Gönderen Konu: 98 Polo merkezi kilit sorunu  (Okunma sayısı 44742 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: 98 Polo merkezi kilit sorunu
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2008, 21:38:00 »
bu motor nerededir??
  6N pololarda bagajın sağ tarafında ilk yardım gözü gibi bi yer var.Onu açınca sağ alt köşede sotelenmiş dikdörtgen şeklinde bi kutu.Sağ stobun hemen arkasında içeride.Genellikle nem ve rutubetten veya boruların içersindeki birikmiş sudan dolayı arıza yapar kapıları genelde açar fakat kilitlemez.
   Tamiri mümkündür fakat ömrü çok uzun değildir.Bu sebeple değiştirmenizi ve sistemi sudan arındırmanızı öneririm. :)
03.06.2005

Çevrimdışı wroxyy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2008, 22:05:45 »
ya bugun bendede aynı sorun başladı kapılar bayadır yavaş açılıyordu. yani anahtarı çevirirken biraz fazla güç kullanıom gibiydi ama bugun itibariyle anahtarla kapıları kilitlemior. içerden normal merkezi kilit  çalışıo ama bu normal midir?

Çevrimdışı umutsertan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2008, 10:04:01 »
Aynı problem benimde başıma geldi ve kolay bir uygulamasını oto elektiricinden öğrendim. Zamanla bagajda bulunan merkezi kilt pompası terleme yapıyor. İçinde bulunan elektronik levhada oksitlenme meydana geliyor. Bir diş fırçası ve biraz tiner ile levhanın üzerini hafif bir kuvvet uygulayıp fırçalayın. Tinerin kuruması kolay olduğu için bir 5 dakika dışarıda bekletin. Mekanizma eskisinden daha iyi çalışacaktır.  :tamamdir

Çevrimdışı POLORİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2008, 11:09:22 »
Böyle bir motor için benden 400 Ytl aldılar. yukarıda söylenen 120 YTL fiyat sizce doğru mu?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2008, 11:57:48 »
Ben stopları değiştirdikten sonra su alma ihtimaline karşın motoru üzerinde bulunduğu köpüğün en üst kısmına aldım ve altına su girme ihtimaline karşın bez sıkıştırdım, sürekli kontrol ederim herhangi bi su alma olmadı şu ana kadar, vw in ıvır zıvır parçalarının aşırı pahalı olmasından nefret ediyorum :t
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı wroxyy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Mart 2008, 15:36:46 »
arkadaşlar dun sanayinin yolunu tutum merkezi kilit olayı için. kapıyı söktü usta olay kilidin arkasındaki anahtarı çevirince kildin içinde donen bi çubuk var onun pulu kırılmış sorun ondaymış. pulu değiştirttik 20 ytl. motorda bi sorun yokmuş. ama dertsiz başıma dert aldım. aklımda arabya alrm taktırma gibi bi fikir vardı hazır gitmişken taktıralım dedim. taktırdık. bu arada aç kapa aç kapa yaparken arkada motor iyice ısındı dumanlar falan çıkmaya başladı. meğer onunda derdi benzin deposunun kapağını kilitleyen motorun contası delinmiş hava kaçırıyormuş onuda 5 ytl ye değiştirdik. bu arada benim kapıları açıp kapatınca bagaj açılmıyodu oda çalışmaya başladı. neyse herşey bitti denedik o bu falan çalışıyor eve geldim arabayı bıraktım. sabah biyere gitcem bi hevesle artık uzaktan kumanda varya bastım düğmeye dit dit ötttü arabanın yanına gittim kapılar kapalı!!! basıom basıom açmıo. neyse anahtarla açtım oda ne anahtar sadece benim kapıyı açtı. diğerleri açılmadı yine. biraz gittim araba ötüyo. kendimi hırsız zannettim vallahi. neyse elimde kumnada işimi halletim geldim ( arada ötünce susturuyom yolda) ama yolda şunu farkettim merkezi kilit kumandadan bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. yandaki düğmeden ( şoför kapı kolundaki) ise hiç çalışmıyor. bunun sebebi nedir sizce. zaten ilk fırsatta gidip sokturecem alarımıda olmaz olsunn..

