Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yağlanmış Hava Filtresi  (Okunma sayısı 9228 defa)

Yağlanmış Hava Filtresi
« : 14 Temmuz 2007, 15:04:11 »
Arkadaşlar bugün hava filitresini bir temizleteyim dedim açıp baktığımda hava filitresi yağ olmuştu acaba bunun sebebi nedir arkadaşlar lütfen yardım....
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2007, 15:27:45 Gönderen: G60 »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
Ynt: Yağlanmış Hava Filtresi
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2007, 15:11:24 »
Hava filtresinin yağlanma sebebi ilk başta motora fazla yağ konmasından kaynaklanır... Yada ateşlemede bir sorun vardır ve bu durumlarda fazla sıkıştırdı isen aracı gene yağlama yapar.. ama ilk aklıma gelen araçta fazla yağ olması geliyor aklıma...
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2007, 15:27:55 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2007, 15:27:47 »
polonun filitre sistemini bilmiyorum fakat motorun hava tahliyesi bir çok araçta filitrenin oraya veriyorlar bunun sebebide mesele bizim k-jetroniklerde yada debimetreli araçlarda felan yağ buharı ile hafif yağlama yapmasıdır mekanik bölgede...seninki bu çıkışla alakalı olmasın...motorunda sorun varsa ve bu tahliye fazlasıyla yağ atıyorsa...
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2007, 15:28:24 Gönderen: G60 »

« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2007, 16:33:52 »
Hava filtresinin yağlanma sebebi ilk başta motora fazla yağ konmasından kaynaklanır... Yada ateşlemede bir sorun vardır ve bu durumlarda fazla sıkıştırdı isen aracı gene yağlama yapar.. ama ilk aklıma gelen araçta fazla yağ olması geliyor aklıma...
evet yağıda yeni değiştirmiştim ölçtüm biraz fazlalık var eksiltip bi deneyeyim bakalım ..teşekkürler..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2007, 16:50:21 »
Araçta fazla yağ vardır, Zaten karter dinlendirme borusuda filtre içerisinden geçiyor, Ordan yukarı doğru fazla yağı atıyordur.Arkadaşa katılıyorum.

« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2008, 05:34:58 »
merhabalar aranıza yeni katıldım bende 97 1,4 16 v sportlıne var aynı olay benim başımada geldi soluğu serviste aldım ve bana normal olduğunu söyledi az bir miktar yağ olabiliyormuş.

« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2008, 14:18:15 »
Karterden gelen yağ buharı bile filtreyi etkiliyor zaten  :(

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2008, 23:14:35 »
yağ kapasitesi 3.5L,serviste 4 litre bidonu boşaltıyorlar!Karter havalandırmasından yağ filtrenin kutusuna geliyor ve boğazıda kirletiyor,yağ normal seviyede olsada sıkıştırınca aracı yine yağ çıkıyor