Gönderen Konu: Bagaj kilidi değişimi  (Okunma sayısı 3100 defa)

Çevrimdışı Kensua

• Bir POLO gider, Başka POLO gelir :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1,4 Comfortline
Bagaj kilidi değişimi
« : 20 Mayıs 2015, 22:01:47 »
Merhaba, öncelikle herkese iyi forumlar. Hb polom'un bagaj kilidi mekanizması bozuldu. Muhtemelen içindeki yaydan kaynaklı. Yağlamayı denedim fakat çözüm olmadı. Mekanizmanın değişmedi gerekiyor herhalde.

Yakın zamanda bu parçayı değiştiren maliyeti hakkında bilgi verebilirse çok makbule geçer.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
67 ZS 833

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Ynt: Bagaj kilidi değişimi
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 22:55:21 »
Sorununun tam olarak ne oldugu anlamadim ama bagaj acma koluna bastiginda acilmiyorsa bagajin veya zor aciliyorsa bagaj kapagi arkasindaki bakaliti sok tek bir vida tutuyor gerisi gecmeli senin acmak icin cektigin kolun, kilite bir kolla haraket verdigini goreceksin iste orda bir pim var o pim cikinca acma kolu kilidi yonlendiremiyor eger elin yatkinsa cok basit bisiy kendin yapabilirsin
I Love PoLo

Çevrimdışı Kensua

• Bir POLO gider, Başka POLO gelir :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1,4 Comfortline
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2015, 09:34:35 »
Şöyle bir durum söz konusu: bagaj kapandığında, kilit içinde bulunan dilin otomatik hareket edip diğer parçanın içinden geçerek hareketini tamamlaması ve kilitli konuma geçmesi lazım.

Şöyle örnek vereyim. Normal bi oda kapısının diline dokunduğunuzda ya sa bastırdığınızda, nasıl ki içeri giriyor. Elinizi çekince kapı dili otomatik kendini itiyor.

İşte benim bagaj kilidi bu işlevi yapamıyor. İçine girip öylece kalıyor 😃
67 ZS 833

Çevrimdışı tatenlos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2015, 11:24:03 »
aynı sorun bende de olmuştu bagaj kilidini söktüm içinde plastik bir parça var o deforme olmuş düzeltme şansıda yok yenisi ile değişmesi gerekiyordu
elle kitlenip açılabiliyor ama