Gönderen Konu: Akü Tavsiyesi  (Okunma sayısı 60644 defa)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Akü Tavsiyesi
« Yanıtla #42 : 25 Haziran 2009, 12:20:57 »
Marş basmıyorsa akünün bitmiş olması ihtimal dahilinde.

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 25 Haziran 2009, 16:05:27 »
merhaba arkadaşlar.2001 polo higline ile bugün ilk defa yaya kaldım.marş basmıyor. akü bitti diye düşünüyorum ama şarj dinamosu ile alakası varmıdır?? mesai bitimini iple çekiyorum sabah sabah ilgilenemedim. aklımda polo mda kaldı
şarj dinamosu ile elbette alakası vardır.sonucta aracın aküden cektiği enerjiyi şarj dinamosu tamamlayacak..şarj yapmayınca sıfır aküde taksan belli bir süre sonra akü biter ve marş basmaz...
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı anavarza81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 19 Aralık 2009, 00:11:50 »
Arkadaşlar 2001 polo confortum var, sanırım akü ömrünü tamamlıyor artık. Tavsiye edeceğiniz akü nedir ve tüm ütüler aynımıdır? Beniimki nasıl olmalı?

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 19 Aralık 2009, 00:12:37 »
varta ya da mutlu akü iyidir.

Çevrimdışı anavarza81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Aralık 2009, 00:15:42 »
Netten baktığımda bir akü markasının birsürü fiyatta aküsü var, bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor acaba?

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 19 Aralık 2009, 01:14:52 »
Netten baktığımda bir akü markasının birsürü fiyatta aküsü var, bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor acaba?

Elbette özellik+kalite+kapasite...
Ama size şunu söyleyebilirim almayı düşünürseniz Varta  kesinlikle ilk tercihim olacaktır.Sonrasında Mutlu ama ona bu sıralar biraz temkinli yaklaşsamda gözümde yinede sağlam markalardan diyebilirim.Ama şunuda ekliyeyim Belki Mutlu belkide başka bir marka tam emin değilim ( gerekirse araştırırım) taksiler için ürettiği bir akü var,amperaj aynı fakat ilk çevirme gücü daha fazla, buda araştırılıp alınabilir(hele hele soğuk yöreler)zira bu aküyü aracına yüklüce müzik tesisati yapanların taktığını okudum ve duydum.

Ha bunlar da içinizi rahat ettirmez ise gözlerinizi kapayıp hemen biryerlerden STİNGER buluyorsunuz(tabi fiyatını hiç sallamıyacaksınız ona göre !!!!!!!!!)
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009, 01:16:01 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 19 Aralık 2009, 02:30:58 »
Malesef Soğuk Havalarda Akü Daha Çabuk Boşalıyor.Araba 2 3 Gün Yatsın Çalıştırırken Zorlanıyor Biraz Turlayınca Topluyo Kendini Akü.Bende Değiştiricem Çok Sık Yaşamaya Başladım Birgün Bir Yerde Bırakmadan Değiştirmek En iyisi.MuTLu Tavsiye Ederim...
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı anavarza81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 21 Aralık 2009, 22:50:01 »
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Babam götürüp taktırmış bi akü  :)

Çevrimdışı effendhy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Aralık 2009, 09:15:29 »
Mutlu akü  ;) Hiç bakım gerektirmiyor.
6N SaTeN GüMüŞ Grİ

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 19 Ocak 2010, 09:53:08 »
Geçenlerde 2 gün çalışmayınca akü basmadı,ara kablo ile çalıştırdım ve yaklaşık 200 Km yol yaptım.Bir iki gün sorun olmadı ama arabaya 1 gün hiç binmeyince ertesi gün yine boşalmış.2007 nisanda arabayı aldığımda üzerinde bulunan aküyü (Mutlu)3 yıla yakın tık demeden ben kullanıyordum önceki sahibi ne zaman taktırmıştı kim bilir..Anladımki akü şarz tutma kapasitesini yitirmiş bende yeni gri renkli bakım gerektirmeyen Mutlu aküden aldım (130 TL ye 5 taksitle) şimdi içim rahat .
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 26 Ocak 2010, 22:47:03 »
Arkadaşlar aküm 6 yıllık varta.Araç 2004 polo 9n.Eskiden çalıştırırken teyp kapanmazdı ama artık kapanıyor.Bu zayıflama göstergesi midir?Araç neredeyse robot gibi.Herşey elektrikli.Bunu göz önüne alarak akünün kaç amper ve hangi özellikte olması gerektiği hakkında fikirlerinizi bekliyorum.Elektriksel donanımları çok olanlar için değişik aküler var diye duydum ama nedir bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2010, 22:48:19 Gönderen: polo38 »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Ocak 2010, 23:15:21 »
Arkadaşlar aküm 6 yıllık varta.Araç 2004 polo 9n.Eskiden çalıştırırken teyp kapanmazdı ama artık kapanıyor.Bu zayıflama göstergesi midir?Araç neredeyse robot gibi.Herşey elektrikli.Bunu göz önüne alarak akünün kaç amper ve hangi özellikte olması gerektiği hakkında fikirlerinizi bekliyorum.Elektriksel donanımları çok olanlar için değişik aküler var diye duydum ama nedir bilmiyorum.
eğer çok amper çeken müzik tesisatın yoksa üstündeki neyse o amperde tak

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 26 Ocak 2010, 23:28:10 »
Yok ya sadece cd çalar taktım tesisat falan yok.Yani daha fazla amperli alsak zararı olur mu?Fabrika masraftan kaçınmak için düşüğünü de takar valla. :D Demek istediğim aküyü yormayacak alternatörü hele hiç yormayacak.Yazın alternatörün diyootunun bitmesinin sonucunda 500TL masraf ödedim.Bitmesini de hala anlamış değilim.Bu arızayı da kimse yaşamamış  :(

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 27 Ocak 2010, 18:38:45 »
Arkadaşlar fikri olan var mı?