2.000 e iniyor bi anda ve araç sallanarak gidiyor. sonrasında diğer viteslerde çokda iyi olmasada iyi kotu hızlanabiliyorum. baskı balata 10.000 km önce değişti. distibutorum milindeki boşluğa bakmayı ve bujileri değiştirmeyi dusunuyorum. sizcede sorun bunlarda olabilirmi?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2. Vites Sallıyor
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2008, 23:15:52 »
debriyaj teli değişmedi ise değiştirmeyi deneyin sanırım kurulmasında problem var ayarlayamıyor o yüzdende sanki baskı sıyırıyormuş gibi kalkmıyor araç...

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2008, 23:42:09 »
onuda deiştirdim.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2008, 00:26:20 »
ve ayrıca bugun farkettiğim kadarıyla motor resmen dizel gibi çalışıyor. motor sesi dışında arka planda baska bir "tır tır" sesi daha var. nedirbunun olayı arkadaslar lutfen yardımcı olun...

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2008, 21:02:25 »
aracinizin cekisi dustuyse buyuk ihtimalle bujilerdendir yada kablosunda yirtik-kacakl vardir kontrol edin.baski balatasi da olabilir tabii haklisiniz

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2008, 21:16:07 »
benimde düşüncem o yönde. artık delirmek üzereyim. aracı aldığımdan beri bitmek tükenmek bilmeyen sorunlarıyla uğraşıyorum. bir türlü istediğim yakıt sarfiyatına ve performansına ulaşamadım. bu sıcak ve tecrubeli insanlarla dolu foruma konu acmaktan bitap düştüm.

Anadolu yakasında İŞİNİ İYİ YAPAN  ve POLOLARDAN ANLAYAN bir ustanız varsa adresini vermenizi rica ediyorum. gittiğim her usta farklı birşey söylüyor yada direk onun bunun yenisini alman gerekiyor diyor. Göztepe veya Bostancı sanayi ilk tercihimdir...

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2008, 21:47:26 »
malesef ist.da degilim iyi bir usta bulmak cok zorlasti bu devirde.sorsan herkes usta

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2008, 23:59:35 »
vallahi dogru soyluyorsun. sonunda tak edicek vericem yetkili servise 1 se 1, 2 ise 2 vericem parasını ya. polodan sogudum yemin ederim. çözümsüz sorunlarımdan sıkıldım. isyanlardayım acayip derecede.