Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acil yardımm devir saati düşüyor motor duruyor  (Okunma sayısı 7646 defa)

Acil yardımm devir saati düşüyor motor duruyor
« : 29 Kasım 2007, 15:57:48 »
arkadaslar 98 polo hb arabam var ve arabayı çalıştırınca devir saati yukarı aşağı oynuyor ve sonra motor duruyor. araba yürürken bir sorun yok ama yine durmak gerektiğinde yani debriyaja bastığım zaman tekrar devir saati aşağı iniyor ve motor duruyor viteste yada boşta fark etmiyor.sanki birsey motoru durdurmaya calısıor ama motor inat ediyormus gibi ama yinede sarsıntılı bir sekilde duruyor daha 4 ay once doğusa 5500 para bayıldım simdiden neden meraktayım bilen varsa acil yardım edebilirmi ?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: Acil yardımm devir saati düşüyor motor duruyor
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2007, 16:32:01 »
Onarım Modu

yukarıdaki linki incele istersen bütün poloların klasik sorunu olan boğaz kelebeği problemi yapabiliyorsan linkte temizleme işlemi var onu yaptıktan sonra düzelecektir.

« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2007, 16:51:53 »
98 polo ve tamirat için 5500ytl  :D ne olmustuki o kadar

« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2007, 17:14:03 »
kısacası 5 sayfa fatura yolladılar yemin ederim ben böle araba görmedim
daha yeni indim simdi her durduğumda aragazla sağlıyarum deviri yoksa kapanıyoo

« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2007, 17:14:49 »
bu arada sadece 5 inci vitese atınca bosa atıyodu ondan götürmüstum 5500 le geri geldi

« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2007, 17:21:55 »
Bu sorunlar sanki karbüratör sorunları gibi. Polo motorunun da karbüratörden bir farkı yokmuş meğer.  :)
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2007, 17:40:29 Gönderen: Firestarter »

« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2007, 17:24:00 »
Ne Şanzıman bu yaa herkeste az çok  kendini bi şekilde gösteriyor.... :(

« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2007, 17:30:39 »
sanzımanı değştirdim 4 ay once ama bilmem artık delirecem yakında 1000 ytl ye bursadan cıkma sanzıman aldım temizdi yani arabayı atsam bana daha uzuca mal oluyurdu

« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2007, 17:33:34 »
öncelikle hoş geldin aramıza  :) Forma değil sorunlu poloların arasına  :saskin: vallaaa ben yaklaşık bir ay önce bu siteye geldim hala boğaz kelebeği ile ilgili bir sürü kişi bu konudan şikayetci. Biz hatta bir kanpanya başlattık okumuşsan vw almanyaya mail attık adamlar doğuş arayacak dediler daha arayanda yok beni. Bir arkadaşı aramışlar ama o kadar bildiğim.

Hangi şehirdesin ????? Ben sormuştum boğaz kelebeğini 700 vw servis dedi bohch servis 500 dedi. Benim ustama dedim ben bukadar çıkamam şimdi. Oda ne yaptı bilmiyorum ama yaptı otomatik jikle yok sadece sorun olarak onuda ısınana kadar bekliyorum sadece sabahları okadar yoksa hiç stop etmedi araba bugune kadar bakalım yaza belki değiştiririm. Ha senin problem boğaz kelebeği olmayada bilir.Önce boğaz kelebeğini temizlettir. Arkadaşlar temizlikten sonra adaptasyon gerekmediğini sölüyorlar ama benim ustamda gerekir diyor. yaptırsanda bir şey kaybetmezsin 20 ytl vermiştim ben. Ha düzelmedi sensörlerinde problem ola bilir onlara baktır özelikle hararet müşürüne. Buji ve kablolarınıda kontrol ettir. Kolay gelsin sana arkadaşım. Ben ucuz atlattım.  :sevgi: ustama tşk ler.

« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2007, 18:00:19 »
tesekkürler freedom ben mersindeyiim sabah ilk calıştırırken bekliyorum ama gene aynı yarın temizletecem simdiye kadar bole sorun yaşamamıstım

« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2007, 02:23:09 »
rolanti adaptasyon ünitesi var onuda temizletirsen iyi olur . ;)