Gönderen Konu: 99 Polo Far Alacağım. Tavsiyeler?  (Okunma sayısı 7026 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
99 Polo Far Alacağım. Tavsiyeler?
« : 16 Mayıs 2009, 13:43:45 »
99 polomun kısa farı çok kötü yanıyordu. nerdeyse el  feneri kadar ışık veriyordu.

bügün yakındaki bir servise gittim. far ayarı yapılacak dediler. 1 saat sonra tekrar gittim. farımın ayarının yapılamadığını , fardaki far ayağının birinin çıkmış olduğunu, diğerinin ise sallantıda olduğunu söylediler. açıkçası arabam o kadar masraf çıkardı ki adama da hak verdim. bizden önceki sahibi güya bayan zerre bakmamış arabaya. aldığımızdan  beri 2 milyar masraf ettim . neyse oralara girmeyim çok da.

sözün özü servisteki adam, farın değişmesi gerektiğini söyledi. farın yan sanayisi çifti 195, orjinali 270 imiş. 

burada ise 70e buldum: http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&kat1sel=2&pk_id=28&k_id=4942

sizce far ayağı bozuk ise farın değişmesi gerekli midir?

ayrıca farı değiştirmişken xenon far mı alsam diyorum? madem para dökülecek bari düzgün birşey olsun. eskisini de kenara koyarım, satarken onu da veririm. adam isterse eskiyi de takar.

siz ne dersiniz?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
Ynt: 99 Polo Far Alacağım. Tavsiyeler?
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2009, 01:20:08 »
xenon olayını yanlış biliyorsun. xenon taktıracaksanda taktırmayacaksanda yeni bir far alman gerekiyorsa zaten alacaksın ayrıca masraf yapıp xenon taktırmak senin bileceğin iş.
ben 7 bin lira masraf yaptın sen yine iyisin :)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2009, 07:07:09 »
Farların yenileyeceksen orjinal hella almanı tavsiye ederim orjinal hellalar 90 ytl olması lazım tekinin....

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2009, 16:24:34 »
Farların yenileyeceksen orjinal hella almanı tavsiye ederim orjinal hellalar 90 ytl olması lazım tekinin....

nerden alabilirim. link verebilir misin?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2009, 07:28:57 »
Sanayilerde bulabilirsin... DEPO markalar var yan sanayi önlar daha ucuz fakat çin malı. Bir zaman sonra içlerinin karardığından bahsediyorlardı. Ben 11 yaşındaki farımın ayakları kırıldığı için değiştirmek zorunda kalmıştım Ocak ayında. O zaman 90 ya da 100'e almıştım. Ankara sanayisinden.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2009, 09:25:31 »
peki kararma vs oldu mu?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2009, 16:47:09 »
Ben senin yerinde olsaydım. madem yeni far alacaksın, angel'lı mercekli bir far alırdım. Gerci bunların fiyatlarıda hiç de az değil. 400-500 tl arasında. dangerfield arkadaşımızın imza kısmında resimleri var mesela.