Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fikirlerinizi almak istiyorum..  (Okunma sayısı 7190 defa)

Fikirlerinizi almak istiyorum..
« : 12 Mart 2011, 11:00:43 »
Merhabalar yeni bir işe girdim pazarlama üzerine...Haftanın 2 günü istanbul bursa balıkesir ve ayvalık arası yol yapıcam..Kendi aracım şehir içi 410 kuruş uzun yolda ortalama 300-310 arası yakmaktadır.Aracımı takas edip opel corsa van kasa 1,4 dizelle takas edicektim..Dizellerde sorun oldumu pahalıya tutuyormuş servis ücreti.ve kendi arabamım üstüne ortalama 3-4 milyar takasta istiyorlar..Sizce takas etmekmi daha iyi yoksa okadar para vericeğime 1500 tl verip brc yada zawoli marka lpg taktırmak daha mı iyi olur.lpg kullanan arkdaşlarımız varsa yorumlarını bekliyorum..ortalama nekadar yakıt düşer uzun yolda...yardımcı olursanız cok sevinirim ne yapacağıma karar veremedim.Tşkrr ederim..

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
Ynt: Fikirlerinizi almak istiyorum..
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2011, 12:25:19 »
öncelikle sanada merhaba aracın biraz fazla yakıyormuş diyemicem benzin bugün 4.17yken bu rakamlar normal tüp taktırdığında fiyatlar yarı yarıya düşecektir pololara zaten çoğu tüpler uymuyor brc en iyisi her araca uyan bir tüp ancak taktıracağın usta çok önemli eğer ustan kötüyse o vereceğin 1500 tl çöpe gidebilir bu konu üzerinde biraz fazla durdum çünkü bi corsa ile bi polonun karşılaştırmasını yapınca tereddütsüz polo diyesim geldi :)

« Yanıtla #2 : 12 Mart 2011, 16:07:06 »
Alacağınız van tipi dizel araçlar ticari olduğundan genelde aşırı kullanılmış ve çoğunun km si düşürülmüş araçlardır. Motorunun ne çıkarıp çıkarmayacağını bilemezsiniz. Lpg taktırırsanız çıkma ihtimali en yüksek sorunlar, motor soğukken stop etme ve bobin yakma ihtimali. Uzun yola giderken yanınızda her zaman yedek 1 tane bobin bulundurun, değiştirmesi çok kolay. Kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun dışında şu an benim aracım Ankara şehir içi genelde sakin kullanımla 18 kuruş yakıyor. Şehir dışı 1 sene önce ölçebildim, o zaman da fiyatlar yarı yarıyaydı nerdeyse. Taktırırsanız ustayı çok iyi seçin, çünkü marka değil usta daha önemli Lpg de.

« Yanıtla #3 : 12 Mart 2011, 21:34:09 »
öncelikle sanada merhaba aracın biraz fazla yakıyormuş diyemicem benzin bugün 4.17yken bu rakamlar normal tüp taktırdığında fiyatlar yarı yarıya düşecektir pololara zaten çoğu tüpler uymuyor brc en iyisi her araca uyan bir tüp ancak taktıracağın usta çok önemli eğer ustan kötüyse o vereceğin 1500 tl çöpe gidebilir bu konu üzerinde biraz fazla durdum çünkü bi corsa ile bi polonun karşılaştırmasını yapınca tereddütsüz polo diyesim geldi :)

Burak bey düşünceleriniz için tşkr ederim...bugün ayvalıkta başka bir polo sahibiyle görüştüm..yaklaşk 7 aydır zawoli marka lpg taktırmış cok memnun olduğunu söyledi ve ustanında işi bildiğini söyledi.zawoliyi biraz araştırdımm genel olarak taktıranlar memnun...dediğiniz gibi her marka uymuyor.atiker taktıran bir arkdaşmda oldu hep sorun yaşadığını söyledi...1400 tl 10 taksit zawoli.bu hafta içi taktırmayı düşünüyorm..hayırlısı inşallah bir sorun yaşamam...tşkrler

« Yanıtla #4 : 12 Mart 2011, 21:36:39 »
Alacağınız van tipi dizel araçlar ticari olduğundan genelde aşırı kullanılmış ve çoğunun km si düşürülmüş araçlardır. Motorunun ne çıkarıp çıkarmayacağını bilemezsiniz. Lpg taktırırsanız çıkma ihtimali en yüksek sorunlar, motor soğukken stop etme ve bobin yakma ihtimali. Uzun yola giderken yanınızda her zaman yedek 1 tane bobin bulundurun, değiştirmesi çok kolay. Kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun dışında şu an benim aracım Ankara şehir içi genelde sakin kullanımla 18 kuruş yakıyor. Şehir dışı 1 sene önce ölçebildim, o zaman da fiyatlar yarı yarıyaydı nerdeyse. Taktırırsanız ustayı çok iyi seçin, çünkü marka değil usta daha önemli Lpg de.

evet cok doğru galerici bir tanıdığımda bugün aynısını söyledii.sakın girme o işlere.araban güzel sadece lpg taktırıp yoluna devam et dedi.cok hızlı kullanmıyorm aracı zaten uzun yolda 80-90 hızla gidiyorm.nekadar az yakarsa benm içinde cok iyi olucak.zawoli marka lpg taktırmaya karar verdim.hayırlısı ..taktırdıktan sonra olumlu ve olumsuz yorumları bildircem.

