Gönderen Konu: ABS Işığı  (Okunma sayısı 98828 defa)

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
Ynt: ABS Işığı
« Yanıtla #56 : 30 Eylül 2008, 02:29:17 »
bence büyük bir problem yok. en azından öyle umuyorum. abs ışığı yanmayınca devre dışı kalıyor, dolaysıyla araç kızaklıyor. sorun sensörlerden, sigortadan, akü üzeri abs kabloları yada rölelerinden yada arka koltuktaki kablo bağlantısından olabilir. ufaktan bi incelet bakalım aracı. ama hemen beyin arızalı yada sensör değişecek falan derlerse iyice araştır sonra karar ver

Çevrimdışı ismail4k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Kasım 2008, 19:03:13 »
slm arkadaşlar
bende 2000 polo confortline var bir süredir elfreni lamba sı ışığı yanıyor.Bu ışık sadece rampa ve sert virajlarda yanıyor bazende yanarken sesli ikaz veriyor.nedendir acaba.

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 12 Aralık 2008, 03:55:34 »
Selam arkadaşlar,
2000 1.4 comfortline model polomda daha önce 2 kez ABS ışığı yandı. 1.sinde sol arka sensör temizlendi, ucuz kurtulmuştum. 2.sinde ABS beyni arıza verdi, 280 ytl ye beyin tamir edildi. Bence ABS gerçekten çok önemli...
Bu arada beyin arızası olduğunu  farklı arıza tespit bilgisayarlarında kendim gördüm.

Çevrimdışı kohlrausch

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Ocak 2009, 23:06:03 »
arkadaşlar ben de aynı sorunla zaman zaman karşılaşıyorum bi ustaya sordum aynen şu cevabı aldım: arka koltukların altında bulunan abs kablosu koltuğa sıkışınca bu ışık yanar dedi bu ışık yanınca bikaç kez o kablo ile oynadım sorun düzeldi. ilginize..

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 02 Ocak 2009, 16:42:12 »
Geçtiğimiz pazatesi günü ABS ışığı sorunu benide sanayi yollarına düşürdür. bir gece önce çok fazla yağmurlu havada yolculuk ettim ondan mıdır bilmem ama.. çok can sıkıtı...

Tuna (outro) bizim 6N2 lerin kışın bol bol böyle sorunlar çıkarttığını söyledi çok korktum ben :(
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Ocak 2009, 16:23:27 »
ben yazmistim bidaha yazayim.akunun ustundeku sigorta kutusu yani oradan cikan kabolar falan eskimis onlarda abs ye ye elektrigi duzenli vermiyormus dolayisiyla abs devre disi kaliyordu zaman zaman.gunlerce yanincada servise gitmistim.iscilikle beraber 175 liraydi.bu arada bogaz kelebegimde hata veriyor.ben bogaz kelebeginin elektronigininde bu yuzden bozulmus olabilecegini dusunuyorum.

Çevrimdışı gencoy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 18 Şubat 2009, 14:03:16 »
bu poloyu aldığım güne lanet olsun..10 aydır bende ve elim içinden hiç çıkmadı..önce sesleri keseyim dedim kesemediğim gibi dahada arttı boğaz kelebeği bir gün randımanlı çalışmadı ondanda vaz geçtim şimdide ABS.. yazılanların hepsini uyguladım nafile.. lambası sönmedi.. bu arabadan gerçekten memnun olan varmı bilmiyorum.. 12 tane araba değiştim en kötüsü bu.. bu şikayetimide heryerde dile getiriyorum 3 arkadaşımıda polo almaktan caydırdım.. aklı olan varsa poloyu elden çıkarır..ben satlığa çıkardım gerçi satılacağanıda sanmıyorum ya kısmet..

