Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bulunamayan Arıza  (Okunma sayısı 5615 defa)

Bulunamayan Arıza
« : 23 Ekim 2017, 21:38:56 »
Arkadaşlar aracım 99 model Aee Motor. Araç kaç haftadır sanayide çözüm bulabilen daha olmadı araç bu hale gelmeden önce benzin pompası yanmıştı delphi marka benzin pompası takıldı aradan bir gün geçtikten sonra enjektörlere giden benzin hortumu kaçırdığını fark ettim ve değiştirildi. Daha sonra yaklaşık bir 150 kilometre gidip aracı durdurduktan sonra araç marşa basıyor fakat motor çalışmıyordu 2-3 saat uğraşmamıza rağmen araç çalışmadı sanayi kapalı olduğundan o gece orda kaldım diğer gün aracı sanayiye götürmek için çektireceğimiz zaman tekrar deneyim derken araç çalıştı sanayide elektirk ustasına gösterdim  ordada tekrar aynısı oldu bobinden distribütöre giden kabloyu çıkarıp taktı tekrar çalıştı yoldada durursan aynısı yaparsın dedi abi bobinden olabilir dedi  işim acil olduğundan fazla baktırmadan geleyim dedim burada hallederiz dedim ve geldim burdada sanayi gittim derdimi anlattım motorcusu baktı bişey yok elektrikçisi baktı bişey yok bobin değişti farkeden bişey yok kaldım öyle kaç sefer bu kabloyu çıkarıp takınca çalıştı bazende akşam çalışmıyor sabaha bırakıyorum kendiliğinden çalışıyor  en son bi usta daha bulduk heryerine baktı yok motordan değil elektrikçiye baktırdı bulamadı son olarak beyine bakalım dediler bekliyorum ustanın anlattığına göre elektrik bujilere kadar gidiyor bi sıkıntı yok benzin enjektörlere  kadar geliyor yalnız enjektörlerde elektrik yok beyin elektriği kesiyor dediğine göre. Araç ara ara çalışıyor bazende 2-3 gün çalışmıyor bazen bobin kablosunu çıkarıp takıyorum öyle çalışıyor. Araç yoldayken stop etmiyor.   Böyle bi durumla karşılaşan fikri olan arkadaş var mı acaba ? Servise götüreyim bilemedim.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: Bulunamayan Arıza
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2017, 21:23:44 »
hiç uğraşma sağda solda götür servise detaylı baksınlar.bir sefer para ver kurtul.
Red Machine!!!

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: Bulunamayan Arıza
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2017, 22:31:02 »
Benzin pompa rolesine bakmayı akıl edemeyen ustaya gitmeyin, büyük ihtimal bundan olabilir, yetkili servise gidin.