Gönderen Konu: Triger  (Okunma sayısı 2733 defa)

Çevrimdışı batı68

• Profili Görüntüle
Triger
« : 29 Kasım 2012, 20:11:22 »
s.a Arkadaşlar Trigerim 72 binde değişmiş Arabam Şimdi 118 binde triger değiştirmelimiyim Değiştirmeliysemde devir daim pompası filan Değiştirmem gereklimi Birde Arabanın Beyninde problem olup olmadığını nasıl anlarız Beyin bide tam olarak nerde  :)   xenon taktırmayı düşünüyorum birde   hafif mavimsi kullanan varsa kaç kelvin önerirsiniz görüşte önemli tabi saygılar
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2012, 20:12:11 Gönderen: batı68 »
I ♥ German Style

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: Triger
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2012, 23:15:18 »
Trigerin 72 binde değiştiğine emin misiniz? Kaç yıl önce değişti ayrıca, zamanı da önemli. Genelde 90bin km ömür biçilir trigere ama daha fazla kullanmak sizin takdirinizde. Ben 6 yıl sonra ve 100bin km yi de geçtiğinde değiştirdim, riski göze aldım. Genelde 4 yıl zaman ya da 90bin km denilir. Hangisi önce dolarsa. Değişim yapılırken kesinlikle devirdaim pompasını değiştirin, ileride sorun çıkarması demek tekrar triger işçiliği ödenmesi demek. Riske atmayın. Beyinde problem var mı yok mu servis anlayabilir, bilmiyorum nasıl anlaşılır. Bunun dışında xenon önermiyorum çünkü bizim farlarda hem yeteri kadar aydınlatma sağlamıyor hem de karşı tarafın gözünü çok alıyor. Xenonda kelvin sadece rengi belirtir, eğer takacaksanız buna göre seçiminizi yapın. Beyaz 6000K, mavimsi 8000 ile 10000k civarları.

Çevrimdışı batı68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2012, 23:35:58 »
aldığım zaman  bakım kitapcıgına bakmıştım ordan 5 seneye girdik inş ocakta değiştirirm xenon mercek olmadığı  için mi  iyi verim alamam bu arada yardımcı olduğun için teşekkür ederim 
I ♥ German Style

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2012, 13:45:07 »
Rica ederim, xenon farlar mercekli ve tam saydam camı olan farlarda gerçek anlamda işini yapabilir. Bizim farlara takıldığında iki seçenek var, ikisi de iyi değil. Ya karşıdan gelenlerin gözünü alacak ve yolu gösterecek ya da göz almayacak ama önünüzü de orjinale göre çok daha kötü göreceksiniz. Özellikle yağmurlu günlerde :)

Çevrimdışı batı68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2012, 20:27:13 »
Teşekkürler yardımların için :)
I ♥ German Style