Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 96 poloda far sorunu  (Okunma sayısı 6562 defa)

96 poloda far sorunu
« : 25 Haziran 2007, 14:54:00 »
meraba arkadaslar . bende 96 polo var . Benim farlarla ilgili bi sıkıntım var. Farlar yolu çok az aydınlatıyo ve aksamları surus yapmak bi işkenceye donusuyo. Ozellikle yolda seritler yoksa yada yagmur yagıyosa nerdeyse hiçbişey gozukmuyo.Bide en kulustur arabaların bile farı benimkinden çok aydınlatıyo bu da benim zoruma gidiyo. Bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaslar. Bide benim araç kilometrede yaklasık 230-250 arası yakıyo (surdugum yolda genelde az trafik oluyo) . Bu fazlamı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: 96 poloda far sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2007, 15:15:40 »
hocam polalarda 55 w lık bir ampul var .bunun yanında zamana bağlı olarak ısıya ve hava şartlarına bağlı olarak farların içide kararıyor yada yansıtma özelliğini kaybediyor. aynı sorun bende de var ankarada servise soerdum 88 ytl kdv dahil farların teki sislerde 78 ytl kdv dahil. değiştirmek gerekiyor. ancak bir oto elektrikçiye giderek 65 ytl ye ampülleri yüzlük yapıp role takıyorlar ben öyle yaptırdım. ama ilerde farlarıda değiştirecem.sisleride şimdilik ampülleri değiştirdim. sadece oldukça fark etti. sonuç tahmin edemeyeceğin kadar güzel.

« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2007, 22:47:09 »
Aracı ilk aldığımda bende de benzer bi sorun vardı. Ben ampüller veya farları değiştirmeden önce bir rot-balanscı da far ayarı yaptırmanı tavsiye ederim. Benim sorun öyle çözüldü.

« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2007, 12:53:40 »
Babacan arkadasımız konuyu yeterince acıklamıs bencede, bende farlardan memnunum, yeteri kadar aydınlatıo, fakat denildigi gibi zamanla far camlarında meydana gelen kararma görüsü kısmaya baslıyor, far camlarını aslında acıp temizleyen tamirciler var sanayilerde...
Yakıtına da gelince gayet normal yakıyor araban dert etme :)
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2007, 09:57:37 »
TEŞEKKÜRLER METİN. HEPİMİZ AYNI SORUNLARI YAŞIYORUZ.

« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2007, 12:27:38 »
100w fazla ısınabilir dikkat edin.

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2007, 23:05:11 »
erhan role koydurman gerekiyor. aksi durumda kolu yakar zaten. ben daha önceki arabamdada yaptırdım. sorun olmadı. kaldıki opelde sorun olmazsa volkswagende hiç korkma derim.ama önemli olan yaptırdığın yerin sağlam olması. oto elektrik işi hiç bir zaman şakaya ve ihmale gelmez.far için ankarada olan arkadaşlara adres verebilirim.

« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2007, 00:32:12 »
Vallaha bende 2 adet 55 watt Coolblue taktırdım,beyaz beyaz geziyorum. Çokta güzel aydınlatıyor, ama far ayarı şart onu söylüyim,cok fazla farkediyor yoksa görüş.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2007, 11:46:58 »
Eralp o coolblue.lar ne kadar? Benim araca olur mu? Sıkıldım sarı sarı gezmekten  :t

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2007, 20:07:51 »
Sadece ampulle verim alamadım. Sonar tek parça (sinyalle beraber) lensli çift angel-eye far takımı ile HID ampul taktırdım. Acayip mutlu ve memnunum. Süper aydınlatıyor ve çok çok şık duruyor. Farları fatura ile satın alıp kasko poliçenize eklemeyi unutmayın!
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2007, 22:25:07 »
osram silverstar sorununu belli bir oranda cozer...
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2007, 22:28:23 »
Eralp o coolblue.lar ne kadar? Benim araca olur mu? Sıkıldım sarı sarı gezmekten  :t

16 ytl ye almıştım abi ben takımını.

« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2007, 20:21:56 »

Emre benim aracın gece görünüşünü çektim kafanda bir görünüm oluşsun diye, Öyle çok fazla Xenon lamba beyazı bekleme ama sapsarı olan görüntüyü kaldırıyor...

Shot at 2007-07-21

Shot at 2007-07-21