Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Abs lambası  (Okunma sayısı 5244 defa)

Çevrimdışı aytuncc

• Otomobil
    Volkswagen Polo 1.4 Sportline
Abs lambası
« : 10 Mart 2015, 21:48:15 »
Arkadaşlar merhaba,

Bu aralar sık sık yazar oldum :P Aracı ilk aldığım zaman abs sensöründe sıkıntı vardı, yaptırmıştım. Araç bu arada 1 yıllık. 3 ay önce durduk yere yandı abs lambası. 1 ay önce servise götürdüm ancak bir arıza çıkmadı. Lamba olayının düzeldiğini söylediler ama 1 gün sonra ışık yandı. Işığın yanmasıda şöyle ki araç 40-60 km hız aradına gelince yanıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
Ynt: Abs lambası
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2015, 21:32:56 »
disk ve balatalarınız yeni mi? bitmeye yakın ise yanabilir diye düşünüyorum ayrıca vag-com ile bağlanıp arızanın ne olduğuna baktırdınız mı? sensör mü mekanik mi?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bygrafikerx

Otomobil
    Polo 1.4 Sportline 16v 101Hp
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2015, 11:10:52 »
Arkadaşlar merhaba,

Bu aralar sık sık yazar oldum :P Aracı ilk aldığım zaman abs sensöründe sıkıntı vardı, yaptırmıştım. Araç bu arada 1 yıllık. 3 ay önce durduk yere yandı abs lambası. 1 ay önce servise götürdüm ancak bir arıza çıkmadı. Lamba olayının düzeldiğini söylediler ama 1 gün sonra ışık yandı. Işığın yanmasıda şöyle ki araç 40-60 km hız aradına gelince yanıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

BENİM ARACIMDA MUAYENEDEN ÖNCE YANIYORDU ABS LAMBASI CİHAZA BAĞLANDI ÖN SAĞ TEKERDEKİ ABS SENSÖRÜYLE İLGİLİ BİŞEYLER YAPTI TAMİRCİ VE SÖNDÜ MUAYENEDEN GEÇTİ ARKADAŞIN DEDİĞ GİBİ BALATALARDADA OLABİLİR SIKINTI CİHAZA BAĞLATIP ARIZAYA BAKMAKTA FAYDA VAREĞER IŞIĞI YANDIĞI HALDE ABS DEVREYE GİRİYORSA TAHMİNİM SENSÖR YADA BALATALARIN BİTMEYE YAKIN OLMASIDIR PROBLEM

Çevrimdışı aytuncc

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2015, 12:11:26 »
Bugün sabah uğradım arkadaşlar kendi servisime. Makineye bağlandı ve abs hidrolik pompası hatası verdi. Forumdan da incelediğim de akü üstündeki sigortaların değişmesiyle sıkıntının giderilebildiği yazılmış. Acaba benim aracımda da işe yarar mı? disk ve balatalarda herhangi bir sorun yok bu arada :)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2015, 12:12:02 Gönderen: aytuncc »

Çevrimdışı bygrafikerx

Otomobil
    Polo 1.4 Sportline 16v 101Hp
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2015, 15:24:35 »
benim muayeneden öcne akü üzerindeki sigorta kutusuda değişti muayeneden çıktı 1 hafta sonra yine yanmaya başladı arada bi yanıo geri sönüo :D çokta kurcalamamak gerekio bazen poloyu  ::)

Bugün sabah uğradım arkadaşlar kendi servisime. Makineye bağlandı ve abs hidrolik pompası hatası verdi. Forumdan da incelediğim de akü üstündeki sigortaların değişmesiyle sıkıntının giderilebildiği yazılmış. Acaba benim aracımda da işe yarar mı? disk ve balatalarda herhangi bir sorun yok bu arada :)

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2015, 00:06:30 »
ABS Lambası öyle illet bir arızaki arıza giderme maliyeti 10 tl de olabilr 1500 tl de en iyi ihtimal tekerlerdeki sensörlerin çamurlanıp okumamsıda tutunda merkezi pompanın arızasına kadar gidebilir pololarda abs sıkıntısı sanırım kronik bir sorun şunuda belirteyim abs siz de aracınızı rahatlıkla kullanabilir ancak tabi baktırmakta fayda var
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2015, 12:21:10 »

Abs beyninin tamir edilmesi gerekiyor. Söktürüp bana gönderirseniz tamir eder geri gönderirim.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı aytuncc

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2015, 21:40:54 »
Abs beyninin tamir edilmesi gerekiyor. Söktürüp bana gönderirseniz tamir eder geri gönderirim.

İlgine çok teşekkür ederim. İnan onu söküp sana gönderebilecek vaktim olmuyor. 150 Tl civarında hallederiz dediler. Ancak ona bile gidemedim yoğunluktan. Bir türlü sigorta da alıp denemedim. Bi tarafım öyle yaparsam da düzelecek diyor ama şimdilik böyle devam ediyorum.. :)