Gönderen Konu: 97 Polo Sportline 1.4 Dohc bazı sıkıntılar  (Okunma sayısı 3903 defa)

Çevrimdışı Diyeps

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo'97 6N Sportline 1.4 16V Dohc
97 Polo Sportline 1.4 Dohc bazı sıkıntılar
« : 27 Eylül 2015, 16:44:17 »
Merhaba,

2015 Mayıs ayında '97 1.4 sportline afh alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Doğal olarak birkaç problemim var, anlayan ya da yardımcı olabilecek birisi varsa memnun olurum.

1) Aracıma yıkama yapıldığında ya da aşırı yağmur yağdığında pedalların arkasından bir yerden çok hafif bir su akıntısı yaşıyorum. Daha önceden çok fazlaydı ama su giderlerini hava ile patlatınca bu azaldı. Neden olabilir, başına gelen var mıdır?

2) Aracın motor altında herhangi bir koruma yok. Yani üstten bakınca zemin görünüyor. Doğal olarak su birikintisine girince araçtan garip bir vıyklama sesi geliyor ya da stop ediyor. Araç altı koruma sacı normalde var ancak bende mi yok acaba?

3) Havalandırma düğmelerinin ışıkları yanmıyor. Konu ile ilgili Ersan Bey'e özel mesaj attım ama dönüş gelmeyince alternatif bir çözüm olabilir mi diye sormak istedim.

4) Klimam çalışmıyor.Aracı alırken usta gaz ile ilgisi yok, kompresörü arızalı olabilir, 80 ile 800 TL arası masraf çıkartır gibi bir yorumda bulunmuştu. Klimayı açınca araçta herhangi bir rölanti değişikliği, ekstra hareketlenme vs olmuyor. Sanki klima değil de normal fanı açmış gibi içeriye hava veriyor. Acaba başka bir sebebi olabilir mi?

5) Aracımın helezonları kısık, spor helezon sanırım. Dolayısıyla bütün taşı çukuru rahatlıkla hissediyorum. Orjinal helezon bulabileceğim bir yer mevcut mudur?

6) Sanırım sağ ön far camı kırık olduğu için ön farlara ve sinyallere film çekilmiş, ancak araç hem pısık hem de farlardaki izler engellendiği için karşıdan gelen aracın ışığı kör edercesine geliyor. 2 farklı model buldum, depo ve hella. Hangisini önerirsiniz? (depo 100 TL, Hella 170 TL)

Şimdilik bu kadar. Vakit ayırıp okuyan ve yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Not: Eskişehir'de oturmaktayım. Forumda göremedim, eğer Polo etkinlikleri vs gerçekleşiyorsa nereden öğrenebilirim?

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Ynt: 97 Polo Sportline 1.4 Dohc bazı sıkıntılar
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2015, 11:28:05 »
Arkadaşım Merhabalar , sorularına elimden geldigince cevap vereyim ,

1. ön camın altındaki siyah delikli plastik yerinden cıkabiliyor onu sokup bir bak ama kuvvetle muhtemel , sol ön teker çamurluk içinden veya senin oturdugun yerin , aracın altındaki tıpalar düşmüş oradan geliyor .

2. Bendede yoktu , yagmurlu havalarda hızla suya girince stop ediyordu , fiat albea karter korumasını modifiye ettik biraz şimdi cok memnunum , su kayısı ıslatınca malesef kuruyana kadar o sesi yapıyor .

3. Ersan mutlaka döner :)

4. Ustalar bir şey çalışmadıgı zaman direk sonuna gidiyorlar çalışmıyormu bozuktur at gitsin neden çalışmıyor ? acaba bir elektrik gidiyormu bu alete felan demezler hic , adamlar 2 liralik sigorta için fan moturunu değiştiriyorlardı bana . Sigortaları kontrol et sonra başka birine göster ama ustanında dediği gibide pahalı bir malzeme malesef .

5. Sahibinden de vardı şimdi varmı bilemiyorum cıkmacılardan rahat bulabilirsin orijinali biraz pahalı . Yada sahibindendeki hasarlı araclardan da, 200 liradan fazla verme. bizim sitedeki satılık bölümünede bak ordada vardı önceden .

6. Depo al gec gerek yok fazla vermeye hellaya 170 verecegine takım olarak depodan ikisini değiştir gec hatta parcasepeti nokta komdan da bak fiyatlara daha uygun olabiliyor hemde ucretsiz kargoyla gönderiyorlar.

Saygılar .

