Gönderen Konu: Silkeleme ve rölanti problemi!..  (Okunma sayısı 15628 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Silkeleme ve rölanti problemi!..
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2008, 10:53:08 »
Hararet müşiri de yaklaşık bir ay önce değişmişti. üstüne 2000 km bile yapılmadı. Yine orda dendiği gibi gaz telinin gerginliği vs de kontrol edildi...
yeni parçalardada bazen arıza olabiliyor en iyisi müşiri çalışan bir polonunkini takıp denemek

Çevrimdışı kutayerk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2008, 00:54:25 »
problem artarak devam ediyor. işte en azından sorunun nerde oldugunu anlayabilmek için bikaç gün denemek için müşir ve boğaz kelebeği bulmak lazım ama o da çok zor..

debriyaj balatasına ustalar hiç ihtimal vermedi herhalde ki bakmadılar ama sigortası bitik 3 gündür çıkarmıyorum arabayı, para ayarlayıp çarşambaya fln yaptırıcam onu da, perşembe sanayiye gidip onu da sorayım baksınlar o zaman.

teşekkürler cevaplar için.

Çevrimdışı zfr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2008, 12:56:57 »
Yanında ufak tefek bakımlar da yapıldı 360 ytl ye mal olmuştu...  :-X

Çevrimdışı qa1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2008, 11:54:32 »
problem artarak devam ediyor. işte en azından sorunun nerde oldugunu anlayabilmek için bikaç gün denemek için müşir ve boğaz kelebeği bulmak lazım ama o da çok zor..

debriyaj balatasına ustalar hiç ihtimal vermedi herhalde ki bakmadılar ama sigortası bitik 3 gündür çıkarmıyorum arabayı, para ayarlayıp çarşambaya fln yaptırıcam onu da, perşembe sanayiye gidip onu da sorayım baksınlar o zaman.

teşekkürler cevaplar için.

Sayın kutayerk; nasıl baktırabildiniz mi aracınıza ? gelişmeleri merak ediyorum

Çevrimdışı kutayerk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Kasım 2008, 20:20:48 »
Yok hayır gidemedim bir türlü bu hafta. Ama gittiğimde sorunun ne oldugu ortaya çıkarsa yazacağım buraya da hemen.

Çevrimdışı kutayerk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Kasım 2008, 19:55:26 »
Dün gidebildim sanayiye tekrar, hararet müşiri, gaz teli, debrijaj vs hiç birinde problem yok. Boğaz kelebeğinde de sorun gözükmüyor. Tanıdık bi ustası olan bikaç gün denemem için boğaz kelebeği verebilecek bi yer bilen var mıdır acaba?

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Aralık 2008, 18:19:20 »
Böyle bi sorun bende de vardı arkadaşlar. Ustam distribütörde boşluk olduğunu söyledi. Yaptı bişeyler distribütöre. Şimdi sorunsuz çalışıyor.

Çevrimdışı kutayerk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Aralık 2008, 18:51:19 »
ne kadara mal olmuştu peki?

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Aralık 2008, 21:35:16 »
evet aynı şekilde benim arabanın çekişide düştü 1. viteste bağırıyor ama gitmiyor aynı zamanda belki inanmayacaksınız ama şehir içinde 30 ytl benzin ile 50 km gittim ve silkeleme olayı tabi. bütün bunlara bakarsak debriyaj sorun olarak görünüyor

Aynen kardeşim Bende de ÖyLe su anda KKTC De ikhamet ediyorum burada benzin Lt'si 2.200 ve 20 m benzınle 70 km yol yapıyorum Sen hesabet artık :S ama bende egzoz ve 16 Jant da Mevcut ...
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2008, 21:36:59 Gönderen: alleyesonme »

Çevrimdışı carizma

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Aralık 2008, 22:15:52 »
arkadaşlar bahsettiğiniz arıza benimde başıma geldi 10 tane tamirci gezdim.sonuında buldum.önce avans ayarına baktırın olmazsa dispritör mili boşluk yapmıştır dispritör yerindeyken belli olmuyo tamircinize söktürüp bakın.ben değiştim.iyi bide avans ayarı yaptırın.benimki halloldu.bıkmıştım aracta gazdan ayağını çekince silkelemesinden.bu arada dispritör 115 ytl aldım 30 ytl işcilik verdim.sorun ortadan kalktı.aracın başka yerine bakmayın.ben herşeyi denedim ;D

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Aralık 2008, 20:58:29 »
ne kadara mal olmuştu peki?

Benim ustam insaflı sağolsun. Dist. ü söküp boşluğu aldı. Yanlış hatırlamıyorsam 20 ytl işçilik aldı. Eğer olmazsa dist. ü değiştiririz dedi. Şimdilik sorun yok.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Aralık 2008, 23:48:40 »
arkadasim rolanti ayari valfi diyorlar bide