Gönderen Konu: 1 ayda tabla burcu lastiği gider mi?  (Okunma sayısı 9474 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
1 ayda tabla burcu lastiği gider mi?
« : 02 Mayıs 2010, 22:01:45 »
şubat da sağ ön teker tabla  ve sol ön teker table fişeği komple değişti

aradan bir ay geçti , araç rot balansa girdi, sol ön tabla fişeği değişecek dedi. dedim 1 ay önce değişti, levyeyle gösterdi, hakikaten gitmiş. tekrar değişti

şimdi nisan ayını geçtik mayısa geldik, her iki tekerden de kalkışlarda frende ses geliyor. bariz fişekler gene gitmiş, tecrübeliyim.

ama anlamadım gitti, bir fişek 1 ay nasıl gider? 1 ayda nasıl deforme olur? anlamadım gitti. bozuk yol, çukurlar, kasisler, her yerde var.  illaki giriyoruz çukurlara. bunun etkisi olur mu?

çok moralim bozuk, arabayı satıp reno toros alacağım en azından onda yay var, burç derdi yok
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: 1 ayda tabla burcu lastiği gider mi?
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2010, 07:35:00 »
orjinal parça mı kullanıyorsunuz yoksa yan sanayi mi? bununda etkisi olabilir
araç sürekli aynı yeri bozuyorsa bir ayarsızlık vardır muhtemelen
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2010, 08:23:39 »
mustklc burcu salıncağa nasıl çaktılar preslemi çekiçlemi eğer çekiç ile çakılmış ise 1 ayda gitmesi çok normal burç tornada presle çakılmalı ben 1.5 sene oldu değiştireli preste çaktılar hiç bir problemle karşılaşmadım

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2010, 11:09:17 »
tornada presle çakıldı. bizzat takip ettim ikisinde de. adamın başında bekledim. sağdaki orjinal 150 lira verdik tablaya komple. soldaki ise yansanayi  50 küsür de ona verdik. soldaki 1 ay sonra tekrar çörtledi. şaşmaz sanayinden 10 liradan fişek aldım. onları takdırdım. başka bir problem mi var anlamadım.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2010, 21:49:08 »
Yan sanayilerde acaip derecede yasanan bi olay kim nederse desin yakin arkadasimda 99 pasat var ayni seyleri yasiyor on takimdan.yollarımızda tarla ya cok etkisi var varya haram bu yollar bu arabalara haram alican toros en guzelii katılıyorum sana :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2010, 00:51:19 »
Bi sorsaydın ya kardeş. Fabia da 6ayda 3defa tabla burcu rot kolu değiştik. piyasada orj. yok çünkü komple satılıyor.

1. yan sanayi 2kollu(10tl) idi 1ay gtmedi.
2.yan sanayi türk malı(10tl) idi 2ay belki dayandı arştırdık. Yağ komple sistem değiştireceğiz 560tl yada bi çare.
Bulduk! octavia A5 inki(10tl) Fabia ile aynı kalıpta. Tabla burcu eskisi atıldı(sadece sol taraf sorun yaratyor öbür taraf fabrikadan çıkan hiç bozulmadı). A5 4kollu takıldı tam 1yıl oldu ses yok çok araç bile yumuşadı.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2010, 00:52:03 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2010, 11:49:13 »
onur hocam türkyılmazdan aldım işte. hatta ilkinde yanlış vermişler usta da varmış ondakini taktık, bendekini değiştireceğim duruyor bende.  ustanınki kötüydü sanırım.  1 ay geçti lok lok ses gelmeye başladı. tekrar uğraşmaya gözüm yemiyor artık . biraz kullanacam böyle
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2010, 21:11:17 »
bugun rot balansçı ustaya gösterdim. sağda problem yok. solda eski yerde yani değiştirdiğim yerde sorun hala mevcut hatta daha beter olmuş. zannedersem öteki ustanın üçkağıdına geldim. değiştirdim diye kendindeki eski çıkma parçayı taktı. çünkü sendeki olmadı ben kendimden takıyorum falan demişti.  bir daha yüzümü göremez o usta. bu da bana ders olsun. Allahtan yeni burç lastiği duruyor bende. onu taktırırım başka ustaya.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2010, 20:23:02 »
Tornada taktırt usta kendi takarsa oda zarar veriyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di