Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1998 polo AEE motor 1.6 otomatik stop problemi  (Okunma sayısı 10783 defa)

1998 polo AEE motor 1.6 otomatik stop problemi
« : 02 Haziran 2009, 22:08:15 »
bu konuyla ilgilibiçok yerde yardım konusu açtım ECU problemi açtım.. lpg haberde stop arızası yazdım.. aylardır kafayı yemek üzereyim sanayide gitmediğim kendini usta zanneden kimse kalmadı.. ama lpg ci okan ustadan başka adam gibi ilgilenen görmedim.. izmir 3. sanayide süleyman aguş usta varmış en son oda 2 gün arabayla gezdi problem yok dedi 80tl aldı.. el firenini çekip vitesi d ye getirip hiç gaz verip bırakıp denedimi araç benzindede stop ediyor lpg ye çamur atacagına adam gibi baksaydı aldıyı parayı haketseydi.. aracın devri gaz verip çektiğinde devri 300-400-500devire kadar düşüyor arabanın normal çalışma devri 640rpm.. vosmer de ki ustalarda bakmak istemeyince senin araçta problem yok deyip gönderiyor.. s.nezir ustada beyin arızalı deyip değiştirmek istedi herkes bişey değiştirelim deyip duruyo adam gibi arızaya şunlar neden olabilir diye fikir sahibi kimse yok.. hep klasik çözümler..
3 farklı buji değişti- avans ayarını herkes denedi.. adaptasyonu 10a yakın yapıldı.. aküsü yeni benzin pompası hava filtresi yeni.. yağı yağ filtresi yeni.. izmirde adam gibi bir usta varmı işinin ehli aldığı paranın hakkını verecek..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: 1998 polo AEE motor 1.6 otomatik stop problemi
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2009, 23:12:12 »
adaptasyon her yapıldığında verdiği arıza boğaz kelebeği arızasımı birde hararet müşürini değiştirdinmi onu yazmamışsın çoğu usta aracın hararet müşürinde stop etmediğini iddaa ediyor ama edebiliyor ayrıca boğaz kelebeğinin civatalarının birinin altında bir şaşe kablosu var o takılımı takılı değil yada temas etmiyor ise adaptasyon tutmaz aşağıda resmini ekledim bir kontrol et istersen.

« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2009, 08:57:12 »
adaptasyon her yapıldığında verdiği arıza boğaz kelebeği arızasımı birde hararet müşürini değiştirdinmi onu yazmamışsın çoğu usta aracın hararet müşürinde stop etmediğini iddaa ediyor ama edebiliyor ayrıca boğaz kelebeğinin civatalarının birinin altında bir şaşe kablosu var o takılımı takılı değil yada temas etmiyor ise adaptasyon tutmaz aşağıda resmini ekledim bir kontrol et istersen.

ozmo kardeş öncce hararet müşüri arızası vardı şubat ayında değiştirdim 1 ay problemsiz bindim 1 aydan sonra tekrar başladı.. arıza kaydı vermiyor.. aracla seyir esnasında ışıkta dururken rölanti 300-400-500 rpm lere kadar düşüyor devir bir silkelenip topluyor sonra.. mesela dün park ettim el frenini çekip vitesi d ye attım ara ara gaz verip bıraktıp anlık düşmeler oldu düşmelerde akü ışıgı yanıp stop etceği zaman toparladı 2-3 kere sonra tekrar tekrar yapınca stop etti.. avansını ayarlayan iyice kıstımı bilmiyorum bu yaparmı.. bide herzaman şase kablosu resimde gösterdiğin takılıydı dün dikkat etmedim bugün izin alabilirsem iş yerinden öğleden sonra bidaa sanayi yolunu tutcam

« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2009, 15:31:11 »
Arkadaşım aynı polodan kullanıyorum bende ilk aldığımda böyle problemleri vardı. boğaz kelebeği aldım rahatladım. Boch car serviste yaptırdım 350 idi sanırsam fiyatı. Birde bu boğaz kelebeğinin tamir ola bileceğinide bana söylediler. Kronik bir problem formu okumuşsan.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2009, 15:46:03 »
arkadaşım bak karabağlar da erse var ergün usta kesinlikle ona bi göstermeni tavsiye ederim.kendi ve elemanları vw ,ni yutmuş
Mk3 gti

« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2009, 14:29:23 »
vosmerden omur usta sorunu cozdu gıbı bakalım takıpteyız.. ama temız ıscılık ve hassas gosterılmesı gereken bır avans ayarı.. dıger gıttıgım ustalar fasa fıso cıktı bısıklet bıle  tamır ettırılmeyecek ustalar varmıs .. ornegın bornova 3.sanayı agus oto suleyman agus.. gitmeyin sakın ..

« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2009, 14:34:40 »
sorun distributormuymus?

« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2009, 09:54:40 »
sorun distributormuymus?
parçalarda problem yokmuş.. sorun temiz işçilik.. hassasiyet gerektiren avans ayarı.. avansını çok hassas 2 vag cihazına bağlayarak.. biriyle adaptasyon için temel ayarlara girip devir verip ayar çekti diğeriyle kontrol ediyor devir verip ayar çekti devir düşürüp çekti birkaç defa  tekrarlayarak ince ayar yaptı benzinde şimdi saat gibi çalışıyor.. maşallah.. lpg de deneyecegim bugünde lpg yede ayar gerekecek...

« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2009, 00:16:09 »
sorun çözüldü.. lpg de kullanılan enjektörler en önemli faktörmüş bence... ne hararet müşürü ne boğaz kelebeği nede arabanın ecu su.. sanayideki kendini usta ların %80 i bişeyden anlamıyormuş bunu gördüm.. dertleri sadece müşterinin parasını almak.. özellikle izmir 3. sanayi süleyman aguş  aracınızı orjinal servisten başkasına güvenmeyin!!!