Gönderen Konu: 99 Polo Silkeleme Problemi  (Okunma sayısı 21368 defa)

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
Ynt: 99 Polo Silkeleme Problemi
« Yanıtla #14 : 23 Nisan 2011, 00:26:41 »
bende aynı proplem var özellikle yokuş aşşağı giderken 3.vitese atıyorum ve uygun ortam olmaz ve tekrar gaz veremessem araba silkeleniyor bu bi proplemmi hayır.polo devirli araba araba 3.vitese geçtiginde gaz istiyor bi engel dolayısıyla gaz veremeyip yahut frene basınca araba haliyele devirden düşüyor silkelenmeye başlıyor.gaz verince silkelenme biter eğer bitmezse sorun var demektir.bu polonun sorunlu oluşu değil devirli oluşu yüzünden.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #15 : 23 Nisan 2011, 09:29:52 »
bende aynı proplem var özellikle yokuş aşşağı giderken 3.vitese atıyorum ve uygun ortam olmaz ve tekrar gaz veremessem araba silkeleniyor bu bi proplemmi hayır.polo devirli araba araba 3.vitese geçtiginde gaz istiyor bi engel dolayısıyla gaz veremeyip yahut frene basınca araba haliyele devirden düşüyor silkelenmeye başlıyor.gaz verince silkelenme biter eğer bitmezse sorun var demektir.bu polonun sorunlu oluşu değil devirli oluşu yüzünden.

Yok arkadaşım. Çoooook küçücük bir sorun. Ama çözümü basit. Distribütörünüze baktırın sorun çözülsün :)
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı sniper947

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Nisan 2011, 17:50:22 »

Öncelikle İyigünler 2000 Model Polo Clasik 1,6 Otomatik Vites Arbam Mevcuttur. Kendim Afyonda Oturuyorum.
Arabam Lpg İdi. Lpg Varken Arabamda Stop Etme 2 Veya 3 Marşta Çalışıyordu. Arabımı Burada Serviste Götürdüm .Bana Lamda Sensörü Bozuk Gaz Kelebegi Bozuk Dendi. Afyonda Özel Bir Ustaya Götürdüm
Bilgisaya Baglayamadı. Arabanın Sol Tarafındaki Silecek Altındaki Beyin Veya Kontrol Ünitesi Neyse Onu Söktü Oranın Oksitlendigini Gördük Oraya Balata Spreyi İle Temizledi  Arabanın Sesi Falan Düzelti
Yalnız Ertesi Gün Araba Hiç Çalışmadı.
Bende Aracı Eskişehirdeki Özel Servise Götürdüm.Bilgisayarda Aynı Arızayı Verdi. Yeni Gaz Kelebegi Taktılar Ben Oradaa İken Fakat Adapdasyon Yapmadı.Bana Arabamı Bırakmamı Söylediler.ARABAMI BIRAKTIM
Arabanın Lamda Sensörü Sigorta Kutusu Harartet Müşürü Termostat Müşürü Degişti.Fakat Arabadaki Tüpün Ayarı Bozdugu Yeniden Tüp Tesisatı Kurulması Gerektigi Söylendi.
Arabaya 1 Ve 2 Ay Lpg Bindim  Titremeye Başladı 1 0002 Ayda Benzinde Bindim Yine Titreme Sabahaları Çalışmama Var  En Son Olorak Şuan Tüpü Söktürdüm Tamamen.
Arabanın Çalışması Güzel Stop Etmiyor benzinda Fakat P Ve N Aldıgımda Devir 3000 Kadar Kendi Kendine Bazen Çıkıyor Bazende Çıkmıyor. Bu arada Bujileri Degiştirdim .Eskiden Km De Benzin 3 650 000 İken 600 000 İle 650 000 Arsı yakıyordu Bujiden Sonra  Benzini 4 000 000 Alıyorum Km De 400 000 İle 450 000 Arası Yakıyor benzede binerken

Şimdi Sorum Şu
Aracımın Kontrol Ünitesimi Arızalı Yoksa Gaz Kelebegimi
İkincisi Disbiritor Kapagında Çatlak Gördüm Bugun Oda Arıza Yaparmı
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim

Çevrimdışı İlksen Şahin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Haziran 2011, 21:40:38 »
Hocam benim bildiğim kadaryıla bu olaya motor fireni deniyor.Yani siz 2. vitesde 4000 devir yaparsanız sonra 2. vitese geçince gaza yavas basarsanız motorun devri düseceği icin araba otomatik yavasliyor o durumda 2. vitesdede gaza biraz fazla basacaksınız.Ben genelde öyle olmaması için 3000 deviri pek geçmiyorum.Araçdakiler vites değiştirdiğimi anlamıyor bile :) Bu biraz arabaya alışma meselesi bence bir sorun teşgil etmiyor.Çok fazla mesaj vardı bende sorunu bildiğimi düşündüğüm için okumadım.Bilmiyorum yorumum çürütüldümü veya başka bir gerçek kanıtlandımı.
Polo classic 2000 comf. 1.6

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2011, 18:10:42 »
Aynı sorun 3. viteste silkeleme bendede var şu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum çözen olursa Allah rızası için bana özelden ulaşsın
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #19 : 31 Ocak 2015, 00:06:29 »
Hort:) bende aldigim gunden beri ayni sikinti 2. Vitesde yokus asagi yapiyor bende 3. Vitese atinca geciyor :) simcik gecmis konulardan mutevellit bunun sebebi distrubutor milindeki boslukmudur kesin cunku bu aralar ciddi ciddi tamir takim seti almayi dusunuyorum bunun yuzunden magneti marelli tip oldugundan tamir seti var ne diyorsunuz alayim degistiriyim mi ?
I Love PoLo

Çevrimdışı ugurtelefon

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 1,6 HB
« Yanıtla #20 : 31 Ocak 2015, 10:13:02 »
hemşehrim
daha önce anlattığım gibi, ben sağlam distrbitör takıp bir kaç gün kullandığımda böyle bir sorun görmedim.
iş görmek amacıyla alıp taktığım ve şu an kullandığım dist. de bu sorun hafifden var.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Ocak 2015, 11:15:07 »
hemşehrim
daha önce anlattığım gibi, ben sağlam distrbitör takıp bir kaç gün kullandığımda böyle bir sorun görmedim.
iş görmek amacıyla alıp taktığım ve şu an kullandığım dist. de bu sorun hafifden var.
pekı kardeşim yakın zamanda karar verip :) ya tornacıda yada tamir takım seti ile halledecem bu işi :) araba tam sentetik yagdan sonra bomba gibi oldu amma velakin arada bunu yaptıgında can sıkıyor :) tşkler
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Şubat 2015, 21:34:16 »
Bugun sanayide termostad kutugunu sokerken rahat olsun diye distrubutorude soktuk distributorun onundeki mildeki bosluk arkadakine gore hic birsey arkasi zangir zungur sallaniyor bir tornaciya sorduk oda hem on hemde arkadaki burcun yeniden yapilmasi gerektigini soyledi arkasi acilonca keceside degiscek dedi ancak bir gun bende kalicak diyince ertelemek zorunda kaldim
I Love PoLo