Gönderen Konu: aranıza yeni katıldım, herkese merhaba :)  (Okunma sayısı 28107 defa)

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
    • Profili Görüntüle
Ynt: aranıza yeni katıldım, herkese merhaba :)
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2008, 01:11:05 »
valla 1.6 75 pc lık arac aldım bende aranızda yenıyım ama 126 kmyı 42 liraya anca gıttım normalmi bıde su boğaz kelebeği aldı benı benden:(
dıkkat

Çevrimdışı deepdragger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Nisan 2008, 00:18:01 »
foton otomotik arabayla normal sayılır fazla değil,ben 230-240 km gidiyorum düz vitesliyle.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2008, 13:39:14 »
Hoş gelmişsin aramıza...
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı tanra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Nisan 2008, 10:49:16 »
valla ceren , yine dediğim gibi :)
Bende de sendeki araçtan var. Fabrika verileri bile 100 KM de 10.2 litre benzin harcayan bir araçtan bahsediyoruz.
Üstelik bu araç fabrika verisinden fazla harcıyor şehir içinde.
bendeki araçla 45 litre benzinle maksimum  400 KM  civarı (otomatik 1.4)
Yedek depoyla 480 KM falan gidiliyor.
Kullandığın aracın manueli zaten 600 KM yol yapıyor. (bir arkadaşımda var ve yedek depoyla)
seninkinin o kadar yapması imkansız gibi görünüyor.
Ama madem öyle diyorsun öyledir :)

Bu konuyu açtığın tarihin 26 Eylül 2007 olduğunu görüyorum. Eğer şu an yedek depo hariç ful benzinle toplamda kaç km gidebildiğini yazarsan sevinirim.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Nisan 2008, 13:05:48 »
Yedek depo nedir arkadaşlar biri bana bunu açıklasın, polo ne zaman A Class bir araç oldu... Türkiyede yedek depolu olarak gösterebileceğiniz 2 yada 3 araç vardır zaten...  POLO da yedek depo diye bir olay yok :tamamdir

Çevrimdışı concrete

• 1.4 16v
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2008, 14:37:09 »
hoşgeldin aramıza ...
http://img232.imageshack.us/img232/202/kralmsncombayraklar51ls7.gif

UĞRUNA KAN DÖKÜLMESİ GEREKİYORSA ACIMAM DÖKERİM...ALAYINA KAN , ALAYINA İSYAN...

Çevrimdışı concrete

• 1.4 16v
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Nisan 2008, 14:38:56 »
Yedek depo nedir arkadaşlar biri bana bunu açıklasın, polo ne zaman A Class bir araç oldu... Türkiyede yedek depolu olarak gösterebileceğiniz 2 yada 3 araç vardır zaten...  POLO da yedek depo diye bir olay yok :tamamdir

ya volksport illla senin arabanda depo yook die nie genelleme yapıosun ki kıskanıomusun hee :D :D :D  arabanda yedek depo yook die ... ? merak etme seni yedek deposuz da seviyorum :P

UĞRUNA KAN DÖKÜLMESİ GEREKİYORSA ACIMAM DÖKERİM...ALAYINA KAN , ALAYINA İSYAN...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Nisan 2008, 14:43:45 »
ya volksport illla senin arabanda depo yook die nie genelleme yapıosun ki kıskanıomusun hee :D :D :D  arabanda yedek depo yook die ... ? merak etme seni yedek deposuz da seviyorum :P

ehueheu Denizim eyvallah yaa cok fena kıskanıyorum yedek depolu araçları  :D :D :D +7litre den bahsi geçiyor, o benzin uyarısının başladıgı nokta...

Çevrimdışı concrete

• 1.4 16v
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2008, 14:49:25 »
ehueheu Denizim eyvallah yaa cok fena kıskanıyorum yedek depolu araçları  :D :D :D +7litre den bahsi geçiyor, o benzin uyarısının başladıgı nokta...
eralp sana bi kafa atarım :D :D :D :D ne okudugumu ben mi bilicem senmi ulen :D :D :D

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2008, 14:57:13 »
eralp sana bi kafa atarım :D :D :D :D ne okudugumu ben mi bilicem senmi ulen :D :D :D

:D :D :D :D  abi sen at kafayı ben tutarım :D okul hayatı boyunca kalecilik yaptım, kitapçıktan bahsediyosunda terimsel yedek depo o ekstra bi depo değil.  ;)

Yedek depo denmesi için aracının benzin ibresi sıfıra dayandıktan sonra yola devam etmesi konumu demektir, benzin uyarı ışıgı yandıktan sonra değil... Bunu yapan az sayıda Mercedes Benz modeli var...  :sevgi:
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2008, 14:59:39 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı tanra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Nisan 2008, 15:23:01 »
sevgili volksport ve diğer arkadaşlar.
Aracım 2000 model polo otomatik comfortline. Bu araçlarda Yedek benzin deposu var.
Yedek depo da yaklaşık 7 - 8 litre alıyor.

Aynı aracın manueli, daha önce yazdığım gibi arkadaşımda da var ve onda da yedek depo var.
Aracı yedek deposunu çok kez doldurdum. böyle bir durum var yani :)
Yedek dahil 480 KM küsür giderken, sadece 45 litre doldurduğumda 400 küsür gidiyor.
(Aracımın otomatik vites olduğunu tekrar ediyorum)
Bazen benzinciye gittiğimde adam kendisi diyor bu araçlarda biliyorum yedek depo var diye.
Benim uydurduğum bir durum değil yedek depo olayı..
Daha ne diyeyim.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2008, 15:27:58 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı tanra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2008, 15:41:25 »
ayrıca yedek depo, depo yuvasının kenarındaki düğmeye basılarak dolduruluyor. bilginize..

kimseye yalan borcum yok yani volksport. Polo'da yedek depo diye birşey yok diyorsun. Ha, ben uyduruyorum değilmi kardeş :)
Böyle birşey yok diyene kadar önce kullananları bir dinlemeyi dene bence.

Benim aracım kafasına estiğinde yaklaşık 400 küsür KM  (yedek depo doldurulmadan) yada yaklaşık 480 km (yedek depo doldurulunca) gitmiyor yani. Hayret birşeysin  :D
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2008, 15:55:56 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Nisan 2008, 17:24:18 »
ayrıca yedek depo, depo yuvasının kenarındaki düğmeye basılarak dolduruluyor.

Bu dediğiniz doğru o düğmeyei pompanın ucu ile bastırarak normalden daha fazla benzin konulan bir yer var.Ama buna yedek depomu denir bilemiyorum bazıları genleşme tankı diyor ve buranın doldurulmasını pek tavsiye etmiyorlar.Bende ilk aldığımda bir defa doldurtmuştum
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Nisan 2008, 17:33:51 »
dostum o zaman aracının ibresini sıfıra kadar dayandır, ve o halde 80 km daha git,Eğer bu araç bunu yapabiliyorsa yedek deposu vardır.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2008, 17:37:02 Gönderen: volksport »