Gönderen Konu: Aracım su eksiltiyor  (Okunma sayısı 33437 defa)

Çevrimdışı karapolo

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracım su eksiltiyor
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2008, 21:41:16 »
öyle ise kapak contası sağlam yağ yakıyo mu araç ondan bile daha emin değilim kimi yakıyor diyor kimi de normal her araçta olur diyor :-\ motordan anlamayınca böyle oluyor işte pimpirikli biri olup çıkıveriyoruz :-[

Çevrimdışı captaingurkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Ağustos 2008, 10:17:57 »
max seviyesini geçirmeden doldurunca da  eksiltiyor mu anlamadım,  max-min arasına doldurup kalemle işaretleyip gözlemlemelisiniz bence.

Çevrimdışı karapolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ağustos 2008, 18:09:21 »
şu an için max. seviyesinin çok az altında bakalım bekleyip görücez artık

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2008, 16:24:10 »
şu an için max. seviyesinin çok az altında bakalım bekleyip görücez artık

benim başıma geldi sürekli su azaltıyordu.fan müşüri nin derecesi yüksek geliyormuş 100 derece. O sıcaklığa gelene kadar su kaynıyor ve tahliyenin buhar deliğinden atıyormuş(önünde siyah plastik var bkz).Müşir (çift kademe ısısı düşük)değişti su doldurduk AMA MAKS tan fazla doldurduk yine dibe indi. sonra usta min ile maks ın ortasına kadar su doldurdu o gün bu gün hiç eksiltmedi. Hatta tahliyenin kapağını açık unutmuşum ankaradan istanbula gittim öyle istanbul şehir içinde biraz gezince uyarı ışığı yandı baktım kapak açık ama hala su var tahliye deposunda.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı karapolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2008, 20:13:54 »
sağol onur verdiğin bilgiler için.Ben de ustaya götürdüm 2 hafta önce.Dediğin gibi max. çizgisinin üzerine kadar doldurdu şu an min ile max. çizgisinin ortasında ve eksiltme yok gibi bakalım bekleyip görücez.Bu arada motorun beynine girdi usta, fan yaklaşık 89 derecede devreye giriyor.

Çevrimdışı romeoxxxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Nisan 2011, 11:02:48 »
Slm beyler dun genlesme tankının kapagını acmaya calıstım fakat kankı kaynak yapılmıs gibi cok sert bi sekıldeydi nekadar ugrastıysam kapagını acamadım acabilmenın yontemini bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim simdiden tskler

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2011, 16:18:19 »
Slm beyler dun genlesme tankının kapagını acmaya calıstım fakat kankı kaynak yapılmıs gibi cok sert bi sekıldeydi nekadar ugrastıysam kapagını acamadım acabilmenın yontemini bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim simdiden tskler
Ben pense ile çok sıkmadan açtım. Zamanla çok sıkılaşıyor, pense ya da benzeri birşey ile çok zorlamadan açabilirsiniz. Ama dikkat edin, çatlayabiliyor.

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Nisan 2011, 11:57:06 »
motor sıcakken biraz daha yumşak olur o zaman dene ama komple açma çünkü su fışkırır yanarsın allah korusun dikkat et istersen bi dene