Gönderen Konu: poloya mp3 calar montaj sorunu  (Okunma sayısı 3596 defa)

Çevrimdışı tiamol

• Profili Görüntüle
poloya mp3 calar montaj sorunu
« : 26 Mart 2008, 20:27:12 »
arkadaslar yeni bir mp3 calar aldim eskisini ve onun kablolarini soktum. yeni kutudan cikan iki ucu soketli kablo vardi. zaten bu soketli uclar arabanin kendi kablolarina birebir uyuyordu bende onlari birbirine bagladim. diger ucu da teybe taktim. anten girisini de taktiktan sonra calismaya basladi ama arabayi kapatip tekrar acinca hafiza bilgileri siliniyor. anlamadim ama radyo kanallari kaliyor bas tiz ayarlari ve saat sifirlaniyor. ne yapmam lazim acaba. kablolarin yerini degistirmek gibi bir sans da yok. yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı alen29

• Polo 6n1 1997 101hp 16v 1.4 tek kapı
    • Profili Görüntüle
Ynt: poloya mp3 calar montaj sorunu
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2008, 21:07:51 »
Arkadaşım 3 kablo var voltajla alakalı.
1.si kırmızı kalın kablo üzerinde sigorta seri bağlı ,o artı uç kontaktan sonra bağlanır.
2.si siyah o malum şase eksi ucu.
3.sü turuncu (bazen sarı) kablo hafıza kablosu o direk aküden gelen artı uca takılacak.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2008, 21:20:12 »
poloda (6n)  rcr teyp barındıran modellerde bu teybin çalısması için standart girişlerin(soket) üzerine bir başka giriş (soket) eklenmiş durumdadır, yani bir nevi dönuştürücü gibi düşünün, bu soketi aradan kaldır, ve arkadan gelen siyah besleme soketini teybine oturttur, sorun gidicektir...

Çevrimdışı tiamol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2008, 00:26:35 »
arkadaslar teybin kablolari arasinda basinda cama benzer bir kablo var acikta olan sadece o yoksa diger hersey soketli. zaten arabanin kendisinde de iki tane soket var. onlari teybin 2 soketiyle birlestirip diger soketli ucu da teybe taktim. orta da basi camli olan kablodan baska kablo yok yani. anlasilan bu isten anlayan birine gidip para bayilacaz yine...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2008, 11:35:36 »
Şimdi sevgili tiamol, aracının modelini yazmadan, uretim yılını yazmadan, aldıgın teyp 'in markasını modelini yazmadan herhangi bir resim koymadan nasıl bir yardımcı olabiliriz onuda anlamadım ama neyse rica ederiz bencede sen anlayan bir yere göster aracını,onlar hallederler... :tamamdir

Çevrimdışı tiamol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2008, 12:54:19 »
kusura bakmayin aracim 98 model 6n aldigim mp3 de JVC nin ucuz bir modeli arkadaslar