Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Akü ışığı ve direksiyon  (Okunma sayısı 25269 defa)

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
Ynt: Akü ışığı ve direksiyon
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2009, 22:47:22 »
arkadaşlar direksiyon ponpası,şarj dinamosu,devir daim (su pompası),varsa klimanın kopresörü hareketini kayış aracılığı ile krank milinden alır bu kayış koptuğunda araç şarjı keser,klima soğutmaz,hararet çıkar,ve direksiyon powerı hareket alamayacağından direksiyon 50NC direksiyonu gibi olur.
bu arada o resimdeki yer okun ucu siyah kapağın içindeki  TRİGER  kayışıdır.vantilatör kayışı resmin bu açısından gözükmez birazdaha aşğıda kalıyor.
bide kısa bir anımı anlatayım.zamanın behrinde 90 model serçem vardı bigün uzun yolda V kayışım koptu arbada 2 kişydik çoraplarımızı  birbirine düğümleyip kayışın yerine taktım düşük devirde hararet yapmadan en yakın benzinliğe girdim allahtan parçası peynir ekmek gibiydide buldum kayışı taktım yola devam :D
ama bu günümüz araçlarında bu işlemi yapmak imkansız akınızdan bile geçirmeyin :tamamdir

« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2009, 09:46:16 »
Arkadaşlar o kayış saj kayışı ya da V kayışıdır...

« Yanıtla #16 : 21 Ocak 2009, 10:03:17 »
mklll lerde dıreksıyon pompası ve su devırdaım ayrı bı kayısa baglı arkadaslar bılgınıze sunarım bu arada aman aracınızın alt koruması yoksa kaldırımlardan uzak tutun arabanın burnunu yoksa benım gıbı dıreksıyon pompasından olursunuz :o

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
« Yanıtla #17 : 29 Ocak 2009, 01:36:20 »
geç oldu ama bence direksiyon pompası arızalı arkadaşlar konuyu tam okuyamadım ama sorun direksiyon pompası bi baktırın iserseniz
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
« Yanıtla #18 : 29 Ocak 2009, 01:40:35 »
1 hafta önce kayışların ordan ses geliyodu gitgide artmaya başladı ustaya baktırdım pompadan olabilir dedi ertesigünde direksiyon sertlesti ve akü ışıgı yanıyodu  pompayı degiştirdim 125 e aldım orjinal diil tabi ama kullanıyorum şimdilik sorun yok  bitanede çıkma orjinal buldum elimde sorun çıkarsa taktırıcam. 
o arkadaşın sorunu direksiyon pompasıdır bence
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez

« Yanıtla #19 : 05 Şubat 2009, 16:05:44 »
Arkadaşlar dün sabah başıma aynı olay geldi. Hareket halindeyken motordan bir ses geldi aynı anda akü şarj lambası yandı. Aklıma hemen V kayışının kopmuş olma ihtimali geldi. Durup baktığımda V kayışının gergi kasnağından çıktığını gördüm. Tamirciye gittiğimde kasnağın civatasına kitlemiş olduğu anlaşıldı. Yenisi ile değiştirdim.

Aklınızda olsun V kayışını değiştirdiğinizde mutlaka gergi kasnağınıda değiştirin :)

« Yanıtla #20 : 12 Ağustos 2010, 08:50:16 »
selam herkese...
Özellikle klima çalıştığında aynı sorun bende de oluyor!!!
akü ışığı yanıyor direksiyon ağırlaşıyor.araba istop ediyor muhtemelen ancak ben debriyaja bastığım için tekrar çalışıyor...
ustaya sordum boğaz kelebeği dedi... istop ediyorsa kayıştan olmaz dedi!!!
bakalım pazartesi gidip temizleteceğim. 30 liraya temizliyormus...
bu arada benim klimam doğru düzgün sogutmuyor. 4. seviyede bile içerinin sıcağını ancak kırıyor. bunun nedeni de bu olabilir mi acaba???

« Yanıtla #21 : 12 Ağustos 2010, 08:59:33 »
En son ne zaman klima gazını kontrol ettirdin.

« Yanıtla #22 : 12 Ağustos 2010, 10:56:16 »
arabayı alalı 1 yıl oluyor ve o kontrol hiç yapılmadı :-\