Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araç Sogukken çalışmıyor güneşi görünce çalışıyor??  (Okunma sayısı 9353 defa)

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. bnm sizlerden bi ricam olucaktı. 97 polo hb aldım 3 ay önce aldıktan bi hafta sonra atiker sıralı lpg taktırdım ertesi gün aracı çalıştırıyorum marş alıyor çalışıyor ama anında stop ediyordu.elektironikten dediler elektronikçiye götürdüm besleme rolesini değiştiler daha sonra 1 ay  kadar falan normal çalıştı fakat aynı hatayı yeniden verdi götürdüm hiç bir yerinde arıza gözükmüyor. getirdim koydum evin önüne sabah kalktım yine aynı hata marşı basıyorum alıyor anında kapatıyor hemen immobilizeir dedik götürdük hiç bişi yok. Ama şöyle bişi oldu araba gölgede duruyodu çalışmıyodu güneşe çektimhiçbir arıza ve sorun göstermeden çalışıyor 4 gün üstüste bunu denedim ve öle oldu yani sogukken çalışmıyor güneşe çekince çalışıyor bnm aklım almadı bu işe bilen arkadaşlar yada başı aynısı gelmiş olan varsa bi yazar yardım olursa allah razı olsun ne yapcamı şaştım şimdiden tşkrler bu konu hakkında forum heryere baktım ama bulamadım uygun bişi. tşkrler.

Ynt: Araç Sogukken çalışmıyor güneşi görünce çalışıyor??
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2009, 21:34:00 »
otomatik jikle devreye girmiyo olabilir oda hareret müsiründen kaynaklanıyo günese cektiğinde calısınca devir saati 10 dan yukarda calısıp motor ısınınca düsüyorsa normal ama calıstıgında 10 dan asagıya iniyorsa bence hararet müşirüni değiştir derim 20 tl fiyatı

« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2009, 17:02:30 »
hararet müşirini yeni deiştirmiştim zaten immobilizeir arızalı olabilir diyorlar olabilirmi acaba?

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2009, 21:55:09 »
peki bu soğuk yerde bırakıp çalıştırmayı başardığında, motordan kayış sesi geliyor mu?
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2009, 15:52:17 »
yok herhangi bi ses falan hiç bişi yok göstergelerde normal. yani araba sadece güneş batınca yani soğuyunca çalışmıyor öglen olunca çalışıyor. birde immobilizeir arızalı ise eger, hiç çalışmaz deilmi  yani o zaman hiç çalışmaması lazım. bilmiyorum ya arkadaslar ne yapmalıyım servise mi götürsem acaba yoksa normal tamirciler yapabilirmi sorun neden kaynaklanıyor olabilir. tuhaf yani sogukken çalışmıyor güneşi görünce çalışıyorı :s ???
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2009, 16:01:42 Gönderen: o.kosmaz »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2009, 23:08:10 »
Lpg yi taktırmadan önce bi beyni bağlattırıp bütün arızalrı gidermen gerekiyordu. En ufak ateşleme kusuru benzinde  hiç belli olmazken LPGde LPG nin yanma ısısının yüksek olmasından dolayı belli eder. Polonun sıkıntısı değil LPG sıkıntısı anlayacağın. LPG çok iyi bir ateşleme sistemi ister.

Bujilerini mutlaka yenilemelisin Bosh 3tırnak+hava filtresini orjinalle değiştirmalisin. Sorun düzelmezse
Taktığın hararet müşiri arızalı olabilir. Babama yan sanayi takmışlardı sıkıntı yaratıyordu. Alman malı almak lazım.
Yağın kalınlaşmış olabilir. 10/40 delphi veya castrol kullanıyorum. Kesinlikle immobilizeir değil. Soğuk sıcakla alakası olmaz çalışır çalışmaz her halükarda stop eder. Bence Aracın beynine yanlış bilgi gidiyor yada ateşlemen zayıf. Hala çalışmadı ateşleme bobini değişecek.

Benim kide sıcakken çalışmıyordu benimki de. Hararet müşiri değişti bide egr ayarı yapıldı sorun gitti 2senedir tıkır tıkır maşallah sadece baoğaz kelebeğini temizliyorum ara ara .

Bide Nakres'e sor derim o serviste çalışıyor. Forumda yazıyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2009, 14:14:45 »
06onur çok tşkr ederim yazdıkların için. sorunu çözdük çok şükür. hiç bişi yokmuş arabada ya boşu boşuna o kadar yere gittim. Bi elektronikçiye götürdüm.sigorta tablası oksitlenmiş o yüzden çalışmıyormuş. temizlettim sorun çözüldü.yani oksitlenmiş sigorta tablası soguk iken elektiriği kesiyor demekki güneşe çekiyordum arabayı çalışıyordu,tabla temizlenince düzeldi.Demekki LPG ile bi sorunu yokmuş arabanın. allaha şükür şimdi tıkır tıkır inş bidaha tekrarlamaz.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim arakadaşlar.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 14:16:42 Gönderen: o.kosmaz »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2009, 22:46:58 »
geçmiş olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2009, 19:58:04 »
tşkr ederim.