Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.  (Okunma sayısı 9185 defa)

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
« : 03 Nisan 2014, 21:30:40 »
98 Model 1.6 8V Polomu yeni aldım yalnız bu sorun yüzünden aracımdan bıkmış haldeyim  :'(

aracımda tekleme var bujileri buji kablolarını fln degiştirdim bogaz kelebegi temizlendi adaptasyon yapıldı.
yine tekliyor burada yaptırdıgım ustam bogaz kelebeginin yenisini almam gerektigini elektronik yerlerinin bozulmuş oldugunu söylüyor yalnız boşa para vermekten korkuyorum malum 800 tl civarıymış.
çalıştırıyorum ayagımı gazdan çekince rolantide 20 saniye çalışıp sönüyor yokuş aşagı  bıraktıgım zaman teklemeye başlıyor hemen vites yüksetiyorum yada arabayı boşa alıyorum arabayla yavaş gidemez ışıklarda duramaz oldum direk stop ediyor ışıklarda bide arabayı park ederken direksiyonu çevirince rolantide düzensizlik oluyor sönüyor sizce bu sorunlarım bogaz kelebegimi distribütörmü kafam çok karışık böyle giderse satmayı düşünüyorum ama arabamı çok sevdim  :(

beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Ynt: Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, 21:42:56 »
gaz kelebeği polonun kronik hastalığıdır. alırken kompresyonunu ölçtürdünüz mü aracın, silindirler arasında çok fark var mı?

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 21:44:27 »
hayır ölçtürmedik.

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2014, 22:18:34 »
Boğaz kelebeği adaptasyonu kabul ediyorsa nasıl bozulmuş olabilir?

Başka sağlam bir ustaya git avans ayarlarını kontrol ettir aracın tüplümü bilmyorum ama bizim arabaların tüple uyumu gerçekten çok zor uydurulabilmesi için çok hassas bir avans ayarı gerekli ayrıca benzin pompasını değiştirmeyi dene büyük çogunlukla sorunların düzelecektir...
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2014, 22:26:58 »
98 Model 1.6 8V Polomu yeni aldım yalnız bu sorun yüzünden aracımdan bıkmış haldeyim  :'(

aracımda tekleme var bujileri buji kablolarını fln degiştirdim bogaz kelebegi temizlendi adaptasyon yapıldı.
yine tekliyor burada yaptırdıgım ustam bogaz kelebeginin yenisini almam gerektigini elektronik yerlerinin bozulmuş oldugunu söylüyor yalnız boşa para vermekten korkuyorum malum 800 tl civarıymış.
çalıştırıyorum ayagımı gazdan çekince rolantide 20 saniye çalışıp sönüyor yokuş aşagı  bıraktıgım zaman teklemeye başlıyor hemen vites yüksetiyorum yada arabayı boşa alıyorum arabayla yavaş gidemez ışıklarda duramaz oldum direk stop ediyor ışıklarda bide arabayı park ederken direksiyonu çevirince rolantide düzensizlik oluyor sönüyor sizce bu sorunlarım bogaz kelebegimi distribütörmü kafam çok karışık böyle giderse satmayı düşünüyorum ama arabamı çok sevdim  :(

beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Evet sorununuzun çözümü gayet basit! Bu sorun veya sorunlar için aracınızdan soğumayın. Tekleme sorunu ve rölanti sorununuz tamamen disbritörden. Disbritör mili aşınan pololar yokuş aşağı kerkinme diye tabir ettiğimiz, ileri geri hareketini yaparlar. Şimdi gelelim rölantide stop emesine. Bu mil aracınızı eğer çok aşırı yıpranmışsa stop ettirebiliyor yanlız o kadar folloşlaşabileceğini sanmadığımdan onunda avans ayarı ile çözüleceği kanaatindeyim. (bir ihtimal hararet sensörüde yapabilir)  Çıkmacıya gidin orjinal çıkma ortasındaki mili oynatınca boşluk olmayan bir disbritörü iade etme koşulu ile alın (imkan varsa sıfır orjinal alın.) Dikkat!! Bu araçlarda yan sanayi disbritörler uyum sağlamamaktadır. Sakın almayın. Takın ve adam gibi bir ustaya al bunu tak bide güzel bir avans ayarı yap diyin ve buradan bizlere dua edin.
Hayırlı günler.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2014, 22:48:09 »
peki tahmininizce ne kadar gider acaba hararet muşuru degişti bide distribütörden olacagına eminmisiniz.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2014, 23:19:41 »
peki tahmininizce ne kadar gider acaba hararet muşuru degişti bide distribütörden olacagına eminmisiniz.

Ben mavi polomu ilk aldığımda aynı sorunları bende yaşadım. Yokuş aşağı afedersiniz kucağınıza bi hatun alsanız yokuş aşağı işiniz biter  :D

Bakın burda çıkma var bitane milini elleriyle oynatsınlar boşluk yoksa alabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-polo-hecbek-disbiritor-032-numara-muayyer-137567859/detay

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2014, 23:22:11 »
Araç böyle giderde giderde o motor kulakları zamanla sallanmaktan yalan olur. İmkân varken yapın bence. Ama bakın çıkmacıdan iade şartıyla alın kroniktir aldığınız disbritörde arızalı çıkabilir off bundan değilmiş deyip çözümsüzlüğe girmeyin. Disbritörü sökün elle çevirin bi yerde hafif takıldığını görürsünüz. İşte o takıldığı noktayokuşta sizi bu atraksiyonu yaptıran noktadır. :tamamdir

« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2014, 00:56:23 »
peki sen nasıl çözdün kardeşim  :-\

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2014, 08:44:12 »
peki sen nasıl çözdün kardeşim  :-\

Disbritörü değiştirdim  ;D

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2014, 17:45:02 »
Disbritörü değiştirdim  ;D

aynen disbritörü değiştirdim düzeldi cok şükür;) bulundugunuz ilde yok ise buyuksehırlerde cok rahatlıkla bulabılırsınız ;)

« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2014, 20:04:55 »
adam bugün distiribitöre baktı bişey yok bogaz kelebegi bu dedi 280 tl alman malıymış mecburen bogaz kelebegi alıcam teşekkürler arkadaşlar tam bir belaymış bu 6n  :(

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Ynt: Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2014, 21:14:38 »
adam bugün distiribitöre baktı bişey yok bogaz kelebegi bu dedi 280 tl alman malıymış mecburen bogaz kelebegi alıcam teşekkürler arkadaşlar tam bir belaymış bu 6n  :(

Siteden bir arkadas 235 TL ye satiyor

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2014, 21:23:41 »
O kerkinme boğaz kelebeğinden yapmaz. Boşuna sanada kelebek aldıracaklar. 2 gün sonra sende sahibindene ilan verirsin. Sahibinden temiz usta hatasından alındı hiç kullanılmadı.  ;)