Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Arkadaşlar...  (Okunma sayısı 13864 defa)

Arkadaşlar dün akşam büyük bir kaza yaptım. Bi aracın sıkıştırması sonucu diğer araçlara vurmamak için kaçarken kaldırımın tam köşesine aracın ortasıyla vurdum. Kaldırım yüksekti ve tampon, alt muhafaza, radyatör, motorun piston yatakları (alt kısım kırıldı), tekerlek düzeneği, baskı balata düzeneği, ön cam, göğüs, klima düzeneği oldukça darbe aldı. Kaportada belli bişi yok ama kaput ve çamurluklar da pombeleşmiş durumda.  Ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım. Aracımın kaskosu yok ve sanırım astarı yüzünü geçecek gibi bir durum var. Komple hurdaya ayırmak gerekebilir mi? Ankara'da önerdiğiniz bir çıkma parçacı var mı? Ya da şeytana uy ver bi ton para serviste sıfır gibi mi yaptır dersiniz. Aracımın özellikleri aşağıda. Yardımcı olursanız sevinirim.

POLO 6N 1997 1.6 HB
71.000 km
Her şey sende gizli...

Ynt: Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Arkadaşlar...
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2008, 14:59:27 »
Çok geçmiş olsun...

bence şeytana uy...  ;)
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2008, 16:14:31 »
Çok geçmiş olsun Kemalcim, üzüldüm gerçekten.
Önce bi fiyat al istersen.

« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2008, 16:18:24 »
çok geçmiş olsun arkadaşım. bencede fiyat makul olursa uy şeytana derim..

« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2008, 16:35:59 »
üstad geçmiş olsun öncelikle, eğer biniciysen şeytana uy ve yaptır adam akıllı aracını. ilerde satılacak olursa da servis bakımlı diyebilirsin. 70 bindeki arabayı sağa sola oynatıp da ziyan etme bence..

« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2008, 16:53:46 »
Sağ olun arkadaşlar, araştırma içerisindeyim. Acaba çıkma parçalar bulup serviste mi yaptırsam diyorum. Çünkü bu haliyle neredeyse kendi fiyatının 1,5 katına çıkacak. Çok kafam karıştı.. Ne olursa olsun bu kadar dağılmaması lazımdı anlamış değilim..
Her şey sende gizli...

« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2008, 18:17:08 »
hocam önün kış piyasa düşecek 7-8000 gibi bir rakam çıkacaksa hiç uğraşma 2el temiz bişeye gir derim...

« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2008, 18:19:16 »
bunu sormaya utanıyorum fakat bukadar guvendiğimiz bir araba nasıl bukadar hasar alabiliyor ona şaşırdım. yaklaşık kaç kilometre hızla vurdun?

« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2008, 18:29:45 »
Ben az daha şeytanca bir öneride bulunacağım.
Kasko yaptırırken şirketler arabaya bakmaz bile birşeyi varmı diye.
Ruhsatla gider kaskonu yaptırırsın hiç göstermeden arabayı.
1 ay yatır arabayı bir yerde.
1 ay sonra aynı kazada olduğu gibi çıkarsın bir kaldırımı yada aynı yere.
Polis çağırır rapor tutturursun , kontrolü kaybettim,kaldırıma çıktım diye.Eksper felan çağrılmıyor artık kaza yerine. fotoğraf çeker zaten polis. onunla serviste yaptırırsın. cillop gibi olur.
Bu kazanda rapor tutturmuşmuydun?
1 milyara malolur kasko.
ne masrafın varsa yaptırırsın.
Tabii çok şeytana uymuş olursun.. yapmamak ta da serbestsin..
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2008, 18:31:45 Gönderen: papatya »
Sayfa düzenini bozmayacak şekilde imzalar kullanalım...

« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2008, 21:14:35 »
öncelikle cok gecmis olsun.aracın simdiki degerini bi ögren.tamir masrafını da.böyle satmak mı yaptırmak mı uygun o zaman karar verirsin.motor bloguna zarar verdiysen o blok kaynakla eskisi gibi olmaz.degeri de düser aracın.krank mili de hassastır.egiklik varsa yenilemen lazım.ucuz degildir.ayrıca kasko 1 saat icinde aracın resimlerini cekmisti bende.bakıyorlar demekki artık.tekrar gecmis olsun :-[

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2008, 22:15:30 »
öncelikle geçmiş olsun aracın 10 yaşından büyük olduğu için daha önceden kaskosu yoksa yapmayabilirler ben aldığımdan beri yaptırdığım için 10 yaşını geçtiğinde yapıyorlar zamanında öyle bir şey söylemişti diye hatırlıyorum sigortacım ama birde sigorta resürans birliğinini sigortasız araçların hasarını ödediği bir fon var onu bir araştır istersen sanırım böyle durumlarda ödeyebiliyor eğer avukat bir tanıdığınız var ise ona sorabilirsiniz.

« Yanıtla #11 : 14 Ekim 2008, 00:01:28 »
aracımı 4 ay önce aldım. kasko işleminde araca bakmak istemediler, zaten isteselerde araç başka şehirdeydi. ama benmki 99 model. birşey deiştirirmi bilemem.

Çevrimdışı rye

« Yanıtla #12 : 14 Ekim 2008, 01:14:25 »
   öncelikle geçmiş olsun,  aracın daha önce kaskolu olmadığı için  ve 10 yaşından büyük olduğu için kasko yapmazlar, aracı kazalı alan galeriler oluyor(yapıp satıyorlar), yada sanayide tamirciler alıyor, bi onları araştır.
   elden çıkarma alternatifini kullan. çünkü arabayı öylece satarsan alacağın parayla birlikte tamir ettirmeyi dşündüğün parayıda üstüne koyarak temiz bir başka araç alabilirsin.
    bence; eğer yaptırırsan belli bir zaman sonra değişen parçalar, ufak tefek kusurlar seni zamanla huzursuz eder, elden nasıl çıkarırım diye düşünürsün, satarkende piyasanın altında satma ihtimalin doğuyor, artıları eksileri bir tarafa koy sonra karar ver.
     mesela; aracın değeri: 12 000,  kaza masrafı: 7-8 000,  aracı kazalı satış minumum 4 000, yapılmış değişeni olan bir aracı şatış. 10 000. 2 000 zarar
    yani aracına o kadar masraf yapacaksın 2 000 aşağı satacaksın. ama kazalı satarsan yapılacak masraf max.masraf:8 000+ aracı kazalı sattığın bedel min.4 000= 12 000araç bedeli.( rakamlar 97 polo ve tahmini kaza masraflarıdır) ben böyle düşünüyorum araştır sonra kara ver.
     hiç moralini bozma çalıştıkça tekrar kazanırsın parayı yeter ki allah sağlık versin kardeş, tekrar geçmiş olsun...

Çevrimdışı rye

« Yanıtla #13 : 14 Ekim 2008, 01:21:34 »
sigorta fonunun resürans birliğinin kazanızızın bedelini ödediği zaman zaman duyuluyor.bi tanıdık tecrübleli trafik polisi yada sigortacıyla konuşmakta fayda var. ancak bu işlere girip yüzde alırım diyip dolandıranlarında olduğu söyleniyor. dikkat etmekte fayda var...