Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor  (Okunma sayısı 36418 defa)

[ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor
« : 23 Kasım 2010, 20:58:50 »
Arkadaşlar merhaba,

Araç Polo 6n, 98 Model, Tüp yok..

Aracım seyir halindeyken stop ediyor. İlk bir kaç sefer olduğunda yavaşça sağa çekmiştim.
Artik aracı durdurmadan marş basiyorum, tekrar çalişiyor sorunsuz devam ediyorum.
Ve bu stop etme olayi sıklaşmaya başladi.
Ustaya gösterdim, bilgisayara bağladik sorun göstermedi. Boğaz kelebeği daha 2 hafta önce temizlenmişti ondan da değil.
Benzin pompasindan şüphelendik, basincinin yeterli olduğunu ve onda da sorun olmadiğini söyledi.
Kabaca bi fişlere vs baktik orda da bişey yok.

Başka neye baktirabilirim arkadaşlar, ölüp gidicem valla, arabayi da her gün kullanmak zorundayim işe gitmek için.
Lütfen buradaki deneyimli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Ne yapinca oluyor henüz anlamadim yani belli bi standardi yok. Önce araba böle bi silkeliyo, sonra devir göstergesi aşaği doğru inişe
geçiyo, sonra gaza basmazsam stop ediyor, bi iki kere silkelemeye başladiğinda hizli davranip gaza kökledim stop etmedi galiba böyle hatirliyrum.
(O an, tedirginlikle o kadar hizli gelişiyorki olay tam çözemiyorum ne yapinca arabanin stop ettiğini)

Ayrica bir not daha; bununla ilgisi var mi bilmiyorum ama, bir de sabahlari arabayi çaliştirirken rölanti halinde devir 2000 de takili kaliyo.
Önceden böyle bişey yoktu.

Acaba rölanti sistemi ile ilgili birşey mi arizali nedir?

Lütfen fikirleriniz varsa paylaşiniz.

Teşekkürler.

Ynt: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2010, 21:16:55 »
boğaz kelebeğini temizletmeyi dene

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2010, 21:23:38 »
bobin olabilir mi ki

« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2010, 21:30:55 »
boğaz kelebeğini temizletmeyi dene

Mesajda da yazmiştim, boğaz kelebeği yeni temizlendi.

« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2010, 21:31:08 »
bobin olabilir mi ki

Bobin de yeni değişti

« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2010, 23:41:58 »
benzin pompası olabilir mi
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2010, 23:49:13 »
benzin pompası olabilir mi

usta, arka koltuğun altindaki kapaği söküp, saniyorum benzin pompasi borusunu çikarip,
elle kabaca basincina bakti normal dedi.
başka neye bakilabilir benzin pompasinin sorunlu olup olmadiğini anlamak için.

« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2010, 23:51:47 »
bogaz kelebegı temızlıgı sonrası adaptasyon gereklı,ayrıca bogaz kelebegı bende de arızalı oldugu halde bılgısayara baglandıgında sorun gozukmuyo,bende bıktım aslında bu stop etme olayından ama temızlıkve adaptasyondan sonra cok azaldı.
benzın pompası da olabılır,bızım araclarda ceyrek deponun altında gezmeyı tavsıye etmiyorlar
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 23:54:59 Gönderen: deepblue »

« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2010, 00:09:06 »
usta boğaz kelebeğini daha yeni temizlemişti. peki bu adaptasyon dediğiniz şey nedir hocam?

bir sorayim belki onu yapmamiştir ya da ne bileyim düzgün yapamamiştir. var mi acaba böyle bir ihtimal?

bir de, benzin pompasindan olup olmadiğini nasil anlayabiliriz, nesini kontrol etmek gerekir?
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2010, 00:09:59 Gönderen: k0d3r »

« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2010, 00:15:26 »
adaptasyonu bılgısayara baglayıp yapıyorlar,20 tl falan,bogaz kelebegı ıle ılgılı konularda adaptasyon var ,ordan oku,aracın yakıtınıda etkılıyor cunkı

« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2010, 00:24:00 »
vagcom olan özel servisler de yapabiliyormu bunu yoksa sadece yetkili servisler mi yapiyor

« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2010, 00:24:20 »
bu arada ben sorunun boğaz kelebeği dişinda bişeyden kaynaklandiğini düşünüyorum

« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2010, 00:25:40 »
vagcom yeterli,yetkılı servıse gerek yok

« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2010, 00:26:57 »
hararet muşürü olabilirmi dıye düşünüyorum bende