Gönderen Konu: 1.4 - 1.6 Polo 6N  (Okunma sayısı 18149 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.4 - 1.6 Polo 6N
« Yanıtla #42 : 22 Aralık 2012, 11:57:11 »
ya o zaman bu cok yakmıyormu 100 km. 50 tl :s

Ben 20-22 TL yakıyorum lpg de 100 km de. Benzinde olsa 40 civarıda o yakar.

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 22 Aralık 2012, 12:00:04 »
Ben 20-22 TL yakıyorum lpg de 100 km de. Benzinde olsa 40 civarıda o yakar.
üstad yine senin araca göre cok şehir içi 4 göremiyorum çukur lamba o yuzden olabilirmi ?
POLO

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 22 Aralık 2012, 18:20:28 »
üstad yine senin araca göre cok şehir içi 4 göremiyorum çukur lamba o yuzden olabilirmi ?

Olursa motorun sağlıklı çalışmasını engelleyen birşey vardır, ondan olur. Ya da debriyaj kaçırmaya başlamıştır,  çok yakmaya başlar o zaman da. İyi bir usta çözüm bulur buna ama ben benzinde yaktığımı tahmini olarak söylüyorum çünkü benzinde kullanmıyorum desem yeridir. Belki de düşündüğümden fazla yakıyordur, yıllardır tam anlamıyla benzinde kullanmadım. Arada lpg bittiğinde ya da motor tam ısınana kadar benzin kullanıyorum sadece.

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 22 Aralık 2012, 22:08:43 »
Olursa motorun sağlıklı çalışmasını engelleyen birşey vardır, ondan olur. Ya da debriyaj kaçırmaya başlamıştır,  çok yakmaya başlar o zaman da. İyi bir usta çözüm bulur buna ama ben benzinde yaktığımı tahmini olarak söylüyorum çünkü benzinde kullanmıyorum desem yeridir. Belki de düşündüğümden fazla yakıyordur, yıllardır tam anlamıyla benzinde kullanmadım. Arada lpg bittiğinde ya da motor tam ısınana kadar benzin kullanıyorum sadece.

yazanları okuyorum bazen diğer arkadasların ortalama neredeyse aynı senin gibi bi kac kisi 5 10 tl düşük değerler veriyo ondan tüp yok arabamda kararsızım taktırmakta tam oturmaz sıkıntı çıkarır diye korkuyorum birazda yoksa yazan arkadasları okudum baya fark ediyor..
POLO

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 22 Aralık 2012, 23:56:13 »
Tüp taktıracağın zaman olacakları söyleyim. Başlarda yaklaşık 1 yıl harika gidecek, daha sonra motor soğukken ara ara stop etmeler olacak ama ilk 5 dk içinde oluyor sadece. Çekiş değişmeyecek, eğer bobinin zayıfsa yanacak. Bunlar rahatlıkla göz ardı edilebiliyor, stop etme problemi bende sadece distrübitör ayarsızlığından oluyormuş. Tabi 3 sene sonra kurcalarken farkettim. Bobin zaten benzinde yanmaya yakınsa lpg de biraz yüklenince yanıyor. Bunlar problem sayılan şeylerdi. Gelelim artılarına. Şu zamana kadar 2  kez komple motor yaptıracak kadar kar ettim. Ayrıca lpg li araçların yağları daha geç kirlendiğinden daha uzun km lerde değiştirilebiliyor. Havayı daha az kirletiyorsun vs.

Taktırırken en önemli şey usta, markası ne olursa olsun ustan iyi olduktan sonra hiçbir problem çıkmaz.

Çevrimdışı erhankocatop

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 23 Aralık 2012, 00:51:05 »
ben suan sportline ı benzinde kullanıyorm basmadan sehir içi ölçtügüm kdarıyla 35 civarı az sert kullandıgımda  50 krsları rahat bulur gibi ama sehır dısı giderk en hiç zorlamdan git 90 ı gecme 30 kr dan asagı bir gram inmedi