Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS Işığı  (Okunma sayısı 98620 defa)

ABS Işığı
« : 21 Mayıs 2007, 14:28:05 »
Bu ışığı daha önce söndürenler nasıl söndürdü, ayrınıtısı ile yazar mısınız.

Çevrimdışı UuR

Ynt: ABS Işığı
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2007, 14:38:20 »
abimde 6n2 varken yanmıştı.tekerlerdeki sensörler temizlenmişti.öle düzelmişti.

Çevrimdışı JudasDSC

• in vino veritas, in vino feritas
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2007, 22:14:15 »
Akünün üzerinde sigorta kutusu var. Onu aç ve iyice temizle elektrik bağlantılarını kontrol et. Bide orda bir yeşil 3 de sarı sigorta göreceksin. 10 ve 30luk. onlarıda çıkarıp bacaklarını zımpara ile nazikçe tmizle. yanan varsa yenisini al tanesi yaklaşık 50 kuruş filandır.
 Bende işe yaramıştı bu yöntem.

« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2007, 23:06:47 »
Bende de 98 model polo sportline var aynı problem bendede var 1 aydır abs ışığı yanıyor.Bi tamirciye gösterdim beyinden olduğunu söyledi. Ve tamirininde 700 ytl civarında olduğunu söyledi. maddi durumum elvermediği için bende birşey yapamadım. bu şekilde kullanıyorum aracı
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2007, 23:09:36 Gönderen: G60 »

« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2007, 23:10:47 »
yukarda yazılanları bir deneyin bence lastiklerdeki sensörlere ek olarak birde abs de bir sensör daha var onuda temizleyin hatayı sildirin ve deneyin olmazsa birde JudasDSC nin dediğini deneyin.

Çevrimdışı JudasDSC

• in vino veritas, in vino feritas
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2007, 23:28:10 »
Pills aynı sorun bendede oldu, banada 700 ytl dediler tamirine 3 ayrı yerde bilgisayara bağlattım. Üçüde ABS beyni bozuk dedi. Sensörlerde vs bir temizlikten sonra yukarıda yazdıklarımı yaptım.
Şeytan kulağına kurşun şimdi canavar gibi ışık filan yanmıyor. ABSde çalışıyor.

Aynı sigortalar ve kutu arasıra  fanın 90 derece hareretten sonra çalışmamasına da neden olabilir dikkat edin.

Bu arada biizm aaraçların piyasası nedir bu aralar deiştirme niyetim varda. 98 polo sportline 1.4 16v   

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2007, 23:35:16 »
hatta benim araçta arada sırada abs lambası sönüyor ama yaklaşık 5-10 saniye sonra tekrar yanıyor.12500 ytl civarında + - 1000 ytl oynar fiyat

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2007, 23:55:41 »
abs problemi beni bayaa sıkıntıya sokmuştu.ABS pompası bozulmuştu.sona beyinde arızalandı.beyine elektrikçide 300 ytl ye yaptırdım.pompa sorunuda ortandan kaltı.

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2007, 09:47:37 »
bazen üzülüyom abs yok diye ama ne kadar elektronik parça o kadar arıza.ne varsa mekanikte var. :D(kendimi avutıyım)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2007, 15:35:13 »
aynen bendede yanıyordu kampanaların ordaki sensörleri temizledikten sonra düzeldi
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2007, 16:34:45 »
Akünün üzerinde sigorta kutusu var. Onu aç ve iyice temizle elektrik bağlantılarını kontrol et. Bide orda bir yeşil 3 de sarı sigorta göreceksin. 10 ve 30luk. onlarıda çıkarıp bacaklarını zımpara ile nazikçe tmizle. yanan varsa yenisini al tanesi yaklaşık 50 kuruş filandır.
 Bende işe yaramıştı bu yöntem.

bu seferde bu yolla söndü ışık , takır takır çalışıyor abs, işine gelmeyende yok abs pompası yok beyni zartu zurtu bozuk der hee hee diyip ayrılın, ışığı yananlar için söylüyorum burda yazan yolları deneyin tek tek sonra arızayı sildirin düzelmezse sorun ciddi olabilir ama bunlar o kadar kolay bozulucak şeyler değil biraz uğraşın bi şekilde hallolur büyük ihtimal.......
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2007, 19:49:46 Gönderen: Erhan »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2007, 01:29:32 »
Ya ufacık sensör kirleniyor diye adam beynini deiştirtecek arabanın.. Hiç mii insaf yok ya..

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2007, 09:34:06 »
mezarcılar ya,, doktora katılıyorum.. >:(
yatacak yerleri yok.her şeyin cıkı cıktı..allah sonumuzu hayır etsin.

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2007, 19:27:10 »
Merhabalar,
97 Polo Sportline 1.4 16V var bende. ABS ışığı arabayı ilk sahibinden aldığımdan beri yanıyordu. Önce sensörden dediler. Değişti, söndü, 150 metre gittim ilk frende tekrar yandı  :( Sonra Yetkili servise götürdüm, Doğuş Oto'ya, beyin değişecek 900-1000 YTL civarı dediler!!! Ana kabloyu değiştirdik, önceden tamir görmüş filan dediler ama yine ışık yanıyordu. Bana sormadan neden değiştirdiniz, geri çıkarın dedim, verdiğim işçilik parası kablodan fazla tuttu!!!! Tekrar kendi servisime götürdüm. Diğer sensörü de değiştirdik bu sefer tamam dediler. OK dedim, bindim gittim, 250-300 metre sonra yine yanmaya başladı :) Sonra tekrar götürdüm. Bu sefer ampülü sökün, yanmasın dedim ;) Şaka tabi :P Bu sefer halledeceğiz pardon abi dediler. Beyin tamiri yapılmış sanırım para almadılar. Toplamda iki sensör değişti ve bir tamirat oldu. Sakın beyin meyin değiştirmeyin deli misiniz ya, tamir ediyorlar beyini de...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2007, 20:41:37 Gönderen: 34Sportline »
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.