Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arkadaşlar coilover konusunda bilgi lütfen  (Okunma sayısı 4495 defa)

Çevrimdışı sharkhunter

• Faruk KAHYA
Arkadaşlar coilover konusunda bilgi lütfen
« : 12 Temmuz 2007, 22:30:59 »
http://cgi.ebay.de/TA-Technix-Gewindefahrwerk-VW-Polo-6N-inkl-SDi-GTI_W0QQitemZ280131113620QQihZ018QQcategoryZ44163QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Gewindefahrwerk-VW-Polo-4-6N-TUV-NEU-VA-HA_W0QQitemZ190130147915QQihZ009QQcategoryZ44163QQrdZ1QQcmdZViewItem

arkadaşlar bu 2 lınkte urunlere baktım satın almayı dusunuyorum.bana bu konuda yardım edermısınız.bu urun hakkında bılgınız varsa yada baska bı urun tavsıye edersenız sevınırım..

Çevrimdışı sharkhunter

• Faruk KAHYA
Ynt: Arkadaşlar coilover konusunda bilgi lütfen
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2007, 22:37:26 »
metın abı bunlar coılover degıl sanırım yay+amortısor yanlışmıyım.. :-\

« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2007, 22:37:38 »
abisi bak bu linke tikla ve butun malzemeleri gor suspansiyonla ilgili :)

eBay: polo 6n, Komplett- Gewindefahrwerke, Tieferlegungsfedern, Sportstoßdämpfer
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2007, 22:38:54 »
dogru abi yay+amortisor, en son gonderdigim linkte coilover olanlarda var, ben farkli dusunmusum :P
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2007, 13:35:37 »
Arkadaşlar yay-amortisör-coilover bunlar nedir, farkları nelerdir açıklamak isteyen var mı :) Aracımın süspansiyonlarını değiştirmek istiyorum da. Daha güvenli ve performansa yönelik bir sistem arıyorum...
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2007, 13:47:45 »
normal süspansiyon sisteminde yay(helezon) ve amortisör vardır. aracınyol tutuşunu iyileştirmek için spor amortisör ve yay kitleri bulunmaktadır. aracın yüksekliği bu sistemlerde sabittir. coil over'da yay yüksekliği ayar vidası ile yükseltilip alçaltılabilir. istediğin yüksekliğe ayarlayabilirsin. 
( konu hakkında eksiğim yada hatam olabilir)
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2007, 13:55:27 Gönderen: mcsahan »

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2007, 22:35:20 »
Coilover'ın tek farkı yükseklik ve sertliğin ayarlanabilir olması yani öyle mi. Peki bunu ülkemizde hakkıyla yapabilecek yerler var mıdır? Yani düşününce 4 amortisörün birden ayarının aynı seviyede tutturulması (en azından önlerin aynı arkaların aynı şekilde) el yordamıyla bana biraz zor gibi geldi yanılıyor muyum? Hassas bir işlem gerektiriyorsa spor yay-amortisör kiti almak daha mı makul olur acaba arkadaşlar ne dersiniz?
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.