Gönderen Konu: aks bilyası  (Okunma sayısı 17357 defa)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
aks bilyası
« : 29 Eylül 2009, 20:09:13 »
arkadaşlar merhaba
98 polomun sağ arka aks bilyasını 1 yıl içinde 2 kez değiştirdim. En son 3 ay önce değiştirdim ama bundan da ses geliyo özellikte düzgün asfaltta ses dayanılacak gibi değil. Orjinal parça kullanmama rağmen neden sürekli arıza verir ? yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: aks bilyası
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2009, 20:40:58 »
aracınız sağ arka taraftan darbe aldımı hiç?

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2009, 14:33:45 »
aracınız sağ arka taraftan darbe aldımı hiç?
hayır o bölgeden hiç darbesi yok

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2009, 17:39:31 »
İlk sahibimisiniz. Hasarlı değilse Bilya bozmak öyle kolay değil. Biri bozuk çıktı şansınıza desek ki çok zor ikinci imkansız. Araç ta sorun vardır bence ustanızı değiştirin yada yetkili servise bi gösterin. Teker bilyaları tek değişmez sağlı sollu değişir. Tek değişirse karşı taraf zaman içerisinde bozulur yeni takılanıda bozar.  Bi para değil zaten 6n2 önler Orjinal SKF çifti 50-70 tl arası.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2009, 23:59:20 »
kardes arabanda bı kasıntı wardır sasecıye gıt olctur ılla darbe olmasına gerek yok onun olması ıcın ıyı bı cukurdada mılımetrık bı kayma olabılır oda sık sık bozmasına neden olur bnmde basıma geldı 3 kere on akıs degıstırdım audıydı arabam hıc hata yoktu arabamda ama galıba cukura dustumkı sasede mılımetrık bı hata warmıs sasecıde duzeltıldı sorun gecmıstı o zaman

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2009, 21:24:00 »
İlk sahibimisiniz. Hasarlı değilse Bilya bozmak öyle kolay değil. Biri bozuk çıktı şansınıza desek ki çok zor ikinci imkansız. Araç ta sorun vardır bence ustanızı değiştirin yada yetkili servise bi gösterin. Teker bilyaları tek değişmez sağlı sollu değişir. Tek değişirse karşı taraf zaman içerisinde bozulur yeni takılanıda bozar.  Bi para değil zaten 6n2 önler Orjinal SKF çifti 50-70 tl arası.

dostum haklıymışsın sanırım çünkü ses sol arka tekerden geliyormuş değiştirdim, ses kesildi.teşekkürler :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2009, 17:17:23 »
Çift değiştirdirdin inşallah tekse karşı bozulmuştur yine bozar. Tek değiştirdiysen yol yakınken karşıyıda değiştir. Önemli değil...

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2009, 20:00:01 »

nasıl bir ses geliyor acaba?sesi tarif edermisin?benim de egszdan geldiğini düşündüğüm bi ses geliyor sol arka taraftan.altına baktı usta bişihy göremedi.egsozda daha idare eder diyor.benimkinden gln ses -her zamana olmuyor ama-şıkır şıkır gibi bi ses bazen de biy tenekeye sanki sürtüyormuş gibi...ne olabilir?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2009, 00:43:36 »
Araç lifte kalktığında balata kontrolünde filan egsozu komple gözle tara. Bende de 4te 70te ayağımı gazdan çekince geliyordu. Bi baktım arka egsozda sac küçük bir parça var, ısıyı yansıtsın diye herhalde o altını vurunca eğilmiş eksoza yaklaşmış sarsıntı artınca değiyor. Hatta bulana ödül koymuştum gıcık ediyordu. Kendim buldum elimle büktüm geçti.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2009, 12:13:41 »
:)bulana bi ödül de bende mi koysam acaba.bazen çok rahatsız ediyor

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2009, 19:27:11 »
Çift değiştirdirdin inşallah tekse karşı bozulmuştur yine bozar. Tek değiştirdiysen yol yakınken karşıyıda değiştir. Önemli değil...

evet dostum çift değiştirdim teşekkürler. zaten çift olarak satılıyomuş FAG marka 2 tane bilya tek kutu  içindeydi.40 lira, 20 lira da ustaya verdim.60 lira sıkışmış :)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2009, 19:36:35 »
nasıl bir ses geliyor acaba?sesi tarif edermisin?benim de egszdan geldiğini düşündüğüm bi ses geliyor sol arka taraftan.altına baktı usta bişihy göremedi.egsozda daha idare eder diyor.benimkinden gln ses -her zamana olmuyor ama-şıkır şıkır gibi bi ses bazen de biy tenekeye sanki sürtüyormuş gibi...ne olabilir?

dostum eğer ses bilyalardan geliyosa şöyle anlarsın. hızlanınca uğultu gelir ve ses artar. debriyaja basarsın veya boşa alırsın, araban yavaşladıkça ses de azalır. daha kolay bi yöntem bi rot balansçıya git.arbanı krikoyla kaldırsınlar. bir alet var tekerleri boşta döndüren o aletle hangi tekerden ses geliyo anlarsın ;)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009, 19:39:34 Gönderen: renac »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2009, 15:36:24 »
Sizin 1.6 ların bazı parçaları torostan bile ucuz.Bizimkinde arkalar porya ile beraber değişiyor 75tl tek. Bizimki Broadwaydan ucuz sizinkide torostan  :o

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2009, 21:05:42 »
evet doğru diyosun  :tamamdir