Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Antifiriz sızdırma sorunu  (Okunma sayısı 20466 defa)

Antifiriz sızdırma sorunu
« : 27 Ocak 2010, 16:24:04 »
Arkadaşlar merhaba 99 1.6 6n sahibiyim.Motoru temizlerken farekttim.Aracımda resimde işaretledim noktadan antifiriz kaçırıyor.Termostatın oralara çok iyi baktım termostat borularından kaçırmıyo.Sizce bu neden kaynaklanır.Gördüm andan ititbaren çok canım sıkıldı.Yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 01:15:19 Gönderen: vw6n »

Ynt: Antifiriz sızdırma sorunu
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2010, 16:28:31 »
motora giren bogaz var plastik ben 1 sene önce değiştirmiştim.delinmiş geçen hafta yeniden değiştirdim 100 tl fiyatı yapacak bi şey yok muhtemelen seninkide delinmiştir

« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2010, 16:33:29 »
sezar 06 o dedin plastik borulara cok dikkat li baktım.bende çok yaşadım o senin dedin sorunu.ancak oradan deil direk o resimde işaretlemiş oldum noktadan antifiriz cıkıyo.o çıkan noktadaki antifirizi siliyorum.biraz dolaşıyorum,kaputu acıp baktıgımda gene aynı noktadan cıktını görüyüorum. :(

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2010, 16:53:04 »
Radyatöre su eklediğin depo varya mavi kapaklı olan, oradaki mavi kapaktan kaçırıyo olabilir.Benimde başıma gelmişti aynı durum kapağı değiştirdim sorun halloldu.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2010, 17:34:06 »
Radyatöre su eklediğin depo varya mavi kapaklı olan, oradaki mavi kapaktan kaçırıyo olabilir.Benimde başıma gelmişti aynı durum kapağı değiştirdim sorun halloldu.

ama kapaktan kaçırsa nasıl resimde gösterdim  noktaya kadar gelicekki.resimde gösterdim o noktadan cıkıyo antifiriz

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2010, 18:05:15 »
cengo26 ya araç contadan su kaçırıyor yada termostatın oralardan bir yerlerden biraz uzaktan çekseydin tam olarak anlardık ihmal etme bi ustaya göster istersen.

« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2010, 18:22:36 »
cengo26 ya araç contadan su kaçırıyor yada termostatın oralardan bir yerlerden biraz uzaktan çekseydin tam olarak anlardık ihmal etme bi ustaya göster istersen.
yarın uzaktan çekerim fotosunu.contadan kacırıyosa büyük bir sorunmu cıkarır ? çünkü termostatın oralardan kaçırmadına eminim.

« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2010, 18:24:38 »

« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2010, 18:27:20 »
yok benzinli kardeşim ama genede bakayımm saoalsın

« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2010, 18:30:03 »
Arkadaşlar şimdi polo 38 nickli arkadasın gönderdiği linke bakınca aklıma geldi.1 hafta önce antifiriz ilave etmiştim ondada biras cok koymusum. tam max a gelmişti.fazlasını atıyo olabilirmi acaba ?

« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2010, 18:37:10 »
Eğer koyduğunda max ı geçmediyse azaltmaz.Hatta ben biraz daha fazla koydum azalma olmadı.Bir kez daha tam max a kadar koyun biraz öyle deneyin.Yine olursa tüm borulara bakmak lazım .Yine bulunmazsa devirdaim pompasından kaçıyor olabilir.

« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2010, 20:03:21 »
evet deneyim bakam ama müsait olunca hemen ustama götüreyim genede ben

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2010, 09:24:32 »
ama kapaktan kaçırsa nasıl resimde gösterdim  noktaya kadar gelicekki.resimde gösterdim o noktadan cıkıyo antifiriz

benim manifoldun oralara kadar geliyordu.Termostat dedik kapağı farkettik.Değiştirdik hiçbir problem kalmadı.Sonuçta basınçlı bi oda orası öyle bi gelir ki..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2010, 10:27:04 »
benim manifoldun oralara kadar geliyordu.Termostat dedik kapağı farkettik.Değiştirdik hiçbir problem kalmadı.Sonuçta basınçlı bi oda orası öyle bi gelir ki..

benim passatta aynı sorun vardı kapak değişti bağlantıları kontrol ettim geçti daha yok
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)