Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo'da termastat sorununa son...!  (Okunma sayısı 7876 defa)

Polo'da termastat sorununa son...!
« : 19 Ağustos 2007, 23:47:25 »
Arkadaşlar termostat konusunda çözüm , ankarada gittiğim bi ustadan öğrendim adam olayı çözmüş. Sonradan alınan ternostatların yayları çok sert olduğundan, orjinal yedek parçada olsa tekrar aynı sorunla karşılaşılıyor. Bunu gidermek için aracın orjinalinden takılı bulunan termostat yayıyla, sonradan alınan termostatın yayını deyiştirip öyle takılması gerekiyormuş.Daha önceden Orjinal termostat deyiştirildi ve yayıda yoksa o zamanda yeni alınan termostatın yayı biraz baskı yapılıp yumuşatılıyo ve ters çevrilip gres yağla yağlanıp takılıyo.Hararet göstergesi 90 dereceye çivilenmiş gibi kalıyo ve  Sorun ortadan kalkıyo.... :tamamdir
Yaratılanı severiz, Yaratandan dolayı!!!!

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: Polo'da termastat sorununa son...!
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2007, 23:52:48 »
termostat değişimlerinde araç ne olursa olsun yay en az yarıya kadar bas cek yapılıp öle takılır malum üretim sorunu vbde olabilir diye iyi ustalar bunu mutlaka yapıp takarlar :tamamdir

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2007, 19:05:57 »
Şu an benim arabada termostat yok Temmuz başında arızalanmıştı Ekim ayına doğru taktıracağım.Termostat değiştirirken sadece yaylı parçanın olduğu setimi değiştiryorsunuz yoksa komple termostat takımınımı.Bazı özel servisler tek parça değişirse randıman alınmıyor ve tekrar sorun oluyor diyorlar.Komple termostat takımına 130 Ytl dediler.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2007, 21:22:23 »
Konple termostatı değişmene gerek yok contaları değiştir ve içindeki yaylı parçayı  yeterli.İst/Aksaraydan 80ytl'ye almıştım konplesini.

« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2007, 00:30:48 »
Şu an benim arabada termostat yok Temmuz başında arızalanmıştı Ekim ayına doğru taktıracağım.Termostat değiştirirken sadece yaylı parçanın olduğu setimi değiştiryorsunuz yoksa komple termostat takımınımı.Bazı özel servisler tek parça değişirse randıman alınmıyor ve tekrar sorun oluyor diyorlar.Komple termostat takımına 130 Ytl dediler.
sadece termostatı deyiştiriyorsun, orjinal alman malı termostat; 25 ytl daha önce arabanda takılı olan ve arızalanan orjinal termostatıyında yayını alıp yeni aldığın termostata takıp araca monta ediyorsun.
Yaratılanı severiz, Yaratandan dolayı!!!!

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2007, 13:36:02 »
Evet Eylül ayı sonu gibi demiştim bugün arabaya termostatı taktırdım.25 Ytl parça ve 10 Ytl işçilik olmak üzere 35 Ytl'ye hallettik, şimdilik sorun yok inşallah uzun sürede olmaz.Takılan parçalar orijinal değil ama Alman üretimi.
Daha önce özel servis bu yapılan işlemler için 130 Ytl +30 Ytl işçilik istemişti belki parçası orijinal olabilir ama bu kadar da abartılı fiyat olmaması gerekir diye düşünüyorum.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır