Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Klima problemi.  (Okunma sayısı 2908 defa)

Çevrimdışı BuZ

Klima problemi.
« : 23 Aralık 2012, 14:26:26 »
iyi günler. resimdeki en sağda bulunan goguse ayaga doğru üflemeye yarayan düğmede bi problemim var yukarı dogru olan 3 oka yani ön cama doğru üflemesini bi turlü saglayamadım o 2 simgenin arasına gelince tıkanıyor sanki düğme yukarı çıkmıyor haliyle sadece ön cama üfletemiyorum klimayı o yuzden buharlasmayı kaldıramıyorum camdan büyük sıkıntı çekiyorum seyir halindeyken bilgisi olan paylasabilirmi acaba? teşekkürler...  :-\

POLO

Ynt: Klima problemi.
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2012, 14:40:06 »
o göstergenin arka tarafında kalorifer hosuingini yönlendiren teller var. 2 tane tel geçiyor, bunlardan bir tanesi bahsettiğiniz ön cama üfleme ile alakalı.
benimkide geçmiyordu az önce aracı söktüm o teli tutan plastik parça kırıldığından problem kaynaklanıyordu. eğer biraz sabredebilirseniz 1-2 güne fotoğraf eklerim, bende şuan tamir ediyorum ;)

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2012, 14:46:31 »
o parça kolay kolay bozulabilecek bir parça degildir aslında ama!çevirme dügmesinin kendine dogru biraz zorla yerinden çıkacaktır  aç bir bak arkaya dogru sıkışmış  bişeymi var nedir nedegildir.Ancak komple sökülmeden çözülebilecek bişeymiş gibi gelmiyor bana ayrıca bu çözücü kullanmanı öneririm bir kez sıkıp bir hafta rahatlıkla kullanabiliyosun kesinlikle buğu oluşmuyor kaldıki havayı camlara bile versen tam randımanlı çözmüyor kendi başına
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı BuZ

« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2012, 14:56:14 »
o göstergenin arka tarafında kalorifer hosuingini yönlendiren teller var. 2 tane tel geçiyor, bunlardan bir tanesi bahsettiğiniz ön cama üfleme ile alakalı.
benimkide geçmiyordu az önce aracı söktüm o teli tutan plastik parça kırıldığından problem kaynaklanıyordu. eğer biraz sabredebilirseniz 1-2 güne fotoğraf eklerim, bende şuan tamir ediyorum ;)
geçenlerde söktüm parça saglam kırık yok telide gordum sanki tel gelmiyor gibi geldi bana bi yere gelinde takılıyor gibi.
o parça kolay kolay bozulabilecek bir parça degildir aslında ama!çevirme dügmesinin kendine dogru biraz zorla yerinden çıkacaktır  aç bir bak arkaya dogru sıkışmış  bişeymi var nedir nedegildir.Ancak komple sökülmeden çözülebilecek bişeymiş gibi gelmiyor bana ayrıca bu çözücü kullanmanı öneririm bir kez sıkıp bir hafta rahatlıkla kullanabiliyosun kesinlikle buğu oluşmuyor kaldıki havayı camlara bile versen tam randımanlı çözmüyor kendi başına
dedigini bi uygulayım yalnız hatay bölgesinde kar yagmadıgı gibi cokta soguk olmuyor don falan yok yani buz çözücüyü nerede kullanacagımı bilmiyorum çok yagıslı geçtiginden sadece bugu oluyor onuda hava az gelse dahi dagıtıyor ama uzun süre beklemek gerekiyor o süreyi azaltmak istiyorum ben..
POLO

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2012, 15:01:24 »
buğu çözücü kullanman için çok soguk olması gerekmiyorki saten sıcak havalrda yağmur yagdıgında bile buğu oluşaiblir sen soguk derken buz çözücülerden bahsediyosun sanırım donma olayları için deidign dogru buz çözücü kullanılır don olaylarında ancak benim bahsettiğim buğu çözücüdür herhangi bir aksesuarcıda bulabilirsin kullan bak havalandırmaya ihticyaç bile duymassın...

Çevrimdışı BuZ

« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2012, 15:04:39 »
buğu çözücü kullanman için çok soguk olması gerekmiyorki saten sıcak havalrda yağmur yagdıgında bile buğu oluşaiblir sen soguk derken buz çözücülerden bahsediyosun sanırım donma olayları için deidign dogru buz çözücü kullanılır don olaylarında ancak benim bahsettiğim buğu çözücüdür herhangi bir aksesuarcıda bulabilirsin kullan bak havalandırmaya ihticyaç bile duymassın...
denicem üstad tşk ederim yardımların için ama arabanın bi sıkıntısı olunca binmek içimden gelmiyor kırasım geliyor acıkcası  :bekleriz:
POLO

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2012, 15:14:04 »
denicem üstad tşk ederim yardımların için ama arabanın bi sıkıntısı olunca binmek içimden gelmiyor kırasım geliyor acıkcası  :bekleriz:
haklısın bu tür sorunlara adamın canını sıkar ancak tek sorunlar bu olsunda gerisi önemli degil bunlar basit şeyler çözümü ucuz ve kolaydır mekanıik sorun olmasında gerisi kolay...