Gönderen Konu: 1999 polo akü veya yakıt sorunu...??  (Okunma sayısı 4474 defa)

Çevrimdışı brk13

• Profili Görüntüle
1999 polo akü veya yakıt sorunu...??
« : 22 Ekim 2009, 10:41:20 »
            merhaba arkadaşlar
          iki gündür kullanmadığım arabamın aküsü bitmiş vearaba çalışmadı doğal olarak,sebebinin üzerinde unuttuğum teyp olduğunu düşünüyorum ancak teyp açık değil sadece demo ışıkları yanar durumdaydı aslında buraya kadar herşey normal gibi . kafama takılan asıl sorun ; arabayı vurdurarak çalıştırdık ve akü dolması için biraz arabayı çalışır vaziyette açık tuttuk ve yola çıktım bi 15 km falan gittim sonra düz yolda her zaman ki gibi bi aracı geçmek için biraz gaza yüklendim 80 km falan tırmandı ibre ancak birden devirden düştü araba ve hız 50 ye kadar indi bu sırada sinyal lambasını yakmıştım sonra dedim ki aküden sebep böyledir sonra vites düşürtüp gaza ayavaş yüklenerek hızlandım . aynı olay bi 5 km sonra yine tekrarlandı bu sefer akü ışığının hızlı bi şekilde yanıp söndüğünü farkettim. sonra bi kaç kişiye sordum aküden böyle bişi olmaz dediler yakıtta yada dinoma alternatör gibi parçalarda sorun vardır dediler kafam karıştı   :-\  bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ona göre servise gitmeyi yada aküyü değiştirmeyi düşünüyorum ...

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
Ynt: 1999 polo akü veya yakıt sorunu...??
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2009, 10:52:31 »
Baktırmak lazım tabi ama ateşlemede sorun var gibi gözüküyor.Hata olabilecek parçalar şunlar; bobin, distribütör, buji kabloları, bujiler.Bunlardan birinde bir şey vardır muhtemelen ama aküde bir problem olacağını sanmıyorum çok çok eski bir akü değilse.
Araba çekişten düşmüş.Belki de bujilerden birinde bir problem varsa 3 silindire düşmüştür ondan olabilir.Öncelikle bujilere ve kablolarına bi baktırmanızı tavsiye ederim ;)
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 10:53:56 Gönderen: ahmed6042 »
Das auto.

Çevrimdışı judas

• Benzine zam yapin
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1999 polo akü veya yakıt sorunu...??
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2009, 11:13:19 »
            merhaba arkadaşlar
          iki gündür kullanmadığım arabamın aküsü bitmiş vearaba çalışmadı doğal olarak,sebebinin üzerinde unuttuğum teyp olduğunu düşünüyorum ancak teyp açık değil sadece demo ışıkları yanar durumdaydı aslında buraya kadar herşey normal gibi . kafama takılan asıl sorun ; arabayı vurdurarak çalıştırdık ve akü dolması için biraz arabayı çalışır vaziyette açık tuttuk ve yola çıktım bi 15 km falan gittim sonra düz yolda her zaman ki gibi bi aracı geçmek için biraz gaza yüklendim 80 km falan tırmandı ibre ancak birden devirden düştü araba ve hız 50 ye kadar indi bu sırada sinyal lambasını yakmıştım sonra dedim ki aküden sebep böyledir sonra vites düşürtüp gaza ayavaş yüklenerek hızlandım . aynı olay bi 5 km sonra yine tekrarlandı bu sefer akü ışığının hızlı bi şekilde yanıp söndüğünü farkettim. sonra bi kaç kişiye sordum aküden böyle bişi olmaz dediler yakıtta yada dinoma alternatör gibi parçalarda sorun vardır dediler kafam karıştı   :-\  bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ona göre servise gitmeyi yada aküyü değiştirmeyi düşünüyorum ...
Ahmed arkadasim hakli!alternator sorunu olamaz cunku alternatorde sorun olsa arabayi vurdurarak bile calistiramazdin!:)bujiler,bobin,buji kablolari veya bir kaçak var.:)haber et halledince:)merci