Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sabahları ilk basmada almıyor..6n-97model  (Okunma sayısı 7299 defa)

sabahları ilk basmada almıyor..6n-97model
« : 15 Ocak 2011, 20:13:37 »
arkadaşlar 97model  1.6  6n var bende sıralı sistem var.. araba sabahları soğukda ilk basmada almıyor marş dönüyo gibi oluyo tam dönmüyo duruyo ikincide biraz daha zorluyo marşı dönderiyo sonra alıyo araba çok soguk olursa 3. basmada alıyo ben önce aküdendir dedim sıfır akü aldım ama yine aynı..

daha öncede bu konuyu açtım ama faydalı bi cvb alamadım.. şimdi sorun sizce ateşleme bobininden olabilirmi.. bujiden olabilirmi.. marş motorunun kömüründen olabilirmi...

unutmayın ilk basmada marş dönmüyo zorlanıyo ikince biraz daha kolaylaşıyo dönüyo we araba çalışıyo...

Ynt: sabahları ilk basmada almıyor..6n-97model
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2011, 20:38:03 »
arkadaşlar 97model  1.6  6n var bende sıralı sistem var.. araba sabahları soğukda ilk basmada almıyor marş dönüyo gibi oluyo tam dönmüyo duruyo ikincide biraz daha zorluyo marşı dönderiyo sonra alıyo araba çok soguk olursa 3. basmada alıyo ben önce aküdendir dedim sıfır akü aldım ama yine aynı..

daha öncede bu konuyu açtım ama faydalı bi cvb alamadım.. şimdi sorun sizce ateşleme bobininden olabilirmi.. bujiden olabilirmi.. marş motorunun kömüründen olabilirmi...

unutmayın ilk basmada marş dönmüyo zorlanıyo ikince biraz daha kolaylaşıyo dönüyo we araba çalışıyo...

Slm Ark.Evet ateşleme bobini,bujiler,marş dinamosu... bütün bunlardan problem olabilir.Yalnız kış mevsimindeyiz.Normal olarak birçok araçta bu durum görülebiliyor.Ben kendimce soruna şöyle çözüm buldum.Kontağı yarım açıyorum.Gösterge ışıkları yanıyor.Klima butonuna basıyorum.Klima 5-10 sn çalıştıktan sonra kapatıyorum.Sonra kontağı tam çeviriyorum.Tek marşta çalışıyor.Teknik olarak bir değeri varmı bilmem ama bi dene derim. :tamamdir

« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2011, 20:50:17 »
Slm Ark.Evet ateşleme bobini,bujiler,marş dinamosu... bütün bunlardan problem olabilir.Yalnız kış mevsimindeyiz.Normal olarak birçok araçta bu durum görülebiliyor.Ben kendimce soruna şöyle çözüm buldum.Kontağı yarım açıyorum.Gösterge ışıkları yanıyor.Klima butonuna basıyorum.Klima 5-10 sn çalıştıktan sonra kapatıyorum.Sonra kontağı tam çeviriyorum.Tek marşta çalışıyor.Teknik olarak bir değeri varmı bilmem ama bi dene derim. :tamamdir

denerim tabiki teknik olarak bi faydası yok gibi ama denemedende bişi olmaz.. bide siz izmirdesiniz galiba ben kayserideyimm buralar çok soguk :)

« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2011, 21:39:37 »
Evet İzmir'deyim.Buraları biraz daha ılıman iklime sahip, sizin  oralar tabiki daha soğuktur.Arabanıza iyi kalite antifiriz koymanızı tavsiye ederim.

« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2011, 15:22:11 »
niye kimse cvb yazmıyo arkadaş :(

« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2011, 23:49:01 »
1 ay önce başıma geldi ...  Motorun ısı muşiri arızalıymış.  Kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum..

« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2011, 01:44:41 »
benzin pompası

ay lav yu benzin pompası. polo var olduğu sürece sen de bozulmaya devam edeceksin.   seni yapan mühendisin tırnağına sıçmalı.

arkadaşım sorunun benzin pompası, vakti zamanında sen ya da eski sahibi, çalıştırırken biraz zorlamış aracı, ilk seferde almadığı için marşa çok basmış. bu sebeple marş motorun da açılacak temizlenip yağlanacak. ama sorun çözülmeyecek. benzin pompası ellerinden öper.

polonun benzin pompasını tasarlayan mühendise gitsin küfürlerimiz
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2011, 01:46:34 »
günlük vw forumunda 6n bölümüne giriyorum ki,  çıkan her soruna keyifle "benzin pompası"  yazabileyim.  ;D

ben çektim siz çekmeyin. satın kurtulun. (bunu da çok yazarım.)
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2011, 13:28:11 »
sat kurtul ağa doğru söylüyosun mantık bu olmalı :D

« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2011, 14:06:29 »
sat kurtul yazdığım mesajların nerdeyse yarısı silinmiş. bu forumda beni sevmeyen birileri var  :-\
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2011, 20:03:41 »
gncl

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2011, 09:32:24 »
abiii o sorun bendede vardı, hatta ilerlemiş versiyonu : yolda giderken stop ediyordu..  direk ateşleme bobinini değiştirin, lpgli araçlarda bobine zarar verme durumu var bu yüzdenn sorun çıkarıyor
>> LoNeLyWoLf  <<

« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2011, 01:02:46 »
bir arkadaş da demiş sorun hararet müşirinden kaynaklanabilir. herhangi bir servise giderseniz aracı alete bağlayıp ısıyı kontrol ederler. eğer ısı göstergedekinden farklı gösteriyor ve gaza basıldığında artıyorsa hararet müşiri düzgün çalışmıyor demektir. bu sabahları ısıyı doğru şekilde tespit edemeyip zengin benzin hava karışımını sağlayamamasına neden olur ve bu yüzden araç marşı almaz. aynı durum başıma geldi ve hararet müşirini değiştirdikten sonra geçti.

hararet müşiri=30tl
işçilik:20tl