Gönderen Konu: arka sağ kampana freni  (Okunma sayısı 6987 defa)

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
arka sağ kampana freni
« : 21 Mayıs 2014, 11:12:34 »
arkadaşlar resimdeki balatalar sizce bitmişmi ve arka fren ayar pimine usta körün gözü tırtıkları zayıflamış değişelim dedi ama mahrumıyet bolgesınde oldugum ıcın bır hafta parçayı bekle olmadı başka bır sorundan bekle resimde işaretledim gerek varmı değişmeye sizce yardımlarınızı beklıyorum ?
tuvturk muayene sonucu arka frenden geçemedik şuan ustayla hala sorunu bulamadık?
1.AKS   SOL      SAĞ        SAPMA                    2.AKS    SOL        SAĞ       SAPMA             ELF RENİ    SOL         SAĞ          SAPMA
            233.0   230.0        1                                       170.0     79.0          54                                     143.0      101.0       29

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2014, 11:26:59 Gönderen: hellfire39 »

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: arka sağ kampana freni
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 14:57:47 »
3-4 mm kadar balata görünüyor, değişmesine gerek yok, temizlik yapılmalı sadece...Muayeneden geçmeme sorunu balatadan değil, resimde üstte görünen itici pistonlardan ve/veya arada biryerde bulunan limitörden kaynaklanır...2 tarafa fren gücünü eşit göndermesi gereken parça yani...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2014, 17:47:48 »
peki engin ustam bu pim dediğimiz şey onemlı bırseymı bızım usta pımın tırtıkları gıtmış değişmek gerek işlevini görmüyor dedi. sizce eğer oyleyse demır testereyle tırtıklarını yenılesek nasıl olur. bı yardım edın lutfen kala kaldım boyle...

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Ynt: arka sağ kampana freni
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2014, 09:59:03 »
peki engin ustam bu pim dediğimiz şey onemlı bırseymı bızım usta pımın tırtıkları gıtmış değişmek gerek işlevini görmüyor dedi. sizce eğer oyleyse demır testereyle tırtıklarını yenılesek nasıl olur. bı yardım edın lutfen kala kaldım boyle...

O geri zekali frenciye soyle o pim balataya otomatik ayar yapiyor. Onun tirtigi veya baska birseyi yok. Senin sorunun muhtemelen fren pistonundan diye tahmin ediyorum

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2014, 10:10:37 »
Huseyin ustam ozelden mesaj attim okudunuzmu?

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2014, 13:30:21 »
O geri zekali frenciye soyle o pim balataya otomatik ayar yapiyor. Onun tirtigi veya baska birseyi yok. Senin sorunun muhtemelen fren pistonundan diye tahmin ediyorum
hüseyin hocam ustaya sordum piston çalışıyor sıkıntı yok dedi.
acaba limitörle merkezleri nasıl test ederiz ustanın elince test cihazı vs. birşey yok

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2014, 16:54:48 »
Arkadaşımın da dediği gibi o tırtıklar balata bittikçe kalanı kampanaya doğru itmeye yarar, elle tamir edilemez, tırtıkları gitmişse değiştirilmesi daha doğru olur.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2014, 17:06:55 »
Arkadaslar hicbiryerde bulamiyorum bu parcayi acaba ben aralarini demir testereyle acsam olurmu acaba

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2014, 17:35:23 »
Arkadaslar hicbiryerde bulamiyorum bu parcayi acaba ben aralarini demir testereyle acsam olurmu acaba
ya ayarını kaçırırsan...
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2014, 18:22:30 »
ben size akşam bakıp döneceğim
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2014, 19:58:12 »
şimdi ustanın yanından gelıyorum o pımı yukarı alıp kaynak ettı nıye yaptı anlamadım ama bulamıyorsak sabıtlıyelım dedı.
daha sonra ana merkeze baktı hepsınden hıdrolık gelıyor sorunun buyuk ıhtımalle lımıtorden olabılır ama alırız olmaz garantı veremem deyınce bende en son çare hafta sonu erzuruma gıdıp frencıye gostermek olucak...