Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 25 Liraya Polonuzun Ic Sicakligini Otomatik Ayarlayin:)  (Okunma sayısı 5043 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Merhabalar, bir kac zamandir, araba icerisindeki sicakligi olcer , termometre bakiyordum, sicakligi gozlemleyip belli biryerde elle mudahale edebilmek icin ,  ama istedigim gibi bulamadim digitallerde isik yok en azindan surekli analoglar hos degil neyse bu dusuncelerde gezinirken aklima, fana termostad baglama fikri geldi elimde bir tane analog tip uzerinde 0-30 arasi dereceli termostad vardi, bir tanede digital ancak digitalde araba. Gerilimi ile ilgili sorun olabileceginden analoga yoneldim ve on klima panelini soktum fana giren arti elektrigi en kalin kablo :) analog termostadi bagladim sonuc harika fanin ayarini elle yapiyorum termostadida 20 dereceye ayarladim arabanin isisi 20 dereceye geldimi tak fan duruyor sogudumu geri devreye giriyor, harika oldu onceden yanana kadar tutuyorduk isininca kapat usuyunce ac simdi hepsini kendisi yapiyor :) resim ekleyemiyorum simdilik site resim ekleme yeri calismiyor diyor bende ama inanin buyuk rahatlik oldu benim icin ayar yerinin gorselligi simdilik amatorce ama internette gezinirken 0/40 derece gazli termostadlar gordum daha ergonomikler elektrik sobalarinin arkalarindaki termostad gibi yarin cankayadan bakicam belki goruntuyu degistirebilirim ama calisma mantigi oldukca keyifli oldu ayriyetten bir tanede dugme yaptim istedigimde termostafi devreden cikarabilmek icin her ihtimale karsi simdilik gelismeler bunlar saygilar iyi forumlar :)
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 19:14:35 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Ynt: Otomatik Analog Klima
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2015, 23:44:28 »

« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 23:47:13 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2015, 23:50:24 »

I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2015, 23:52:47 »

I Love PoLo

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2015, 00:39:28 »
Elinize sağlık, analog havalandırma için çok kullanışlı olabilir. Görsel acıdan dediğiniz gibi biraz daha geliştirilebilir. Ben genelde araba ısındıktan sonra sıcaklık seviyesini düşürüp fanı sürekli 1. kademede açık tutuyorum. Hem nem seviyesini düşük tutarak buğulanmayı engelliyor, hem de temiz hava akışı kesilmemiş oluyor.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2015, 09:18:14 »
Elinize sağlık, analog havalandırma için çok kullanışlı olabilir. Görsel acıdan dediğiniz gibi biraz daha geliştirilebilir. Ben genelde araba ısındıktan sonra sıcaklık seviyesini düşürüp fanı sürekli 1. kademede açık tutuyorum. Hem nem seviyesini düşük tutarak buğulanmayı engelliyor, hem de temiz hava akışı kesilmemiş oluyor.
sıcaklıkla bende oynuyorum , haklısınız ama benim biraz merakım var bu tarz kurcalamaya :) evet geliştirmeye acık bir şey , su an kozmetik olarak hoş değil egreti duruyor ama çalışması çok keyifli benim için :) tşk ederim güzel düşünceleriniz için
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2015, 17:14:06 »
evvetttttttttttt bugun başka bir termostad ile dahada geliştirdim :) görünüş olarakda daha derli toplu oldu biraz daha makyajdan sonra harika olucak :) bir kaç detay kaldı

I Love PoLo

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: 25 Liraya Polonuzun Ic Sicakligini Otomatik Ayarlayin:)
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2015, 21:09:02 »
sıcaklıkla bende oynuyorum , haklısınız ama benim biraz merakım var bu tarz kurcalamaya :) evet geliştirmeye acık bir şey , su an kozmetik olarak hoş değil egreti duruyor ama çalışması çok keyifli benim için :) tşk ederim güzel düşünceleriniz için

Rica ederim. Bugünkü çalışmanızda hemen daha iyisini yapmışsınız bile.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2015, 12:08:06 »
Bunu birazdaha geliştirebilir ve dijital yapabiliriz;

şöyle ki;

sensör dijital olarak sıcaklığı ölçecek ve biz istediğimiz sıcaklığı gene dijital olarak ayarlayabileceğiz,

ölçülen ve ayarlanan sıcaklık farkı 5C ve üzerinde ise fan konum 4 ü kısadevre edecek (yani fan 4 hızında calışacak),
ölçülen ve ayarlanan sıcaklık farkı 3C ise fan konum 3 ü kısadevre edecek (yani fan 3 hızında calışacak),
ölçülen ve ayarlanan sıcaklık farkı 2C ise fan konum 2 ü kısadevre edecek (yani fan 2 hızında calışacak),
ölçülen ve ayarlanan sıcaklık farkı1C ise fan konum 1 ü kısadevre edecek (yani fan 1 hızında calışacak),
ölçülen ve ayarlanan sıcaklık farkı 0C ise fan konum 0 ü kısadevre edecek (yani fan 0hızında calışacak),

sıcaklık ayar düğmesi normal kullanılacak,

yaz ve kış seceneği yaptık mı bukez aynı değerlerin tersi sogutma için çalışak...

yazın fırsat bulursam sizin için uğraşıvereyim.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2015, 15:46:00 »
Ersan hoca konusturdu gene :)
I Love PoLo

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2015, 17:56:08 »
ticari hale getirilebilirse, diğer analog marka ve modeller için de yapılabilirse güzel paralı bir oto elektrik icadı olur :)

« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2015, 23:06:04 »
helal olsun.güzel bi çalışma ve düşünce olmuş.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2015, 00:18:56 »
adam yaptı aga Ersan hocaya da geliştirmek düşer artık.. emeğine saglik... :)
Red Machine!!!