Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 97 sportline metalik yeşil polomun göz göre kabuğu soyuluyor. Rengi açılıyor?  (Okunma sayısı 15047 defa)

aranıza yeni katıldım. hepinize merhaba ..97 model polomun boya verniği dökülüyor. sanayideki boyacıların hepsini dolaştım. hepsi tavanı komple boyayabileceklerini başka bir yolu olmadığını söylediler.ama boyatmayı düşünmüyorum. bu kısmi dökülmeler için yapabileceğim herhangi bir öneriniz var mı? Bunun yanında bir sorum daha olacak müsaadenizle..Aracın motoru 1 km. gitsem bile aşırı sıcak oluyor. geçen yanlışlıkla kolum değdi .kolumu yaktı neredeyse. Sizce bu kadar ısınması normal midir ?Hararet ortada genelede... (90 )
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2008, 18:06:24 Gönderen: suncase80 »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
öncelikle aramıza hoşgeldiniz tavanın resmini çektikten sonra boyatabilirsiniz ilerde satarken problem yaşama riskine karşı resim iyi bir önlem ne yazıkki poloların metalik renklerinde özellikle koyu renklerinde bu tip sorunlar yaşanabiliyor.
Ayrıca 1 km gittikten sonra hararetin 90 a çıkması bence pek normal değil benimki en az 4-5 km sonra çıkıyor isterseniz bir ustaya gösterin eğer bir sorun varsa motor kapak contasını yakabilirsiniz yada daha büyük bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Benim arabanın verniği de soyuluyor.Boyacılar dire boya olayına giriyor.Başka bir çözümü yok.Araban 1 km sonra aşırı ısınıyorsa, su soğutma  borularını bir gözden geçir,tıkanmış olabilir.Veya radyatörünü bi kontrol ettir,belki ezik vardırve hatta soğuyan suyu geçirmiyor olabilir.Bi ustaya  göster soğutma sistemini.

oto boyacısı arkadaşım var.ona da bu şekilde bir oto getirdiler,boya dan başka çare yok dedi.çünkü vernik özelliğini kaybetmiş.

aranıza yeni katıldım. hepinize merhaba ..97 model polomun boya verniği dökülüyor. sanayideki boyacıların hepsini dolaştım. hepsi tavanı komple boyayabileceklerini başka bir yolu olmadığını söylediler.ama boyatmayı düşünmüyorum. bu kısmi dökülmeler için yapabileceğim herhangi bir öneriniz var mı? Bunun yanında bir sorum daha olacak müsaadenizle..Aracın motoru 1 km. gitsem bile aşırı sıcak oluyor. geçen yanlışlıkla kolum değdi .kolumu yaktı neredeyse. Sizce bu kadar ısınması normal midir ?Hararet ortada genelede... (90 )  Boya için folyo yap, Kubilay dostuma da önermiştim. Aşırı ısınma sorunu için hemen bi ustaya götür derim, yaz geliyor sıkıntı çıkarır.
Her şey sende gizli...

Hoşgeldiniz.
Ayni sorun bende de var, sedefli koyu yeşil ve 2000 model üstelik. Kemalin önerisini dikkate alabilirsin, henüz araştırma fırsatı bulamadım ben. Ama yarım yamalak dökülmüş vernikten kurtulmanın yolunu buldum. Koli bandını ağda gibi kullanıp tüm tavan verniğini soydum. Polo artık hastalıklı gibi görünmüyo en azından ;)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Hoşgeldiniz.
Ayni sorun bende de var, sedefli koyu yeşil ve 2000 model üstelik. Kemalin önerisini dikkate alabilirsin, henüz araştırma fırsatı bulamadım ben. Ama yarım yamalak dökülmüş vernikten kurtulmanın yolunu buldum. Koli bandını ağda gibi kullanıp tüm tavan verniğini soydum. Polo artık hastalıklı gibi görünmüyo en azından ;)

zihni sinir projesine aday gösteriyorum abi seni  :tamamdir koli bandını ağda gibi kullandın helal sana peki pürüzsüz bir yüzeyle karşılastın mı  ;D ;D ;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Yüzey hiç fena değil ama vernikli yüzeylere göre mat tabi. En kısa zamanda bir cila uygulaması yapılmalı. Ha bir de yeni soyulan yerlerle eski soyulan yerde hafif ton farkı görülebilir, ıslak bir bezle ya da hafif bir pastayla ton farkı giderilebilinir. >:D

Kubilay dostum aşmış olayı ben bile şaşırdım:) Ama güzel fikir, bi de bi pasta cila atılırsa belki çok belli olmaz denemek lazım..
Her şey sende gizli...

Arkadaşlar bi çözüm buldum gibi. Kema'lin tavana siyah yada beyaz folyo önerisini, genelde ön kaputa yapılan, taş çarpmaları ve sinekler için yapıştırılan şeffaf kaplamayla yaparsak olay tamamaen çözülecek  >:D. Bunun fiyatını ve nerede yaptırılabileceğini bilen var mıdır şimdi?

siyah tavan, aynalar ve jantlar  :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
Yüzey hiç fena değil ama vernikli yüzeylere göre mat tabi. En kısa zamanda bir cila uygulaması yapılmalı. Ha bir de yeni soyulan yerlerle eski soyulan yerde hafif ton farkı görülebilir, ıslak bir bezle ya da hafif bir pastayla ton farkı giderilebilinir. >:D

Bu öneri güzel bunu süs içinde yapanlar var zaten.Ördek Yeşile siyah folyo olur.Adıda Siyah Başlı Yeşil Ördek olur
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Bu öneri güzel bunu süs içinde yapanlar var zaten.Ördek Yeşile siyah folyo olur.Adıda Siyah Başlı Yeşil Ördek olur
:D Belki 10 yaş küçük olsam tercih ederdim ama şimdi, bulabilirsem şeffaf kaplamayı tercih ederim .

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
konuyu açıp yok olan arkadaşı bilemem ama kubilay senin tek çözümün tavanı boyatmak.
verniksiz boyan bir süre sonra iyice yok olacaktır. daha beter bi görünüm elde edeceksin.