Gönderen Konu: 6n stop'undan 6n2 stop'una geçiş.  (Okunma sayısı 24825 defa)

Çevrimdışı mrt611

• Profili Görüntüle
Ynt: 6n stop'undan 6n2 stop'una geçiş.
« Yanıtla #28 : 15 Şubat 2010, 11:33:28 »
Ben stopları aldığımda hazır yapılmıştı,ama yapması basit eski stop'larına bakarak iç kısmını keiyorsun biraz ozaman tam oturuyor biraz el becerisi gerektiriyor.

istersen tam oluyor  demeyeli. tampon ve bagaj kapağı kısmından birazcık taşıyor  biçok kimse önemsemeyebilir ama benim için  mmlik fark bile olmaması gerekir benim gibi düşünenleri yanıltmayalım. ben takmak için aldım ama tam oturmadığı için stoplar elimde kaldı yine bu forumdan bi arkadaştan almıştım kullanabilecek  arkadaş varsa satılık bölümüne ilan koymuşum.

ama tam olsa gerçekten hoş duruyor. zaten 2000 mod makyajlı kasaların en güzel yeniliğide o stopları.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #29 : 12 Temmuz 2010, 12:44:48 »
istersen tam oluyor  demeyeli. tampon ve bagaj kapağı kısmından birazcık taşıyor  biçok kimse önemsemeyebilir ama benim için  mmlik fark bile olmaması gerekir benim gibi düşünenleri yanıltmayalım. ben takmak için aldım ama tam oturmadığı için stoplar elimde kaldı yine bu forumdan bi arkadaştan almıştım kullanabilecek  arkadaş varsa satılık bölümüne ilan koymuşum.

ama tam olsa gerçekten hoş duruyor. zaten 2000 mod makyajlı kasaların en güzel yeniliğide o stopları.
Evet dediğin doğu sıfıra sıfır oturmuyor 5milim kadar dışarda benimki bagaj tarafındaki köşeler birazdaha törpülesem tam oturabilir biara deniyeyim yine yazarım.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #30 : 21 Nisan 2011, 23:30:56 »
Arkadaşlar çok ihtiyacım olduğundan bu konuyu hortlatmak zorunda kaldım. Yarın veya ertesi gün 6n2 stopu alcam bazı şeyler soracağım;

1) Bu kabloları kesip biçip mi ayarlıcaz yoksa soketten çıkarıp yer değiştirebiliyor muyuz?
2) Böyler değiştirmek yerine çevirici gibi bişey bulabilir miyiz?
3) En önemlisi stopu tam oturtmak için ne kadar tadilat lazım? Bunların sonucunda su alıyor mu?

Şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2011, 23:32:06 Gönderen: erco »
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Nisan 2011, 23:55:21 »
6n2 Stop ısteyen satılık var bende Sıfır bılgınıze.şeffaf sıyah folyo kaplamalı. 160 lıra.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2011, 23:56:08 Gönderen: onurc »
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 22 Nisan 2011, 00:28:26 »
Arkadaşlar çok ihtiyacım olduğundan bu konuyu hortlatmak zorunda kaldım. Yarın veya ertesi gün 6n2 stopu alcam bazı şeyler soracağım;

1) Bu kabloları kesip biçip mi ayarlıcaz yoksa soketten çıkarıp yer değiştirebiliyor muyuz?
2) Böyler değiştirmek yerine çevirici gibi bişey bulabilir miyiz?
3) En önemlisi stopu tam oturtmak için ne kadar tadilat lazım? Bunların sonucunda su alıyor mu?

Şimdiden teşekkürler...

Ben de 6n2 stop u takılı. Gereken tek şey kabloları sokete girmeden keserek yerlerini değiştirmek. Misal şu anki parklar eski stop un sinyallerini yakıyor gibi düşünün. Deneyerek yapabilirsiniz, sadece biraz dikkatli olup sigortayı attırmayın. Bir de yanınıza 3-5 tane yedek sigorta alın, başka problem çıkmaz.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Nisan 2011, 00:39:20 »
Peki stopun tam olarak oturması için ne yapmalıyım?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Nisan 2011, 13:48:41 »
Ben aracımı aldığımda üzerinde 6n2 stop u vardı zaten. Eski stop u takmak istediğimde ikisi de sorunsuz oturdu. Yalnız alt kısmı 0.5 mm kadar dışarıda kalıyor. Bunun dışında bir problemle karşılaşmadım su geçirmesi ya da kulaklarının oturmaması gibi.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #35 : 22 Nisan 2011, 17:39:15 »
emeğine sağlık :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #36 : 23 Nisan 2011, 11:40:39 »
Alttaki şemayı çıktı alıp buna bakarak kabloların yerlerini değiştirebilirsin kabloları soketin içinden kıkarmak uğraştırdığı için keserek değiştirmiştim yerlerini.
Stop'un kenarlarını kesmek içinde şöylebişey yapabilirsiniz orjinal stopu yanına koyun ona bakarak nekadar keseceğinize karar verirsiniz su alma problemi olmuyor.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Mayıs 2011, 17:55:22 »
Arkadaşlar bugün 6n Polom için 6n2 stop lambası aldım. Şimdi fişlerini ayarlamak istiyorum ama pek kesmekten yana değilim. Acaba o kabloları fişten çıkarıp yerlerini değiştirmenin bi yolu var mı?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Mayıs 2011, 01:39:48 »
Arkadaşlar bugün 6n Polom için 6n2 stop lambası aldım. Şimdi fişlerini ayarlamak istiyorum ama pek kesmekten yana değilim. Acaba o kabloları fişten çıkarıp yerlerini değiştirmenin bi yolu var mı?

Kesmek görünüş dışında zarar vermez eğer iyi bağlanırsa. Zaten bagajdan veya dışarıdan görünmeyeceği için kesebilirsiniz bence :)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Mayıs 2011, 08:11:50 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.FACEBOOK AĞZIYLA YAZI YAZMAYALIM...
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2011, 08:12:54 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 13 Mayıs 2011, 00:55:57 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.FACEBOOK AĞZIYLA YAZI YAZMAYALIM...

Haklısın arkadaşım...

Kesmek görünüş dışında zarar vermez eğer iyi bağlanırsa. Zaten bagajdan veya dışarıdan görünmeyeceği için kesebilirsiniz bence :)

Ama kesmeden halletmenin bir yolu yok mudur? Hiç elleyesim yok sapasağlam kabloya...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 13 Mayıs 2011, 02:38:37 »
Kesmeden ben çok uğraşmıştım kablo uçları soketin içinden tırnaklı, mümkün değil çıkmıyor..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..