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2015, 11:29:33 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı Diyeps

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2015, 11:44:11 »
Çok teşekkür ederim ilginiz için, yoluma ışık tuttunuz  :)

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2015, 22:48:36 »
1-Cam ızgaralaın altında en sağda ve en solda köşde ön teker tavlumbazının altına giden bir delik olması lazım zamanla orası çamur ve yağdan doldugu için pedal tarafında su sızdırır o deligi bul iyice temizle ve bi kova su boşalt rahatlıkla tavlumbazdaki giderden suyun akması gerekmekte

2-Evet sportline modellerinde orjinal motor koruması vardır benimkindede vardı ancak o olmasa bile su sıçramasıyla araç stop etmemesi lazım bunun için ustaya git bence durumu anlat yırtık sıyrık bir kablo oldugu için şase yapıyordur buda stoba neden olabilir.

3-oto elektirikciye git 10 dk iş

4-aynı sorun daha önce benim başıma gelmişti hiç bir şekilde klima çalışmıyordu klimacıya götürdüm kabloları kontrol etti kompresöre giden kablolarda sıkıntı vardı ekstra kablo çekti koprasöre 30 tl bu iş için tamircilere degil sırf klima tamiri yapan yerler var muhakkak onlara götürmelisin benimki böyle bir sorundu belki sende kamprasördede sıkıntı olabilir öyleyse masraflı olcaktır tabiki satan ufak bir kaç kontrolde sorun nerde çözüyorlar

5-vw parçası satan yedek parçaçılardan al ankarada olsaydın bir kaç yer tavsiye edebilirdim.

6-hella okadar paraya degecek kadar fark yaratmayacaktır depo al.

etkinlik konusunda eski bir vw ci olarkak eskiden oluyordu sanırım ancak çok fazla takip etmesemde bu forumda bir durgunluk var anladıgım kdarıyla niye böyle olmuş bilemiyorum diger forumlar cayır cayır aktif vallahi :)

Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı Diyeps

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2015, 17:04:16 »
1-Cam ızgaralaın altında en sağda ve en solda köşde ön teker tavlumbazının altına giden bir delik olması lazım zamanla orası çamur ve yağdan doldugu için pedal tarafında su sızdırır o deligi bul iyice temizle ve bi kova su boşalt rahatlıkla tavlumbazdaki giderden suyun akması gerekmekte

2-Evet sportline modellerinde orjinal motor koruması vardır benimkindede vardı ancak o olmasa bile su sıçramasıyla araç stop etmemesi lazım bunun için ustaya git bence durumu anlat yırtık sıyrık bir kablo oldugu için şase yapıyordur buda stoba neden olabilir.

3-oto elektirikciye git 10 dk iş

4-aynı sorun daha önce benim başıma gelmişti hiç bir şekilde klima çalışmıyordu klimacıya götürdüm kabloları kontrol etti kompresöre giden kablolarda sıkıntı vardı ekstra kablo çekti koprasöre 30 tl bu iş için tamircilere degil sırf klima tamiri yapan yerler var muhakkak onlara götürmelisin benimki böyle bir sorundu belki sende kamprasördede sıkıntı olabilir öyleyse masraflı olcaktır tabiki satan ufak bir kaç kontrolde sorun nerde çözüyorlar

5-vw parçası satan yedek parçaçılardan al ankarada olsaydın bir kaç yer tavsiye edebilirdim.

6-hella okadar paraya degecek kadar fark yaratmayacaktır depo al.

etkinlik konusunda eski bir vw ci olarkak eskiden oluyordu sanırım ancak çok fazla takip etmesemde bu forumda bir durgunluk var anladıgım kdarıyla niye böyle olmuş bilemiyorum diger forumlar cayır cayır aktif vallahi :)

Teşekkür ederim. Ankara'ya sık sık gidiyorum, varsa önerebileceğiniz en kısa zamanda bakabilirim. Planlarım arasında OSTİM'deki mezarlığa gitmek vardı ama bir türlü vakit bulamadım.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2015, 17:47:07 »
Oraya gitme sakın , oraya gidenler geri dönmedi , 1964 den beri oraya giden olmadı... >:D
I Love PoLo

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2015, 22:35:51 »
Teşekkür ederim. Ankara'ya sık sık gidiyorum, varsa önerebileceğiniz en kısa zamanda bakabilirim. Planlarım arasında OSTİM'deki mezarlığa gitmek vardı ama bir türlü vakit bulamadım.

Şaşmaz da vw yedek parçaçı atılgan oto yada türkyılmaz gözü kapalı alışveriş yapabilirsiniz.
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı Diyeps

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2015, 14:02:47 »
Oraya gitme sakın , oraya gidenler geri dönmedi , 1964 den beri oraya giden olmadı... >:D

;D Tamamdır hocam dikkat ederim  :)

Şaşmaz da vw yedek parçaçı atılgan oto yada türkyılmaz gözü kapalı alışveriş yapabilirsiniz.

Hmm tamamdır araştırayım. Teşekkür ederim.