Gönderen Konu: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor  (Okunma sayısı 36519 defa)

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
Ynt: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor
« Yanıtla #28 : 24 Kasım 2010, 16:26:43 »
Yok abicim benimki rölantide yapmiyor. Seyir halinde yapiyor.
Ne yapmam lazim bilmiyorum, trafiğin ortasinda stop edip kaliyor.

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Kasım 2010, 18:59:15 »
Arkadaşlar fikri olan varsa lütfen paylaşsin, arabayi korkarak sürüyorum birşey olacak diye

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 24 Kasım 2010, 22:41:54 »
suleyman rolentı sensorunu bende dusundum ama usta pololarda rolentı sensoru ve hava akısmetre yok dedı,dogrumu bılmıyorum.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 25 Kasım 2010, 01:04:09 »
benzin pompası arızalı %65 ihtimal
Arıza belirtileri teklemeyle  birlikte, gazdan ayağınızı çektiğinizde stop etme silkeme, durmaya yakın stop etme veya ani frende stop etme .
Benzin pompasını değiştir diyorum ben ısrarla
yani hortumu söküp kontrol etmeyle olmaz söksün baksın eskiyi sökmeden yenisinide almayın
H.G WORKS

Çevrimdışı serhatoz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 25 Kasım 2010, 16:58:00 »
Yolda giderken stop etme sorunu bende de oldu 2-3 sefer stop ettikten sonra yol kenarina cekip durdum ve bir daha calışmadı sonra abimle ugrastik bobin veya distrübitörden oldugunu düşündük usta çağırdık bobin ve kablo değiştirerek denedik  sorun yoktu  usta sonra sigorta kutusuna bakti sigortasi gevsemis atesşleme bobininin sigortayi degistirdik sorun cozuldu. :) ilginc degilmi  bir sigorta temassizligi yüzünden yolda kaldim ve araba 1 gece  yol kenarında kaldı  :)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 25 Kasım 2010, 17:34:34 »
suleyman rolentı sensorunu bende dusundum ama usta pololarda rolentı sensoru ve hava akısmetre yok dedı,dogrumu bılmıyorum.

Bizim araçta var ondan dedim.Malum golf 3 lerle polo 6 n lerin bir çok parçacı aynı ordan yola çıktıydım :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 26 Kasım 2010, 19:59:56 »
şimdi polo da, rölanti sensörü ve hava akişmetre varmi yokmu ? :)

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 05 Aralık 2010, 04:03:10 »
Hocam merhaba,

Ya ustayı değiştir, ya arabayı ya da motor devir sensörünü..Aynı olayı 2 kere yaşadım. İlkinde çok zor oldu problemi tespit etmek ama usta kendisi test edip yolda kalınca anladı...İkitelli Sanayi de (Bağcılar Güngören) Özen Oto Yusuf Usta çözmüştü sorunu...

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Aralık 2010, 18:24:40 »
kısacası bende yaşadım :) tam kalkacagım sıra duzenlı gaz vermezsem stop edıyor,viraja giriyorum stop edıyor vites aralığında stop edıyor kayseride goturmedıgım servıs kalmadı en sonunda aksa wolkwagen çözdü gunlerce aracım sanayıde yattı adamlar yarım saatte çozdu
baktıkları ılk yer ; distribitor
(sağlamdı)
ikinci yer bujiler değişti sorun kalktı ortadan :) şiddetle tavsıye edıyorum dene derim

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Ocak 2011, 14:37:25 »
şimdi polo da, rölanti sensörü ve hava akişmetre varmi yokmu ? :)

slm arkadaşım...
aynı soruun benm aracımdada 80-90 km hızla giderken birden sönüyor.durup tekrar çalıştırmayı deneyince çalışıyoo yola devam ediyorum..tarsus opat yetkili servisinde tanıdık bi usta buldum ve olayı anlattım bnm aracımda LPG var die alamıyorlar ama bana yol gösterdi; ateşleme bobininden olur oda olmazsa beyinden dedi. senin araca göre extra olarak bnm araçta uzun bi yoldan gelip park ettiğimde 30 dk. sora tekrar marşa bastığımda çalışmıyor 10-15 dk bekleyip basınca çalışıyor...  bugün mersinde sistem oto volkswagen özel servis bobini değişti deniyorum sorun yok şimdilik
>> LoNeLyWoLf  <<

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 07 Mayıs 2011, 16:03:33 »
Arkadaşlar tekrardan selam, benim bu sorun tekrar sıklaşmaya başladı.
Dün bir arkadaşımın bu soruna neyin sebep olabileceği konusundaki fikri beynimde lamba yaktı.
Kontak anahtarından/soketinden olabilir bu dedi, şase yapiyor olabilir dedi.

Geçen sene bir gün arabayı park halinden bir türlü çaliştiramayip yolda kaldim,
ustami çağirdim, akü vb den dolayi değil kontaktan olabileceğinis söylemişti.
Daha sonra bir elektrikçiye gittik, direksiyonun oralari komple söküp bakarak, kontak soketi miydi sigortasi miydi her neyse ondan
kaynaklandiğini söyleyip, elinde bulunan derme çatma çikma olarak başka parçayi takti ve sorunum hallolmuştu.

Şimdi düşündüm kü, o gün taktiği çikma kontak soketi ömrünü doldurmuş olabilir ve şase yapiyor olabilir mi.

Arabamdaki sorunu tekrarlamam gerekirse; hareket halinde-vitesteyken, araba silkelemeye başliyor,
daha sonra devir göstergesi aşaği yukari geziniyor, gaza köklemezsem stop ediyor, elektrik kesiyor gibi oluyor.

Sizce de benim bu sorunum kontaktan kaykanlaniyor olabilir mi?

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Mayıs 2011, 11:07:20 »
evet kontaktan da olur... anlık bir tanımama gibi bi durum yaratıyor ve araç çalışmaya devam ediyor...
>> LoNeLyWoLf  <<

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 08 Mayıs 2011, 13:40:53 »
evet kontaktan da olur... anlık bir tanımama gibi bi durum yaratıyor ve araç çalışmaya devam ediyor...

teşekkür ederim cevap için. o zaman iyi bir elektrikçi de kontak soketini değiştirirsem çözeceğim heralde durumu.
kontak soketi de pahalı birşey değilmiş, 20-25 tl falan. gerçi direksiyonun oralar komple sökülüyor sanirim.
bir de orjinal kontak soketi bulmak lazim.

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 23 Mayıs 2011, 09:46:44 »
lpg yi seven arızasına katlanır...