Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracı çalıştırdığımda otomotik jikleye geçmiyor cansız çalışıyor  (Okunma sayısı 7112 defa)

aracı çalıştırdığımda otomotik jikleye geçmiyor cansız çalışıyor boğaz kelebeğini temizliğini temizledim iyicene ama gene aynı sıkıntı neden kaynaklanabilir farları açınca ve ya direksiyonu kırınca devir çok düşüyor motor soğukken stop edecekmiş gibi duruyor ısınınca gene devir düşüyor ama stop etmiyor

Çevrimdışı ugurtelefon

Otomobil
    polo 1,6 HB
Temizlik bazen yeterli olmuyor.  Eğer arızalı değilse adaptasyon yaptırırsanız sıkıntınız gider

arabanın gidişinde sıkıntı yok benzinde lpg de aynı ama araba boştayken direksiyonu ve ya farı açtığımda rolentide düşme oluyor motor sıcakken bile motor daha sessiz çalışıyor

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Dist.sıkıntı var dostum.direksiyonu rölantide durduğun yerde sağa ve sola çevirip dip yapıp öyle tutunca bayılma var mı.farlar açıkken cam düğmelerine basınca bayılma vs.var mı?
Red Machine!!!

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Distributor +1
I Love PoLo

bayılma var distiribütör açıldı temizlendi mili tornacıda yapıldı kapağı ve tevzi makarsı değişti ateşleme boboini değişti buji kabloları değişti 2bin ve 5bin km önce yapılanlar usta boğaz kelebeği dedi telefonda bu sıkıntı bu gün başladı bilemiyorum distiribütörde olabilir zaten ikisinden şüpheleniyorum hararet müşürü olabilirmi ve ya bujilerde mi sıkıntı olabilir amam max 5bin km oldu bujiler

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Hararet müşürünüz arızalı bende var 25 tl
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Başka yerle uğraşmayın  ;)
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ugurtelefon

Otomobil
    polo 1,6 HB
evet görünen o ki en kısa zamanda oto elektrikçiniz ya da tamircinize gidip, vag cihazına bağlatın.
Motor sıcaklığı mesela ön panelde 90 gösteriyor ama testte absürt bir değer çıkıyorsa (-130 gibi değerler) kesinlikle hararet müşürü arızalıdır. Bu başıma gelmişti.
Yok eğer normal bir değer veriyorsa kelebek konumu adaptasyonu yapın,yaptırın.
Yinede olmadıysa iş distribitöre bakar. Önce kapak ve tevzi makarası, yine de olmazsa komple dist. değişimi

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
Hararet müşürünüz arızalı bende var 25 tl
Resül bu sıkıntılar bende vardı bana niye müşürden demedin de sıfır distribütör aldırdın geliyorum oraya... :D
Red Machine!!!

boğaz kelebeği arız veriyor müşürde sıkıntı yok 2 cihaza bağladık kelebek arızası verdi ama stop sorunu yok sadece sabah çalıştırırken gaz verip çalıştırıyorum ısınınca sıkıntı kesinlikle yok farları ve ya direksiyonu cevirince rolanti biraz düşüyor

Pıerburg boğaz kelebeği alman malı 375 tl
vdo 550tl
cıkma 300tl
çin malı markasını unuttum 230 tl
Pıerburg kullanan varmı orjinal alman malı diyorlar arabanın montaj malıymış yani montajında kullanılan bir ürünmüş parcacı diyor farklı yerlerden 480 tl 440tl 390 tl ye buldum en ucuzu 375 tl
fikir verirseniz sevinirim

abi orjinali vdo siemens bile gormedim ben poloda ole montajda bu kullanılmış vs hikaye

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
benim aracın üzerindeki fabrikasyon vdo Siemens orjinaldir... aee 98
Red Machine!!!