Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 99 Polo Silkeleme Problemi  (Okunma sayısı 21311 defa)

99 Polo Silkeleme Problemi
« : 06 Ağustos 2007, 17:21:56 »
arkadaşlar araba özellikle 3.viteste bi silkeleme problemi yapıyor.özelliklede yokuş aşağı giderken 4.vitese attığımda problem kalmıyor.her zaman yapmıyor ama canımı sıkmaya başladı. sizce sorun nedir ?
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2007, 19:40:58 Gönderen: G60 »

Ynt: 99 Polo Silkeleme Problemi
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2007, 00:25:01 »
arabayı devrinde kullanmamaktan kaynaklanır genelde ama 4 vitese geçirince problemin olmaması ilginç. bir de silkeleme yaparken araca gaz vermeyi dene...

« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2007, 12:06:37 »
bende 1, vıteste oluyo yokus asagı ınerken 2,atınca yada fren yapınca duzelıyor

« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2007, 12:47:03 »
evet aynen bendede özellikle yokuş aşağı olduğu zaman yapıyor.daha önce çok araba kullanmıştım ama yapmazdı devrini abartmadığım sürece.

« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2007, 13:18:49 »
bende de aynı sorun vardı, debiyaj baskı balata değişirken orada sağdan soldan tekerlekten gelen demirleri tutan bir vidanın düşmüş olduğu fark edildi, usta silkeleme olayını buna bağladı, artık silkeleme yok aracımda...

« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2007, 15:20:51 »
arkadaşlar araba özellikle 3.viteste bi silkeleme problemi yapıyor.özelliklede yokuş aşağı giderken 4.vitese attığımda problem kalmıyor.her zaman yapmıyor ama canımı sıkmaya başladı. sizce sorun nedir ?

Bende bir süre önce Gönen'e gitmiştim aynı sorundan,aracın ateşkeme sistemi elektronik olduğu için devrinde kullanmayınca karıştırdığını,gaza basarak veya vites değişriterek aracın kendini toparlaması sağlanıcağını söylediler  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2007, 16:30:36 »
bende de bi ara cok yapıyodu. Aracın devrini biraz dusurttum duzeldi. senin aracın rölantideki devri normal mi?ayrıca aracın beynine de bi baktırsan iyi olur.

« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2007, 16:36:46 »
900 gibi rölantide bilmiyorum nasıldır. vitesi arttırınca veya gaza basınca düzeliyor. fakat yokuş aşağı olduğu zaman kötü oluyor mecbur vitesi büyütüyorum bu seferde araç hızlanıyor

« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2011, 14:33:17 »
arkadaş herkezdemi aynı sorun var ya :) bende 3 viteste giderken silkeleme yapıyor,cogunlukla yokuş aşağı giderken,baskı balata yeni,buji-kablo-piposu hepsi yeni,gaz ayarı yapıldı,ama yinede düzelmedi.can sıkmaya başladı başka neden yapar acaba.?

« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2011, 00:44:49 »
Aynı sorun bendede var. :-\Tahminimce beyinden kaynaklanan bir arıza gaz ayarını yapamıo. :(Acaba çözümü varmı bu işin hep yüksek viteslerde gitmek zorunda kalıom yokuş aşağı ;D

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2011, 01:50:53 »
Bende de var aynısı. Bana da boğaz kelebeğindendir yolda bırakacak bir sorun değil dedi yetkili servis.
İhtiyar döver onları...

« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2011, 20:27:51 »
aynı sorun sattığım poloda da vardı. yokuş aşağı inerken düşük vites yüksek devir, gaza basmadan inersem araç hopidi hopidi tekliyordu. içindekiler tuhaf oluyordu. bu durumda ya azıcık gaza dokunuyordum frenle birlikte ya da vites büyütüyordum. polo sorunlu araç vesselam sattım kurtuldum ohh miss  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2011, 21:45:41 »
Sorunlu morunlu değil arkadaş, sadece artık arabalarımız eskiyor...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2011, 19:23:05 »
Arkadaşlar bugün Maslak Sanayi'deki Güney Servis'e gittim. Distribütorden olduğunu söylediler ve distribütor burçlarını değiştirdiler. Çok fazla deneme fırsatım olmadı ama şimdilik sorun çözülmüş gibi. Mutlaka baktırın derim. Hele İstanbul'daysanız kesinlikle Güney'i tavsiye ederim.
İhtiyar döver onları...