Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: acil yardım bekliyorum  (Okunma sayısı 5826 defa)

Çevrimdışı ugurtelefon

Otomobil
    polo 1,6 HB
Ynt: acil yardım bekliyorum
« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2015, 10:31:50 »
distribitör içerisindeki Hall Sensörünü sökebilmek için aşağıda fotoğrafta gösterdiğim yerdeki pimi sökeceksiniz.
Oradaki plastik parça çıkacak.
Daha sonra diğer taraftan çekerek dist. milini dışarıya alacaksınız.
2 civatayı söküp sensörü kolayca değiştirebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 10:32:19 Gönderen: ugurtelefon »

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2015, 20:19:54 »
Zamaninda bende sizin gibi elime aldim bosh disbiritoru o mil cikmiyor arkadaşlar senelerdir o mil oraya kaynak yapmis oluyor. Zorlayincada yalan oluyor.yurtdisindaki resimlere videolara bakmsyin. Hadi cikti tsmir takimi yok sadece hall sensoru degistirirsiniz oda milde bosluk varsa hicbi ise yaramaz arabasini seven binmek isteyen adam sifir alsin.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #16 : 05 Ocak 2015, 22:43:29 »
Zamaninda bende sizin gibi elime aldim bosh disbiritoru o mil cikmiyor arkadaşlar senelerdir o mil oraya kaynak yapmis oluyor. Zorlayincada yalan oluyor.yurtdisindaki resimlere videolara bakmsyin. Hadi cikti tsmir takimi yok sadece hall sensoru degistirirsiniz oda milde bosluk varsa hicbi ise yaramaz arabasini seven binmek isteyen adam sifir alsin.
Nihayet tezimi doğrulayan biri çıktı aynı pimi bende sökmek için uğraştım paramparça oldu yine de çıkmadı o yüzden sensörü çıkartamadım.bosch tamir takımı yok sadece hall sensörü var onu takmak içinde yine o kasnağı sökecek pimi almanız lazım. sağlam şekilde çıkartıp söken varsa evinde kendi dist.ile resmini çekip eklesin ancak o zaman inanırım.o kadar kolay olsaydı tüm arabayı dağıtıp toplamış biri olarak küçücük pimi alırdık almasına boşuna almanyadan sıfır dist.almazdık 550 TL. ye...
Red Machine!!!

Çevrimdışı ugurtelefon

Otomobil
    polo 1,6 HB
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2015, 11:52:13 »
Tam 4 defa o mili söktüm ve sağlam bir şekilde geriye taktım  :)
İlk fırsatta söküp foto ekleyeyim.

Ama mil yatağında boşluk varsa sökmenin bir anlamı yok tabiki
Dediğiniz gibitamir takımı olmadığı için ancak Hall sensörü değiştirilebilir.

En güzeli orjinal Bosch ve sıfır takmak.

Çevrimdışı ugurtelefon

Otomobil
    polo 1,6 HB
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2015, 13:47:42 »
İş yerimle ev arası yakın olduğu için öğle saati eve yemeğe gittim.
Sizler için Bosch Distribütörün pimini çıkarıp fotoğrafladım. Zaten 5 dakikamı almadı.

Fotoğrafta plastik-pim-mil-hall sensörü ve gazetedeki bugünün tarihini görebilirsiniz:)

Özellikle mildeki boşluk plastiğin o tarafta daha çok oluyor.
Aslına bakarsanız iyi bir freze ustası orayı oyarak içine burç yapabilir düşüncesindeyim.
Havalar biraz normale girdiğinde bu konu üzerinde sanayide birkaç usta ile görüşeceğim.

« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 13:49:43 Gönderen: ugurtelefon »

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #19 : 07 Ocak 2015, 22:41:15 »
şimdi oldu işte...
Red Machine!!!

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #20 : 11 Ocak 2015, 21:56:07 »
güzel paylaşım, bundan sonra bosch distribütör ehil bir tornacıda burç yapılabilir, hall sensörü yedeği de internette var herhalde orjinalinden bulup takılabilir, distrübütör sorunu bitmiştir bizim için :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #21 : 11 Ocak 2015, 22:44:09 »
Aynen bu çözüm çok iyi olmuş. Bir çok kişinin ortak sorunu buydu. Belki biri dediğiniz gibi işin ehli bir tornacı bulursa ortak alım yapılarak çok kişi distribütörünü elden geçirebilir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
« Yanıtla #22 : 12 Ocak 2015, 09:39:34 »
Daha önce de yazdım tekrar yazayım. Bosch dist. tamir edilebilir. Mili sökmek için mengene tarzı bir sabitleyici ile dist. sabitlerseniz işiniz daha da kolay olur. Zaten tamir takımına da gerek yok. Hall Sensör'ü değiştirin yeter. Hall sensörün okuma yaptığı yaprakların, hall sensör'e çarpmadığına emin olun ve sabitleyin. İşlem bu kadar. Tamir edilemez diyorsunuz da adamlar niye yurtdışında tamir takımı satıyorlar o zaman? Bosch dist. değiştirmenize gerek yok arkadaşlar. Yapısı itibariyle bozulmaya müsait bir parça değil zaten..