Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: telekeme sorunu  (Okunma sayısı 12079 defa)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: telekeme sorunu
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2013, 10:06:01 »
buji kablolarını kendim değiştirecektim manifoltta ki ilk 6 vidayı söktüm ama gerisi gelmedi iki vida arka tarafta kaldı bogaz kelebeği vs çıkması gerecekti hangi akıllı mühendis bu şekil tasarlamıs çizerken ne düşünmüş bilemedim hasan :D

Nizam, yani övünmek gibi olmasın ama,, Neyse yaa övüneyim bari:) ben manifoltu komple söküyorum, Külbütör kapak contasına kadar kendim değiştiriyorum arkadaki alyanları sökerken manifoltun soğuk olması lazım yoksa yandın :D Bujileri değiştirmenin en sağlıklı yolu manifoltu sökmek ama her 20.000 km'de buji değiştirmek için manifolt sökmek akıl karı bir olay değil. Bu yüzden istavrozlu alet edevat icat edilmiş dikkatlice sökmek için.. Kabloların ise özel pensesi var.   Alman mühendisleri senin aracılığın ile ben de portesto etmek istiyorum. Manifoltu tasarlarken çok bira içmiş olmalılar ki böyle kısa periyodik bakımlar sıkınıtı oluyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #15 : 07 Ocak 2013, 10:26:21 »
Nizam, yani övünmek gibi olmasın ama,, Neyse yaa övüneyim bari:) ben manifoltu komple söküyorum, Külbütör kapak contasına kadar kendim değiştiriyorum arkadaki alyanları sökerken manifoltun soğuk olması lazım yoksa yandın :D Bujileri değiştirmenin en sağlıklı yolu manifoltu sökmek ama her 20.000 km'de buji değiştirmek için manifolt sökmek akıl karı bir olay değil. Bu yüzden istavrozlu alet edevat icat edilmiş dikkatlice sökmek için.. Kabloların ise özel pensesi var.   Alman mühendisleri senin aracılığın ile ben de portesto etmek istiyorum. Manifoltu tasarlarken çok bira içmiş olmalılar ki böyle kısa periyodik bakımlar sıkınıtı oluyor.

nasıl söktüğünü anlatırsan sevinirim hasan :)

boğaz kelebeğini çıkaramadım  en çok korktugumda o zaten ayarı vs kaçar uğras dur sonra diye :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2013, 10:59:19 »
nasıl söktüğünü anlatırsan sevinirim hasan :)

boğaz kelebeğini çıkaramadım  en çok korktugumda o zaten ayarı vs kaçar uğras dur sonra diye :D

Evet kelebeği sökersen daha rahat manifoltu alırsın.. anahtar kontakta olmasın boğaz kelebeğini yere düşürme sıkıntı yok hacı :) Zaten arkadaki vidaları söktükten sonra görev tamam başka esprisi yok yani :)
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2013, 11:01:04 »
boğaz kelebeği dört alyan, hava valfi, ecu kablosu ve gaz teli başka yok zaten. Hem çıkartmışken güzelce balata spreyi ile temizlersin önlü arkalı.. Eğer çok kirli ise mutlaka adaptasyon isteyecektir ama adaptasyon yapmasanda belli bir kullanımdan sonra o kendi yerini buluyor. Bu da benden sana tüyo olsun.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2013, 11:09:50 »
boğaz kelebeği dört alyan, hava valfi, ecu kablosu ve gaz teli başka yok zaten. Hem çıkartmışken güzelce balata spreyi ile temizlersin önlü arkalı.. Eğer çok kirli ise mutlaka adaptasyon isteyecektir ama adaptasyon yapmasanda belli bir kullanımdan sonra o kendi yerini buluyor. Bu da benden sana tüyo olsun.

resimli anlatımda bulamadım internettten arabayı tam mıncıklayamadım hiç her seferinde hava muhalefeti vs ugrasamadım arabaya :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #19 : 07 Ocak 2013, 13:38:34 »
"Alet işler, el övünür" öyle söyliyim ben sana yani. Biraz dikkat gerisi basit. havada güzel oldumu tadından yenmez.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #20 : 07 Ocak 2013, 13:48:39 »
"Alet işler, el övünür" öyle söyliyim ben sana yani. Biraz dikkat gerisi basit. havada güzel oldumu tadından yenmez.

hava güzel olmayınca ellemiyorum bile öyle kös kös yatıyor :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #21 : 07 Ocak 2013, 14:41:05 »
Valla Nizam Yanında olsam seni gaza getirir arabayı parçalar takardık tekrar ama senin plaka 66 :P  ya o değilde sen beni tünele girerken nasıl yakaladın nasıl gördün orasını hala anlamış değilim?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #22 : 07 Ocak 2013, 14:44:38 »
Valla Nizam Yanında olsam seni gaza getirir arabayı parçalar takardık tekrar ama senin plaka 66 :P  ya o değilde sen beni tünele girerken nasıl yakaladın nasıl gördün orasını hala anlamış değilim?

vw olunca bütün arabalara bakıyorum tanıdık vs olur diye logosuz panjur kullanan kaç kişi var :D

Yunus EMRE

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2013, 16:03:32 »
vw olunca bütün arabalara bakıyorum tanıdık vs olur diye logosuz panjur kullanan kaç kişi var :D

Bide alt sakal boyasızsa aha işte o benim  :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #24 : 07 Ocak 2013, 16:08:03 »
Bide alt sakal boyasızsa aha işte o benim  :D

belli ediyor vwtr den olanlar kendini :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #25 : 07 Ocak 2013, 16:11:26 »
belli ediyor vwtr den olanlar kendini :)

Gariban stayla :) Bir golfe kaç kiişi sığar? Cevap veriyorum 7 :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #26 : 07 Ocak 2013, 16:17:07 »
Gariban stayla :) Bir golfe kaç kiişi sığar? Cevap veriyorum 7 :)

birde o vardı kalabalık arka koltuktakiler camlarda dısarıyı izliyorlar şeytan ayrıntıda gizli :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #27 : 07 Ocak 2013, 16:27:49 »
birde o vardı kalabalık arka koltuktakiler camlarda dısarıyı izliyorlar şeytan ayrıntıda gizli :)

Yanlışın var; arkadakiler Kız kardeş anne baldız vs.'di :) Birde bana soruyorlar neden yay takıp jantlanmıyorsun diyeii?