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2008, 16:19:03 »
Çok bilinmeyenli bir denkleme dönmüş sizinki   :)

Çevrimdışı starsky64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2009, 09:14:13 »
arkadaşlar dun sanayinin yolunu tutum merkezi kilit olayı için. kapıyı söktü usta olay kilidin arkasındaki anahtarı çevirince kildin içinde donen bi çubuk var onun pulu kırılmış sorun ondaymış. pulu değiştirttik 20 ytl. motorda bi sorun yokmuş. ama dertsiz başıma dert aldım. aklımda arabya alrm taktırma gibi bi fikir vardı hazır gitmişken taktıralım dedim. taktırdık. bu arada aç kapa aç kapa yaparken arkada motor iyice ısındı dumanlar falan çıkmaya başladı. meğer onunda derdi benzin deposunun kapağını kilitleyen motorun contası delinmiş hava kaçırıyormuş onuda 5 ytl ye değiştirdik. bu arada benim kapıları açıp kapatınca bagaj açılmıyodu oda çalışmaya başladı. neyse herşey bitti denedik o bu falan çalışıyor eve geldim arabayı bıraktım. sabah biyere gitcem bi hevesle artık uzaktan kumanda varya bastım düğmeye dit dit ötttü arabanın yanına gittim kapılar kapalı!!! basıom basıom açmıo. neyse anahtarla açtım oda ne anahtar sadece benim kapıyı açtı. diğerleri açılmadı yine. biraz gittim araba ötüyo. kendimi hırsız zannettim vallahi. neyse elimde kumnada işimi halletim geldim ( arada ötünce susturuyom yolda) ama yolda şunu farkettim merkezi kilit kumandadan bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. yandaki düğmeden ( şoför kapı kolundaki) ise hiç çalışmıyor. bunun sebebi nedir sizce. zaten ilk fırsatta gidip sokturecem alarımıda olmaz olsunn..

aynı problem dün bendede başladı aynen anlattığınız gibi. bir çözüm buldunuzmu acaba ??

Çevrimdışı wroxyy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Mayıs 2009, 15:13:57 »
anahtarı soktuğum yerin içindeki metal aşınma sebebi ile kırılmış, 10 tl.ye değiştirdiler.  ???

Çevrimdışı judas

• Benzine zam yapin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Ekim 2009, 16:54:45 »
Peki bu kilit motoru nerededir arkadaslar ve neye benzer?

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Ekim 2009, 15:48:54 »
Peki bu kilit motoru nerededir arkadaslar ve neye benzer?

Arkada bagajda sağ üst tarafta stop lambası gerisindedir
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #25 : 15 Ekim 2009, 20:17:52 »
 Abicim sonuç alamazsan ikitelli sanayide 120 ytl sıfırı.Bilgin olsun.Gidipte çıkmacılara sorma bence daha fazla istiyolar. ;)

Tel verirmisin. Çıkmayı 120tl ye aldık diye seviniyordum.

Su Arka stopun üstünden giriyor.
1-Stop üstünü silikonladım
2-Motorun altına banyo süngeri koydum.
3-Motoru dik tutyorum hava girişlerini aracın içine doğru çevirdim.

Damla nem kalmadı.

Aç kapaya cam kaldırmayı bağlatmanızı tavsiye etmem. Ben geri söktürdüm ama önce. Sağ cam düğmemin ikinci kademesi, sonra sol cam motorum gitti. Aç kapayı iyi ustaya taktırınca birşey olmuyor.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2009, 20:22:44 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı judas

• Benzine zam yapin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Ekim 2009, 22:08:48 »
Arkada bagajda sağ üst tarafta stop lambası gerisindedir
tsk ederim arkadasim,kendim icinie temizliyerek hallettim sorunu:):)

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Ekim 2009, 12:55:10 »
Şu boraların veya golflerin uzaktan kumandalı merkezi kilit pompaları bizim polo classiclere uyar mı acaba?