Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6n hararet göstergesi  (Okunma sayısı 10163 defa)

6n hararet göstergesi
« : 07 Ekim 2007, 23:55:43 »
arkadaşlar benim araç sanki geç ısınıyor gibi 10dk civarı çalıştığında 90 a dayanıyor vede e-5 veya temde trafikte sıkışmıyorsa helede yokuş aşağı boşa attığımda ibre 70 civarına iniyor bu normalmidir sizce? örneğin bugün sabah e-5 bomboştu tabiki yaklaşık 12-13dk da ibre 90 a dayandı..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: 6n hararet göstergesi
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2007, 00:30:08 »
suyunu müşürünü bi kontrol et bence..
benimki 10 dkda 90 a dayanır yaz kış trafik açık yol şaşmaz
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2007, 00:46:58 »
termostat-müşür kontrolü yapıcaz artık

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2007, 00:51:17 »
yani onlara bi baktır müşürdendir büyük ihtimal :)
kolay gele
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2007, 00:54:05 »
sağolasın

« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2007, 23:51:12 »
 Aynı problem bende de vardı. Termostat açık pozisyonda takılı kalmış. Termostat açık olunca soğutma suyu sürekli devirdaim yapıyor ve araç hareket ettikçe radyatörden soğuyarak motor hararetini düşürüyor.35-40 ytl civarı bir parça. Soğuk motorda aşınma ve yakıt sarfiyatı fazla olur. Biran önce değiştirmende fayda var.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2007, 19:05:14 »
Aynı problem bende de vardı. Termostat açık pozisyonda takılı kalmış. Termostat açık olunca soğutma suyu sürekli devirdaim yapıyor ve araç hareket ettikçe radyatörden soğuyarak motor hararetini düşürüyor.35-40 ytl civarı bir parça. Soğuk motorda aşınma ve yakıt sarfiyatı fazla olur. Biran önce değiştirmende fayda var.

Doğrudur benim araçta tam tersi olmuş kapalıyken arıza yapmıştı ve hararet 5-6 km gitmeden 110 a dayanıyordu.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2007, 08:53:48 »
hala sorunu çözebilmiş değilim. termostatın altında motor suyunu gönderen dağıtıcı 2 defa değişti ve termostatta değişti.ama sonuç hala aynı

« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2007, 09:03:42 »
termostatın altında motor suyunu gönderen dağıtıcı 2 defa değişti ve termostatta değişti.ama sonuç hala aynı

Sen bence komple aracı değiştir  ;D
Şaka bir yana, aracı yetkili servise götürdün mü?

« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2007, 10:00:08 »
yetkili servislik bişey yok kanımca adam gibi ilgilenmiyoruzda ondan bırakıyorum ustaya alıyorum akşam oldumu diyorum oldu diyo işim gereği başında duramıyorum.
ustanın dediği şey italyan üretimi yan sanayi taktığımız için oluyormuş.orjinalini takarsak düzelicekmiş.bide öyle deniyecem yoksa ustayı oyacam

« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2007, 21:00:13 »
abı sen musurde degıstır termostatıda degıstır gene olmaz bende yasadım sorunu ve sonuc olarak trıger kayısına baglı su devırdaım pompasımı dıslısımı neydı  o degısecek.
Bende trıger setını degıstırcem zaman allahtan senın sorun basıma geldı. baska ozel servıste musur degıstı termostat degıstı aynı problem devam neyse bı abının tavsıye uzerıne baska bı sevıse gııtm ,trıger setıde degıstırcem usta dedıkı trıger degısırken genelde su devırdaımını degıstırmezler, onu degısınce duzelır dedı.abı devırdaımı bı soktu kırec gıbı kurum baglamıs neyse degıstı masaallah problem yok.

« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2007, 21:11:34 »
bugün tekrar değiştirdiler bakalım bi e-5 çıkıp denicem sonuçları yazarım

« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2007, 21:20:39 »
bugün tekrar değiştirdiler bakalım bi e-5 çıkıp denicem sonuçları yazarım

insallah duzelır dostum. :tamamdir

« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2007, 08:24:42 »
dün gece e-5 te denedim ve hararetim artık normale döndü ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim