Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARIZA KODU 1N5P yardım  (Okunma sayısı 6197 defa)

ARIZA KODU 1N5P yardım
« : 10 Nisan 2014, 08:30:53 »
merhaba arkadaşlar,
dün arabamı valide sultan aldı akşam getirdi geri.arabaya bindim kilometre göstergesinin altında servis kilometre yazıyordu ve 1N5P Kkodu yanıp sönüyordu ve sadece marşta göstergede yanan abs ışığı sürekli yanmaya başladı bunun la ilgili bilgisi olan varmıdır? :-X :-\ :o
İstanbul masalı

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: ARIZA KODU 1N5P yardım
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2014, 11:00:30 »
Abi demek istiyorki inservice yani arabanın bakımı ayarlanmıs zamanı gelmiş. Yapacağın şey şu o kilometre sıfırladığımız çubuğa basılı tutarken aracı çalıştıracaksın gidecek. Abs ışığının onun ile ilgisi varmı bilmiyorum şu anki aracım abs li hiç o servis yazısı gelmedi. Ama olabilir frenlerede bi el atarsın artık demek istiyo olabilir. :D ;D
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2014, 11:01:04 Gönderen: speedystop »
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2014, 15:00:26 »
Aynen servis yazısı bende de vardı ben düğme basma iilemi yapmıştım o günden bugüne daha hiç yazı çıkmadı.Eğer bakımları kendiniz düzenli takip ediyorsanız iptal edilebilir eğer tüp varsa mümkünse tüp bakım zamanını da resetletin tüpçüye sonra zamanı gelince her marşta ötmesin benimki düdük gibi ötüyordu.
- Kontak kapalı iken kmh ölçerin altındaki gösterge sıfırlama düğmesine basılı tutun.
- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.
- Kontağı kapatın.
- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.
edit:alıntı

Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2014, 21:49:23 »
Aynen servis yazısı bende de vardı ben düğme basma iilemi yapmıştım o günden bugüne daha hiç yazı çıkmadı.Eğer bakımları kendiniz düzenli takip ediyorsanız iptal edilebilir eğer tüp varsa mümkünse tüp bakım zamanını da resetletin tüpçüye sonra zamanı gelince her marşta ötmesin benimki düdük gibi ötüyordu.
- Kontak kapalı iken kmh ölçerin altındaki gösterge sıfırlama düğmesine basılı tutun.
- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.
- Kontağı kapatın.
- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.
edit:alıntı

Semih abi bu hafta gelecekmisin  ;)
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2014, 15:20:30 »
Semih abi bu hafta gelecekmisin  ;)
şu an bir şey bilmiyorum arabayı geçen pazar nasıl bıraktıysam evde duruyor bu hafta bir bakayım arabanın durumu ne daha tüpçüye gidecek ama kim götürecek ben yokum geri vites sorunlu peder götüremiyor nasıl sanayiye gidecek bir haftadır bunun planını yapıyorum cumartesi de gelme diyor adam hafta içi gel diyor öyle kalakaldım bunaldım artık yeminle. >:(
Red Machine!!!