Gönderen Konu: 97 Polo hararet sorunu  (Okunma sayısı 12639 defa)

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
97 Polo hararet sorunu
« : 31 Ağustos 2009, 09:00:41 »
Slm arkadaşlar.Aracım 97 Sportline 1.4 16V. Birkaç gündür  sabah ilk çalıştırdığımda  hararet lambası yanıp sönüyordu.Dün temizlik için kaputu kaldırdığımda antifriz kabının kapağının gevşediğini gördüm.Antifriz de uçmuş gitmiş tabi.Ne yapmalıyım?Antifrizi kendim de alıp doldurabilir miyim?Ayrıca radyatöre su eklemesi yapılıyor mu?Yapılıyorsa nereden yapılıyor?Şimdiden teşekkürler.
Das auto.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
Ynt: 97 Polo hararet sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2009, 21:32:36 »
Antifirizi kendizin koyabilirsiniz(pembe renkli olanlardan) 1/1 oranında mümkünse saf su ile karışım yaparak maximum seviyeye kadar doldurun.Karışım koyduğunuz tankın kapağı açık olarak arabayı rolantide çalıştırın  radyatör eksilen suyu oradan kendisi alır.Su tankında eksilen miktar olursa tekrar maksimum seviyeye kadar takviye edersiniz.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2009, 22:28:38 »
teşekkürler yardım için aynen bu şekilde yaptım.Rengin farkı ne acaba?Farklı renklerde antifriz var.
Das auto.

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2009, 22:36:24 »
bu çok önemli bi konu kesinlikle çok dikkat edin ve arabanızı susuz bırakmayın sıksık kontrol edin neden eksilttiğinide bulun yoksa çok masraflı olur...
Mk3 gti

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2009, 16:02:06 »
teşekkürler yardım için aynen bu şekilde yaptım.Rengin farkı ne acaba?Farklı renklerde antifriz var.

Motor alaşımına göre antifiriz rengi farkediyor.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı polo_1.6HB

• 1996 Polo 1.6 HB AEE 6N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2009, 22:23:21 »
selam arkadaşlar ; bende de  hararet sorunu şöyleki ;  devamlı su eksiltme var. antifiriz hangisinden koymalıyım çözemiyorum. 1996 polo HB 1.6 AEE 6N motor.kaçak yok gibi ama motor ısınıyor hararet 90na çıkmıyor.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2009, 10:57:14 »
selam arkadaşlar ; bende de  hararet sorunu şöyleki ;  devamlı su eksiltme var. antifiriz hangisinden koymalıyım çözemiyorum. 1996 polo HB 1.6 AEE 6N motor.kaçak yok gibi ama motor ısınıyor hararet 90na çıkmıyor.
öncelikle su eksiltmenin nedenin bulman gerekiyor allah göstermesin bir gün farketmeden biter contayı yakıp ciddi maliyet çıkartırsın benimkindede vardı kalorifer radyotöründe sorun varmış şimdilik sadece kalorifere gelen boruları motor tarafından kısa yol yapıp içeri gelmesini engelledim ama malum kış geliyor bebekte var yaptırmam gerekiyor tabi bunun için torpidonun tamamen sökülmesi gerekiyor nasıl anladın dersen kaloriferi sıcağa getirip cama verdiğinde buhar yapıyor ordan anlayabilirsin.

Çevrimdışı polo_1.6HB

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2009, 20:49:12 »
ozmo  servise gittim bu sorunuma kaçak gözlemleyemediysen egzosdan atıyordur dedi.kireçlenme filan.bayram ertesi bakalım dedi. bu arada  dün kat iptali yaptım başka sayfadada yazdım ama hararete kat sebep oluyorgibi geldi bana,şimdi susturuculu parça takıldı ve birvites kazandım sanki araba hafifledi biraz oradaki boğulma neden olabilir diye düşündüğüm için iptal ettirdim. ve gerçektende katın içi pek iç açıcı değildi. unutmadan bu paylaşımlar sayesinde bi çok fikir ediniyoruz. emeğe teşekkürler,iyi bir paylaşım oluyor.

Çevrimdışı polo_1.6HB

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2009, 07:57:10 »
kaçak ana kalorifer borusu çatlamış.yenisini taktırdı. eksiltme kalmadı. kontrol için antifiriz koymamıştım. antifriz aldim  castrolünkinden. renge filan dikkat etmedim. şimdi bizimkiler pembe oluyormuş fark edermiki rengi nedir bilmiyorum ama kapagı açtığımda değişim yapamam.gantepten almıstım.nolur ki sanki bu kadar önemli antifriz antifirz değilmi arkadaşlar. yaa.

Çevrimdışı Ercan_35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2009, 22:59:41 »
geçmiş olsun problemi çözmene sevindim ufak genel bir bilgi daha vereyim eğer aracınızın harareti yüksekse harareti düşürme yöntemi olarak aracın kaloriferini sıcak son ufleme ve cama vercek şekilde açın motordaki ısı aracın içine verileceğinden hararetin düşmesine yardımcı olacaktır

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2009, 18:43:48 »
Arkadaşlar ben de bu kış su devirdaimi bakımından yüzü gülmeyenlerdenim   :'(

Kış geldi antifrize baktırayım dedim bi de el değmişken termostatı değiştik ama az kalsın araçla külahları değişiyorduk  ;D

96 polo 1.6 hb araç termostatı olduğu gibi değiştirdik plastik parçayla beraber çünkü mefta olmuş komple. Değiştik antifriz de koyduk. Arkadaş altına etmeye başladı ince ince  ;) termostatın motor bloğuna girdiğiyerde sekmanın altından bööle tatlı tatlı damlatıyor. Bıraktım ustaya çözdü neyse ki yalnız manifoldun altında bi boru varmış yatay devirdaimden termostata geliyormuş o da uçlardan gitmiş.

Neyse çözdük sorunu :)

ahmet arkadaşım ben bi de bu halde uzun yola çıktım dönüşte her molada su kontrol etmek zrunda kaldım. Aman suya dikkat su önemli.