Gönderen Konu: 6n arka cam sileceği  (Okunma sayısı 21423 defa)

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
Ynt: 6n arka cam sileceği
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2008, 22:02:16 »
merhaba . bende de aynı sorun vardı.
arka cam su verdiğinde, ön taraftan yere su akıyormu. evet ise arkaya suyu göndereen boru su haznesinden cıkmıs demektir. bunun için akünün sökülüp, borunun yerine sabitlenmesi lazım.

ben böyle çözdüm

Çevrimdışı mc_serkan_126

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Mayıs 2008, 22:02:37 »
ben de bir gün motoru incelerken akünün dibinde ucu boşta bir hortum gördüm aküyü çıkardığımda anladım arka camsuyu hortumunun çıktığını takınca düzeldi
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

Çevrimdışı zeynep

• Rüya'larını gerçekleştirmek istiyorsan,Hemen uyan.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2008, 22:01:46 »
hortumdan kaynaklıdır büyük ihtimalle

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Haziran 2008, 22:28:04 »
benim düldülün arkadaki ek yerinden çıkmıştı kola basınca ön koltuğun ordan su atmaya başladı komple sol taraftaki döşemeleri söktük aklınızda olsun arka koltuğun orda ek yeri var ve ordanda çıkabiliyor.

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Haziran 2008, 02:08:43 »
arkadaşlar genelde  arka cam sileceği hortumdan kaynaklanan sebeple çalışmaz, sol arka koltuğu öne yatırıp kapıyla birleşen genelde plastik döşemeyi söktüğünüzde çamurluk tarafına bakan tarafta hortum görürsünüz, tepe noktasına doğru bir ek yeri vardır. bu ek yeri zamanla sarsıntıdan çıkar. pompalanan su  buradan koltuk arkasına gider bunu hemen farketmeyebilirsiniz.bu ek yerini kesinlikle yapıştırmayın ilerde başka sorun olduğunda hortumu komple sökmek  yada kesmak zorunda kalırsınız.

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2008, 17:01:06 »
Ön ve arka cam suları aynı depodan alınır. Arka cam sileceği için kolu ittirdiğinde motor sesi duyman lazım. Motor sesi duyarsan demek ki motorda bir sorun yok :) Hortumdan kaynaklı olabilir ama büyük olasılıkla arka cam sileceğinin dibinde takılı memeye bağlı beyaz sert plastik boru yırtılmıştır. Kronik bir sorundur. Bunu 20-25 YTL'ye değiştirebilirsin. Kendin takma, tavsiye etmem. Mutlaka servis taksın. Hassas parçalardandır...

Not: Kış aylarında su deposundaki su donabilir, bu durumda da tabi ki su pompalanmaz. Suyun donmaması için kış aylarında mutlaka silecek suyu ya da cam suyu kullanın. Ben yaz kış sürekli cam suyu kullanıyorum, mis gibi  :sevgi:
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2008, 17:05:24 »
Suyun donmaması için kış aylarında mutlaka silecek suyu ya da cam suyu kullanın.

shell in 500ml bir sıvısı var cam suyu için. şiddetle tavsiye ederim.
konsantre bir ürün. hava sıcaklığına göre değişken miktarlarla kullanıyorsunuz.

Çevrimdışı polo466

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Ekim 2008, 22:22:49 »
kolu itince çok az su geliyor ama eskisi kadar tazyıklı gelmiyor neden acaba

Çevrimdışı polo466

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Ekim 2008, 16:45:32 »
ben sorunumu buldum arka pompaya gelen hortum veb ucundakı sibob gibi bir sey var o kırılmış

Çevrimdışı piskopoz21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Kasım 2008, 00:19:01 »
arkada su fiskiyesi mi varmış bende hiç su fln gelmio yeni öğrendim saolun  ;D

Çevrimdışı cengiz60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf VI
« Yanıtla #24 : 22 Şubat 2011, 16:01:34 »
   bende poloyu yeni aldım, fakat temprada görmüştüm su su deposu birtane motor yan yana iki tane, silecek kolunu öne çektiğinde motorun birisi çalışıyor ön cama, geriye yittiğinde diğer motor çalışıyor arka cama su atıyordu, belki sistem aynı olabilir,
   benim arka silecek çalışıyor, su attırıyor fakat cama değil geriye, suyu cama çeviren kapak kırılmış galiba...
    poloyu kullandıkça hoşuma gidiyor, arka sis lambasının nerden yandığını bir ay sonra öğrendim, çevrilen düğmeyi yukarı çekiyormuşuz... tüm polocu arkadaşlara selamlar...
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2011, 16:03:04 Gönderen: cengiz60 »

Çevrimdışı gemicipolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Şubat 2011, 23:49:00 »
   bende poloyu yeni aldım, fakat temprada görmüştüm su su deposu birtane motor yan yana iki tane, silecek kolunu öne çektiğinde motorun birisi çalışıyor ön cama, geriye yittiğinde diğer motor çalışıyor arka cama su atıyordu, belki sistem aynı olabilir,
   benim arka silecek çalışıyor, su attırıyor fakat cama değil geriye, suyu cama çeviren kapak kırılmış galiba...
    poloyu kullandıkça hoşuma gidiyor, arka sis lambasının nerden yandığını bir ay sonra öğrendim, çevrilen düğmeyi yukarı çekiyormuşuz... tüm polocu arkadaşlara selamlar...
cengiz kardeş düğmeyi yukarıya çekiyoruz derken anlamdım.

Çevrimdışı cengiz60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf VI
« Yanıtla #26 : 23 Şubat 2011, 09:46:03 »
cengiz kardeş düğmeyi yukarıya çekiyoruz derken anlamdım.
düğmeyi değil, cam silecek kolunu geriye iterek ve öne çekerek, arka ve ön camlara su atıyoruz, yani iki motor var geriye ittiğimizde birisi, öne çektiğimizde diğer motor çalışıyor...