Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracım su eksiltiyor  (Okunma sayısı 33268 defa)

Aracım su eksiltiyor
« : 04 Ağustos 2008, 16:03:38 »
Bundan yaklaşık 10 gün kadar önce soğutma suyunu ağzına kadar doldurdum.Bugün baktuığımda ise maximum yazan yere kadar azaldığını gördüm.(yaklaşık 3 parmak kadar).Herhangi bir yerde kaçak göremedim sizce bu normal mi? Başka bir yerlerden su kaçırıyor olabilir mi?Yani motora falan gider mi su? Aracım 96 1.4 polo ve bildiğim kadarı ile radyatör üzerinde başka bir depo kapağı yok değil mi?

Ynt: Aracım su eksiltiyor
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2008, 16:58:29 »
bu sıcaklarda normaldir o kadar su eksiltmesi, maxımum olan yeri geçme sonuçta orası genleşme tankı. sana tavsiyem antifiriz kullanman yaz kış.

« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2008, 17:01:58 »
peki max. yazısının altına da inerse normal mi? ve antifiriz oranını nasıl ayarlayabilirm su eksildikçe?

« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2008, 17:13:20 »
normal altına inebilir. kaçak gözükmüyor diyorsan. silindir kapak contasından kaçırıyor olabilir yakın zamanda veya daha önce hararet yaptırdınmı arabaya?

« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2008, 17:21:19 »
evet geçenlerde hararet lambası yandı arabayı kenara çekip suyunu tamamladım ve lamba söndü.Kapak contasından mıdır diyorsun?

« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2008, 17:30:41 »
kaçak ta yok diyorsan silindir kapak contası yanmıştır. tabi benimki laf ustaya göstermen daha iyi olur.

biraz daha bekle yine aynı şekilde su eksiltmeye devam ederse o şekilde ustana danış.

« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2008, 17:58:08 »
pahalı bişey mi bu silindir kapak contası?

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2008, 18:36:00 »
Borulari 1 kont ettir lpg warsa T borusuna baktir lpg yi taktidirgin yere goster onlar bilir  genelde plastikten takıyorlar o parcayı ve zamanla eriyo esniyo kaçak weriyo bende de öle 1 sorun wardi götürdüm metal'i ile deiştirdiler simdi cok memnunum ...

« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2008, 19:36:04 »
araç benzinli yine de sağol

« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2008, 20:57:18 »
aracın yağına bak bi su karışmışmı?yağa su karıştı ise kapak contasını yaktın demek.ama birde şu var arabanın çalışmasında veya ayağın gazdayken arada tutup bırakma yapıyormu öle bişey varsa piston üstündede su birikmiş olabilir.illa yağa karışcak bi olay yok.Birde ne kadar sürede eksiltiyor bu suyu 1 aydamı 1 gündemi?
Openair_06

« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2008, 21:26:05 »
zaten su seviyesi min ile max çizgisinin tam ortasında olmalıdır
bir kere su eksiltti diye hemen motoru açtırma bir kere daha normal seviyede su koy ve dene
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2008, 21:41:17 »
Min. ile Max. arasında olmalı ama bence senin motor bitik gibi anlattıklarına bakılırsa ama dua edelimde öylebişey olmasın sen en iyisi iyibir ustaya arabayı göster su olayınıda dikkatlice takip et tahmini masrafın 1500ytl civarı olacaktır eğer motor bitik ise geçmiş olsun.

« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2008, 09:49:24 »
aracın yağına bak bi su karışmışmı?yağa su karıştı ise kapak contasını yaktın demek.ama birde şu var arabanın çalışmasında veya ayağın gazdayken arada tutup bırakma yapıyormu öle bişey varsa piston üstündede su birikmiş olabilir.illa yağa karışcak bi olay yok.Birde ne kadar sürede eksiltiyor bu suyu 1 aydamı 1 gündemi?[/quote]

Aracın yağına su karıştığını nasıl anlayabilirim?Ayrıca ayağım gazdayken tutukluk olayı olmuyor.Dün gece yatmadan aracın altına karton koydum herhangi bit yağ/su kaçağı var mıdır diye ama hiçbir kaçak yoktu sabah baktığımda.

« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2008, 20:40:53 »
maximum çizgisi üzerine doldurduğunuz her su eksilecektir. Motor ısısı yükselip su genleşince genleşme kabında yeterli hava boşluğu olmadığından zaten o suyu kapaktan biyerden dışarı atacaktır. min ve max ın ortasında biyerde tutmak yeterli. Bir de eksilmeleri her zaman antifirizle tamamlamakta fayda var, tabiki doğru antifirizle...
Kapak contası yanmış olsa mutlaka farkederdiniz. Bir km bile gitmeden hararet 90 ı geçer ve sürekli su kaynatır. Sanırım yağ yakma probleminiz vardı ve muhtemelen motor açılacak, bu durumda silindir kapak contası yanmış olsa da dert değil, zaten değişecekti, öyle düşünün :)