Çevrimdışı mc_serkan_126

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 18 Şubat 2009, 21:26:40 »
arkadaşım ben kendi arabamı alalı yaklaşık 2 seneyi geçti 20.000 km yol yaptım ama sadece ilk aldığımda termostat bozuktu 30 ytl ye değiştirdim 2 senedir de sanayiye gidip kaputunu açtırmadım bunu da bil.  sen arabanı sadece arıza yaptığı zaman sanayiye gidiyorsan o senin sorunun.. burada saçma yorumlar yapıp da markayı kötülemeye çalışma. kimse senin söylemenle polo almaktan vazgeçmez. Volkswagen'i de bilen bilir boşuna çabalama...
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #64 : 18 Şubat 2009, 23:29:47 »
bu poloyu aldığım güne lanet olsun..10 aydır bende ve elim içinden hiç çıkmadı..önce sesleri keseyim dedim kesemediğim gibi dahada arttı boğaz kelebeği bir gün randımanlı çalışmadı ondanda vaz geçtim şimdide ABS.. yazılanların hepsini uyguladım nafile.. lambası sönmedi.. bu arabadan gerçekten memnun olan varmı bilmiyorum.. 12 tane araba değiştim en kötüsü bu.. bu şikayetimide heryerde dile getiriyorum 3 arkadaşımıda polo almaktan caydırdım.. aklı olan varsa poloyu elden çıkarır..ben satlığa çıkardım gerçi satılacağanıda sanmıyorum ya kısmet..
Kötü şans ne diyelim :-X

Çevrimdışı gencoy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 21 Şubat 2009, 14:54:27 »
arkadaşım ben kendi arabamı alalı yaklaşık 2 seneyi geçti 20.000 km yol yaptım ama sadece ilk aldığımda termostat bozuktu 30 ytl ye değiştirdim 2 senedir de sanayiye gidip kaputunu açtırmadım bunu da bil.  sen arabanı sadece arıza yaptığı zaman sanayiye gidiyorsan o senin sorunun.. burada saçma yorumlar yapıp da markayı kötülemeye çalışma. kimse senin söylemenle polo almaktan vazgeçmez. Volkswagen'i de bilen bilir boşuna çabalama...
sen kendini kandırırsın ancak.. ben 25yıllık sanayi esnafıyım bi araba iyimi kötümü senden öğrenecek değilim senin iki senede yaptığın yolu ben 2 ayda yapıyorum bilmeden kendi kendine yorum yapma..memnunsan kimsenin sözü yok zaten ben değilim farkımızda bu..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 21 Şubat 2009, 15:33:12 »
sen kendini kandırırsın ancak.. ben 25yıllık sanayi esnafıyım bi araba iyimi kötümü senden öğrenecek değilim senin iki senede yaptığın yolu ben 2 ayda yapıyorum bilmeden kendi kendine yorum yapma..memnunsan kimsenin sözü yok zaten ben değilim farkımızda bu..

Sen sat hocam arabayı, çok canını sıkmış belli..Sat kurtul.
Boğaz kelebeği kronik hastalık zaten 6nde..Sonuçta en az 10 yaşında araba, sadece boğaz kelebeğini değiştirerek rolanti probleminden  kurtulabilirdin..
Aynı arabayı senin gibi onlarca kişi kullanıyoruz bu sitede, ve seninki gibi kalıcı bir problem hiçbirimizde olmadı çok şükür.Artık şans mı demeli, çürük polomu demeli..2 ayda 20 bin yapıyorsan o polonun vay haline 10 ayda 200 bin yapar ki aldığındaki kmsi ne bilmiyorum 300 bin de sen ona öylemi??
Her ay periyodik bakımlarınıda yapıyorsundur aksatmadan..
Yani kısaca demek istediğim şu iyi ve bakımlı bir polo seni yolda bırakmaz + ayda 10 bin km hangi araçla yaparsan yap sorunlar çıkarmaya zaten başlar..
Bu arada nerede esnafsınız acaba mesleğiniz ne üzerine?
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #67 : 21 Şubat 2009, 23:59:41 »
Arkadaşım mademki 25 yıllık ustasın niye anlamadın arabanın iyi olmadığını niye aldın?
Oğuzun dediğinede katılıyorum sat kurtul hocam .

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 22 Şubat 2009, 12:22:48 »
yagmurlu havalarda özellikle benimde absısıgım yanıyor ama kontak acıp kapayınca sonuyor

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 22 Şubat 2009, 12:29:18 »
arkadaşlar birbirimizle lırmayalım derim ha kimsede marka modeli kötülemesin bence cünkü araba işi tamamen şans işi aynı olay beyaz eşyadada başımıza geliyordu 10yıllık bı çamaşır makinasına gidiyoduk müsterı ilk sefer arıza verdi cok memnunum derken aynı marka aynı model bı baska makınanın sahıbıde oldum olası arıza yapıo cok sorun yaptı dıe sıkayrt edio yani anşayacagınız tamamen sans işi burda bukadar polo kullanan var herkes memnun ama bi arac sahıbı sorun yaşamıs bu onun şanssızlıgı ne birbirimizi kırmaya nede arabayı kötüleme ye gerek yok herkes nasıbını alır