Gönderen Konu: 6N Son Hız Denemesi  (Okunma sayısı 35239 defa)

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
  • Polo on Full Throttle...
    • Profili Görüntüle
Ynt: 6N Son Hız Denemesi
« Yanıtla #28 : 09 Temmuz 2007, 23:40:02 »
Bugun ufak bir dokunusla duz de bile devir kesiciye girebilecek Polo 16V kullandim...duzdeki son suratim + 10 km arti en az..
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Temmuz 2007, 00:16:00 »
Yani arkadaşlar 200 km hızda polo güven veriyor mu size?
Abi ben ztn hız meraklısı bi insan değilim.Arabaya oturduğum zaman hissediceksin birkere güveni arkadan 100 le gelende vurabilr veyahutta 50 ile giderken Allah korusun o şekildede araçlar kağıda dönebilr.Ben aracımın yol tutuşuna çok güveniyorum evet.Çnkü hissediyorum gücü, çekişini, frenlerini aracımın komplitesini.arabamı iyi tanıyorum çnkü..

ama herzmn savunuyorum bunuda: Hız Felakettir..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 10 Temmuz 2007, 00:17:11 »
Bugun ufak bir dokunusla duz de bile devir kesiciye girebilecek Polo 16V kullandim...duzdeki son suratim + 10 km arti en az..

biraz daha açarmısınız acaba konuyu tam olarak anlamadım üstat
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Temmuz 2007, 15:56:12 »
Bugün 1.6 HB  75 Hp2000 model Polomla  5. vites  3000 devirde 120   rahat yaptım,harika perfonmans
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2007, 16:02:44 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı polo-97

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Temmuz 2007, 16:43:35 »
arkadaşta 19 jant flm var sanırım  :D :D
yoo orjinal lastik 13 alışım jantlar ama itiraf ediyorum yol hafif meyilliydi...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 10 Temmuz 2007, 23:49:53 »
suggestion sen bana 1, 2, 3, 4, 5. viteslerde 2000 d/d deki hızı dikkatlice okuyup söylersen sanzıman konusunu kesinleştirmiş oluruz...her olayın bir çözümü var canını sıkma....

bugün ölçtüm abi hızları söylüyorum yalnız 2000 dd demişsin ben 3000 de ölçtüm öyle kalmış aklımda belki işine yarar  :)

1.Vites 25 km/h
2.Vites 40 km/h
3.Vites 60 km/h
4.Vites 85 km/h
5.Vites 105 km/h

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Temmuz 2007, 00:22:11 »
1.v 3000 24,
2.v 3000 38.4,
3.v 3000 56,
4.v 3000 73.6,
5.v 3000 91.2,

Suggestion hocam normalde hizlar boyle olmali buyuk ihtimal sanzimanda bir problem olmus ve ya sanziman komple degismis ya da icindeki disliler ariza yapip farkli olanlar ile degistirilmis. :(

Senin 16V 1997 model oldugu icin sanziman kodu CWX olmali..Sanzimanin motor ile birlestigi yerde sanziman kodu yazar onu okumaya calis...;) o zaman biraz daha netlesir. Sanziman kodu yazdigi yerde sanzimanin uretildigi tarihte yazar...

Canini sikma derim...Sana kolay ve ucuz bir cozum yolu onericem...Babanda servisci oldugu icin halledersiniz beraberce...;)
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2007, 00:32:01 Gönderen: VWR »

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Temmuz 2007, 00:29:35 »
genelde bilyadan yada yağsızlıkdan gidiyor şanzımanlar, toplamaya gelince çıkma bakıyor herkes ne takan usta nede satan adamın umrunda değil vites oranları zaten çok az olan bi model bulunmasıda çok zor, sonuç olarak bir çok polo bu durumda, bu hali ile performans kaybı yaşarsın , düşük hacim düşük torklu motorda oranlar ne kadar kısa olursa o kadar seri olur araç, şuan ki avantajın ise uzun yolda biraz daha ekonomik kullanım ve konfor.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Temmuz 2007, 00:32:31 »
şanzumanmı değişmiş?
dediğim gibi şanzumanda değilde viteslerin o ayar bilyasında bi problemim var, onun dışında baskı balata martta flm değiştirdim luk olarak.ama dişliler diyorsun tabi ayrı birşey..valla ne diim ..nerden girdim de bu topiğe yazdım :)
yah her neyse sonuçlar bu şekilde halen daha lastikten kaynaklanan bi problem varmıdır :)

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Temmuz 2007, 00:36:22 »
şanzıman ya değişmiş yada yanlış dişliler ile toplanmıştır, bunun için koduna bir bak kirden göremezsin tam yerini bulup silmen gerekli bir tıpa gibi bişey var şanzımanda, motora üstten bakınca şanzıman ile motorun birleştiği yerde yazar ,bagajındaki şanzıman kodu ile karşılaştır aynı ise dişililer değişmiş değil ise şanzıman komple değişmiştir.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2007, 00:39:57 Gönderen: Erhan »

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Temmuz 2007, 00:45:58 »
Suggestion canini sikma dedim.....Her seyin bir caresi var....bir sanziman kodu veririm onu kullanirsin..sen bir kodunu oku..bir allta plastik korumasi varsa zaten cok kirlenmemistir...rahat okursun..
sanzimanin motorla birlestigi yere karburator temizleyeci ya da balata tozu soken spreyden sik kolayca okursun... ;)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Temmuz 2007, 13:00:18 »
en kısa zmnda ilgilenicem bununla.şu sıralar dükkan yoğun çalışıyor o yüzden fırsat olmayabilir müsait bi zmnda işe girişcem  :tamamdir...
tşk ilginiz için gelişmeleri bildiririm :)

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Temmuz 2007, 19:19:08 »
bir sey degil...sen bir kodu oku  eski kasa pololarin kullandigi AHD kodlu sanziman var...onu kullanbilirsin....

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Temmuz 2007, 22:24:56 »
sürat felakettir.sevdikleriniz aklına gelsin derim.
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image