« Yanıtla #5 : 12 Mart 2011, 21:42:01 »
Merhabalar yeni bir işe girdim pazarlama üzerine...Haftanın 2 günü istanbul bursa balıkesir ve ayvalık arası yol yapıcam..Kendi aracım şehir içi 410 kuruş uzun yolda ortalama 300-310 arası yakmaktadır.Aracımı takas edip opel corsa van kasa 1,4 dizelle takas edicektim..Dizellerde sorun oldumu pahalıya tutuyormuş servis ücreti.ve kendi arabamım üstüne ortalama 3-4 milyar takasta istiyorlar..Sizce takas etmekmi daha iyi yoksa okadar para vericeğime 1500 tl verip brc yada zawoli marka lpg taktırmak daha mı iyi olur.lpg kullanan arkdaşlarımız varsa yorumlarını bekliyorum..ortalama nekadar yakıt düşer uzun yolda...yardımcı olursanız cok sevinirim ne yapacağıma karar veremedim.Tşkrr ederim..
salu mrb. kardeşim bendede senınkının 5 kapısı var.2 ay önce atiker taktırdım 1000 tl. yaklaşık 2500 km yaptım maaşallah bi sorunla karşılaştırmadım. benzinde ş.içi 400 falan . ş.dışı 300 faln yakıo. lpg de ise ş.içi 230 ş.dışı 190 falan yakıo. biraz sakin kullanırsan ş.dışı 180 efalan düşer .

« Yanıtla #6 : 12 Mart 2011, 23:16:37 »
salu mrb. kardeşim bendede senınkının 5 kapısı var.2 ay önce atiker taktırdım 1000 tl. yaklaşık 2500 km yaptım maaşallah bi sorunla karşılaştırmadım. benzinde ş.içi 400 falan . ş.dışı 300 faln yakıo. lpg de ise ş.içi 230 ş.dışı 190 falan yakıo. biraz sakin kullanırsan ş.dışı 180 efalan düşer .

cok sevindim sorun yaşamadığınıza... aklım cok karıştı herkes başka marka söylüyor.hep sorun yaşıyorlarmış..karar veremedim.aralarında cok maddi bir fark yok.. hangi markayı seçmem lazım onu düşnüüyorm..

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2011, 00:08:03 »
temiz işçilik yapan usta bul derim. aklıma gelmişken zavoli de şamandıra sorunu bikaç arkadaşın başına geldi.aklında bulunsun

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2011, 01:13:28 »
temiz işçilik yapan usta bul derim. aklıma gelmişken zavoli de şamandıra sorunu bikaç arkadaşın başına geldi.aklında bulunsun

cok bilmiyorm ama yerli şamandıra takıyorlarmış ilgilenip başında durmazsan.. bir iki kişide aynı şeyi söyledi şamandıra takılırken kesin başında dur arabayı bırakıp gitme dediler..

« Yanıtla #9 : 15 Mart 2011, 21:46:21 »
Slm 1998 Polo 5 kapı arabam var.Zavoli sıralı sistem lpg takılı ve 80-90 km hız ile km de 155 - 165 arası yakıyor.İyi bir ustaya taktırmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı UZANALİ

• KALİTE:VW
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2011, 22:22:30 »

Bence de kesinlikle polo.Yanlız eğer süreli şehirler arası kullanacaksan bence taktırma derim şehirler arası yakıt litre olarak 5.20 gibi yani 0.216 krş yakar lpg de ise 0.190 felan 0.026krş fark var sen bilirsin.Ama şehir içinde lpg nin büyük katkısı var şehir içi yakıtı 0.37-0.40 krş arası ciddi bir rakam

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #11 : 15 Mart 2011, 22:40:26 »
Tüp şart olmuş ;)

Bu arada konuyu ilk açınca imzanı gördüm ilk etapta fotoğraf eklediğini düşündüm :D :D :D

B,raz küçült istersen uyarı gelebilir ;)
quattro

« Yanıtla #12 : 16 Mart 2011, 12:55:17 »
slmlar, bende lpg li olarak(atiker) aracı aldım, maşallahı var, çok da ekonomik, 30 tl benzin atıyorum 3-4 ay benzin almama gerek kalmıyo, lpg ye devam  8)
96 HB 1.6 LPG Laci Polo